WordPress Eklentileri

AdRotate Eklentisi ile WordPress’te Reklam Nasıl Yönetilir

AdRotate Eklentisi,Banner reklamlar, blog’unuzdan para kazanmanın en yaygın yollarından biridir . Birçok blog kullanıcısı, kullanıcı deneyimini bozmadan reklam gelirlerini en üst düzeye çıkarmak için bir reklam yönetimi yazılımı kullanır. Bu makalede, AdRotate eklentisiyle birlikte WordPress’teki reklamların nasıl yönetileceğini size göstereceğiz.

Neden bir WordPress Reklam Yönetimi Eklentisi kullanıyorsunuz?

Google Adsense ve diğerleri gibi reklamcılık programları , yayıncıların reklam göstermek için web sitelerine bir kod snippet’i eklemesini gerektirir.

Bir WordPress yayıncısı olarak, bunu tema dosyalarınızdaki kodu düzenleyerek veya bir reklam yönetimi eklentisi kullanarak yapabilirsiniz .

Blogunuzu yeni başlatan biriyseniz , tema dosyalarına kod eklemeniz ideal bir çözüm değildir. Farklı reklam boyutlarını veya yerleşimlerini düzgün bir şekilde yönetemezsiniz. Ayrıca, karışıklık ve beklenmedik WordPress hatalarına neden olma olasılığınızı da artırabilirsiniz .

Öte yandan, bir reklam yönetimi eklentisi kullanmak, web sitenize herhangi bir yerden kolayca reklam yerleştirmenize olanak tanır. Birden fazla reklam kodu kaydedebilir, döndürebilir ve farklı sayfalarda reklam gösterebilir / gizleyebilirsiniz.

AdRotate eklentisini kullanarak bir pro gibi reklamları WordPress’te nasıl yöneteceğinize göz atalım.

AdRotate ile WordPress’te Reklamları Yönetme

Yapmanız gereken ilk şey, AdRotate eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Etkinleştirme sonrasında, AdRotate »Reklamlar sayfasını ziyaret etmeniz ve ilk reklamınızı oluşturmak için ‘Yeni Ekle’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Bu, sizi yeni reklam sayfasına yönlendirecektir. Bu reklamı, WordPress yönetici alanı içinde tanımlamanıza yardımcı olacağından, reklamınız için bir başlık sağlamanız gerekir .

İlginizi Çekebilir

Bundan sonra, reklam ağınızın Adsense gibi oluşturduğu reklam kodunu yapıştırabilirsiniz. Alternatif olarak, kendi hesabınıza yayınlanmış reklamlar yayınlıyorsanız kendi reklam kodunuzu da oluşturabilirsiniz.

Barındırılan reklamlar için banner görüntüleri yükleyebilir ve tıklama izlemeyi etkinleştirebilirsiniz.

Bu reklamı WordPress sitenizde kullanılabilir hale getirmek için etkinleştir seçeneğini belirlemeniz gerekir.

Ardından, sayfada kullanım ve zamanlama bölümüne doğru ilerlemeniz gerekir. Burada, reklamınızı planlayabilir ve gönderilerinize, sayfalarınıza veya kenar çubuğu widget’larınıza ekleyebileceğiniz kısa kodu alabilirsiniz .

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘İlanı Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

İstediğiniz kadar reklam oluşturmak için bu işlemi tekrarlayabilir ve ardından sitenizde hangi reklamların görüntülenmesini istediğinize karar verebilirsiniz.

Reklamlarınızı Birlikte Gruplandırın

Birçok WordPress blogcusu çoklu reklam ağlarına ve ortak programlarına katılır. Farklı yerlerde ve farklı boyutlarda reklam alanlarınız da olabilir.

Gruplandırma, daha kolay yönetim için reklamlarınızı kolayca farklı kategorilere ayırmanıza olanak tanır.

Yeni bir grup oluşturmak için AdRotate »Groups sayfasına gidin ve ‘Add New’ linkine tıklayın.

Bu sizi yeni grup sayfası oluşturmaya götürecektir.

Öncelikle grubunuz için bir başlık vermeniz gerekiyor. Bu, WordPress yönetici alanınızdaki grubu kolayca tanımlamanıza olanak tanır.

Ardından, bir ekran modunu seçmeniz gerekiyor. AdRotate, reklamları belirli bir gruptan nasıl görüntülediğinizi özelleştirmenizi sağlar.

Örneğin, bir kerede bir reklamı, bir reklam bloğunu veya reklamı birkaç saniye sonra değiştiren dinamik modu görüntüleyebilirsiniz.

Ardından, grup otomatik görüntüleme seçeneklerini belirleyebilirsiniz. AdRotate, bir gruptan reklamları yayınlara, sayfalara ve kenar çubuğu widget’larına otomatik olarak eklemenize olanak tanır.

Sayfanın alt kısmında, bu reklamlarla ilişkilendirebileceğiniz tüm reklamlarınızı görürsünüz. Dahil etmek istediğiniz reklamları seçin ve ardından ‘Grubu Kaydet’ düğmesini tıklayın.

WordPress’te Manuel Olarak Reklam Ekleme

Reklamlarınızı gruplar halinde ilişkilendirebilir ve bunları otomatik olarak yayınlara, sayfalara, kategorilere ve widget’lara eklerken, bazı yayıncılar hangi reklamların hangi konumda görüntüleneceği konusunda daha ayrıntılı kontrol sahibi olmak isteyebilir.

AdRotate, WordPress sitenizde herhangi bir yere reklam eklemenizi çok kolaylaştırır.

Sitenizde oluşturduğunuz her reklam, kendi WordPress yazılarınıza veya sayfalarınıza ve hatta özel posta türlerine kopyalayıp yapıştırabileceğiniz kendi kısa koduna sahiptir .

AdRotate »Reklamları bölümüne gidin ve düzenlemek için herhangi bir reklamı tıklayın. Reklamı Düzenle sayfasında, kısa kodu kopyalamak için kullanım bölümüne inmeniz gerekir.

Benzer şekilde, kısa kodu almak için bir grubu düzenleyebilir ve ardından web sitenizde herhangi bir yeri kullanabilirsiniz.

WordPress kenar çubuğunuzdaki reklamları görüntülemek istiyorsanız, Görünüm »Widgets sayfasına gidin ve AdRotate widget’ını kenar çubuğunuza ekleyin.

Bu makalenin, AdRotate eklentisiyle birlikte WordPress’teki reklamların nasıl yönetileceğini öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı