WordPress Eklentileri

404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme Eklentileri

404 Sayfaları Anasayfaya nasıl yönlendirilir,yada en iyi 404 sayfa yönlendirme eklentileri nelerdir makalesi ile karşınızdayız.Bir çok kişi zararsız bir sorun olduğunu iddia eden 404 hatasını göz ardı eder. Ancak, web sitenizi gerçekten farklı şekillerde olumsuz etkileyebilir. Bir yandan, 404 sayfası bir sayfayı keşfettikten sonra web sitenizden çıkacak olan ve daha da önemlisi değerli geri dönüşlere ve birçok trafiğe de mal olabilecek potansiyel müşterilerinizin birçoğunun kaybına mal olur. 404 hatası görmezden gelme hatasını yapmayın.  Daha fazla ziyaretçiyi ana sayfanıza yönlendirmek için bu 404 sayfasından kolayca yararlanabilirsiniz. Aslında, bunu sadece üç adımda bir eklenti kullanarak yapabilirsiniz. Size nasıl yapıldığını göstereceğiz.

404 hatası nedir?

Öncelikle, daha yakından bakalım ve bir 404 hatasının neyle ilgili olduğunu görelim. Internet’te gezinirken karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biri, 404 hatasıdır. Aslında, bu hata, bir ziyaretçinin bu hatayla karşılaştığı zaman web sitelerinin özel tasarlanmış 404 sayfalarını kullanması çok yaygındır. 404, ziyaret ettiğiniz bir web sayfasının veya URL’nin web sitesinde veya sunucusunda bulunamadığında size gösterilen ortak bir HTTP durum kodudur. Örneğin, bir web sitesi blog gönderilerinizden birine bağlanır, ancak URL’yi yanlış yazarsa, o bağlantıyı tıklayan tüm ziyaretçiler, gerçek blog yayınının yerine web sitenizin 404 sayfasının yanında sunulur. Google’a göre , 404 hatası arama sıralamalarınız üzerinde olumsuz bir etkiye sahip değildir. Ancak, web sitenizin trafiğini kaybetmek istemiyorsanız yine de düzeltmeye değer.

404 Hataları Neden Oluşur?

404 hatasının arkasında birçok neden olabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yanlış yazılan bir URL neden olabilir veya tarayıcıya yanlış URL’ler yazan ziyaretçilerden kaynaklanabilir. Web sitenizin içeriğini bir sunucu arızası veya web sitesi aktarımı sırasında kaybetmeniz de 404 hataya neden olabilir. Ancak, en yaygın neden, eski blog yazılarınızı güncellerken yaptığınız bazı hatalardır. Eski bir blog yayınının başlığını güncellemek istediğinizde, genellikle blog yayınının URL’sini de değiştirmeniz gerekir. Bu, Google arama sonuçlarından eski URL’yi tıklayan veya sosyal ağdaki bir bağlantının yalnızca 404 hatası göreceği tüm ziyaretçiler anlamına gelir. Bunu yalnızca eski URL’yi yeni URL’ye yönlendirerek düzeltebilirsiniz.

Not: Web sitenizin 404 hatası olup olmadığını görmek için Google Web Yöneticisi Araçları hesabınıza giriş yapın ve tarama hatalarını kontrol edin.

En İyi Yönlendirme Eklentileri

WordPress’te birkaç farklı 404 yönlendirme eklentisi bulunmaktadır. Kullanabileceğiniz en iyi eklentilerden birkaçı…

Redirection By John Godley

1 milyondan fazla aktif yükleme ile bu eklenti, WordPress’teki en popüler 404 yönlendirme eklentilerinden biridir. Bu eklenti ücretsizdir ve basit çalışıyor. Eklenti, trafiği kırık linklerden yeni URL’lere kolayca yönlendirmenize olanak tanır. Ayrıca, belirli tarayıcı türlerini kullanan kullanıcıları yeniden yönlendirmek gibi bazı diğer koşullu yönlendirme yöntemlerine de sahiptir.

5sec Redirect

5sec Yönlendirme, ileri düzey kullanıcılar için daha uygun olan bir premium eklentidir. Kırık linkleri yeniden yönlendirmenin yanı sıra eklenti, URL gizleme, yönlendirmelerdeki istatistikler ve permalinkler ile birlikte veya onsuz çalışabilme gibi birçok işlevi yerine getirebilir.

Safe Redirect Manager

WordPress’te bir başka popüler ücretsiz yönlendirme eklentisidir. Bu eklenti, bir yönlendirme oluşturmayı çok kolay hale getiren son derece basitleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Bu eklentiyi yeni başlayanlar için en iyi hale getirir. Hatta HTTP durum kodunu da seçmenize izin verir.

All 404 Redirect to Homepage

Bu yönlendirme eklentisi, WordPress’te bulunan diğer eklentilerden oldukça farklıdır. Tek tek URL’ler için manuel olarak yönlendirmeler oluşturmak yerine, bu eklenti tüm 404 sayfaları ana sayfanıza yönlendirmenizi sağlar. Bu, web sitenizde bozuk bir bağlantıyla karşılaşan herkesin, varsayılan 404 hata sayfasını göstermek yerine ana sayfanıza yeniden yönlendirileceği anlamına gelir.

Not: Bunların dışında 404 yönlendirme eklentileri biliyorsanız lütfen yorum kısmından diğer ziyaretçilerin görebilmesi için yazarsanız sevinirim.

Aysun Finer

Ben Aysun finer'im ve senin gibi, evliliğimle ilgili gerçekten acı verici bir kararın uçurumunda kaldım - asla hayal edemeyeceğim bir uçurum. Çocukluğumdan beri hayatımın bir peri masalı olacağını hayal ediyorum - boşanma hikayesi değil. İnanılmaz biriyle tanışacağım, aşık olduğum ve sonsuza kadar mutlu yaşayacağımı hayal ettim. Ama bazen bu mutlu sona giden yol yol boyunca birkaç kötü dönüş alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu