WordPress Eklentileri

Mobil Kullanıcılara Özel WordPress Eklentileri Devre Dışı Bırakma

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, web sitelerinin mobil sürümünde belirli WordPress eklentilerini devre dışı bırakmanın mümkün olup olmadığını sordu. WordPress’te olduğu gibi, bunun için bir eklentisi var. Bu makalede, sitenizin mobil sürümünde belirli WordPress eklentilerini kolayca nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

Mobil Kullanıcılar İçin Neden Belirli WordPress Eklentilerini Devre Dışı Bırakmak Gerek

Birisi web sitenizi ziyaret ettiğinde WordPress etkin olmayan eklentileriyüklemez . Ancak, tüm aktif eklentileri yükler ve bir eklentiye bağlı olarak gerekli komut dosyalarını ve stil sayfalarını da yükler.

Tüm iyi WordPress eklentileri sadece gerektiğinde yüklenmeye çalışır. Ancak, eklenti yazarlarının eklentiye ihtiyacınız olup olmadığını tahmin etmeleri bazen zor olmaktadır. Bu gibi durumlarda, gerekli hallerde gerekli dosyaları yüklemeyi tercih ederler.

Google hız ve performans testinde mükemmel bir puan almak isteyen bazı kullanıcılar , genellikle mobil cihazlar için belirli eklentileri devre dışı bırakmak ister.

Bu makalede yardımcı olabilir.

Web sitenizin mobil sürümü için bireysel WordPress eklentilerini kolayca nasıl devre dışı bırakacağınıza bir göz atalım.

WordPress Eklentisi Düzenleyicisi Eklentisini Ayarlama

Yapmanız gereken ilk şey Plugin Organizer eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Önemli: Eklenti düzenleyici çok güçlü bir eklentidir. Eklentileri yeniden sıralamak veya devre dışı bırakmak, sitenize erişilemeyen anlaşmazlıklara ve beklenmedik davranışlara neden olabilir. Herhangi bir eklentiyi devre dışı bırakmadan veya yeniden düzenlemeden önce eksiksiz bir WordPress yedeği oluşturmanızı öneririz .

Etkinleştirme sırasında eklenti ayarlarını yapılandırmak için Eklenti Düzenleyici »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Varsayılan seçenekler dışında, şu anda sadece aşağıdaki seçenekleri açmanız gerekir.

  • Seçmeli eklenti yükleme
  • Seçici mobil eklenti yükleme

Değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Ayarları Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Eklenti Düzenleyicisi için Kullanım Amacı Eklentisi Oluşturma

Eklenti Düzenleyicisi düzgün çalışması için bir zorunlu kullanım eklentisine ihtiyaç duyar. Otomatik olarak sizin için oluşturmaya çalışır, ancak başarısız olursa, kendi başınıza oluşturmanız gerekir.

Eklentinin MU eklentisini otomatik olarak oluşturup oluşturamayacağını kontrol ederek başlayalım.

Eklentiler »Yüklü Eklentiler sayfasına giderek bunu yapabilirsiniz . Must-Use etiketli yeni bir link göreceksiniz ve üzerine tıklayarak sitenizde yüklü MU eklentileri gösterilecektir.

Eklentiyi görmüyorum ya Olmazsa Kullanım eklentileri bağlantı, o zaman bu eklenti organizatörü dosyası oluşturmak için başarısız olduğu anlamına gelir ve bunu kendiniz elle yapmanız gerekir.

Öncelikle, cPanel’de bir FTP istemcisi veya Dosya Yöneticisi uygulaması kullanarak web sitenize bağlanmanız gerekir .

Ardından, / wp-content / mu-plugins / klasörüne gitmelisiniz. / Wp-content / klasörünüzde bir mu-plugins klasörünüz yoksa, bir tane oluşturmanız gerekir.

Bundan sonra / wp-content / plugins / plugin-organizer / lib / klasörüne gitmeli ve bilgisayarınıza ‘PluginOrganizerMU.class.php’ adlı dosyayı bilgisayarınıza indirmelisiniz.

Ardından, / wp-content / mu-plugins / klasörüne gitmeli ve dosyayı bilgisayarınızdan yüklemelisiniz.

Eklenti Düzenleyici artık bu dosyayı eklentilerinizi masaüstü ve masaüstü bilgisayarlarda düzgün bir şekilde yönetmek için kullanabilir.

Mobil Sürümde Özel WordPress Eklentilerini Devre Dışı Bırakma

Plugin Organizer, herhangi bir WordPress eklentisini mobil cihazlarda devre dışı bırakmayı çok kolaylaştırır. Basitçe sından Eklenti Organizatör »Küresel Eklentiler sayfasına.

Ekranda iki sütun göreceksiniz. İlk sütun, yüklü tüm WordPress eklentilerini içeren ‘Kullanılabilir öğeler’ içindir. İkinci sütun, devre dışı bırakılmış standart ve engelli mobil kutular ile ‘Devre dışı öğeler’ içindir.

İlgili Makaleler

İlk önce genişletmek için Devre Dışı Mobil kutusunu tıklamanız gerekiyor. Bundan sonra eklentileri sürükleyip bırakın ve mevcut sütunu devre dışı bırakılmış mobil kutuya devre dışı bırakın.

Eklentileri ekledikten sonra değişikliklerinizi saklamak için ‘Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Bu kadar. Eklenti düzenleyici artık mobil sitenizdeki bu eklentileri devre dışı bırakacak.

Eklenti Düzenleyicisi ayrıca, belirli mesajlar, sayfalar, kullanıcı rolü ve diğer parametreler için ayrı WordPress eklentilerini devre dışı bırakmayı kolaylaştırır. 

Bu kılavuzun, mobil sürümdeki belirli WordPress eklentilerini kolayca nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu