WordPress Eklentileri

WordPress Jetpack Eklentisine En İyi Alternatifler

Jetpack eklentisine en iyi alternatifleri mi arıyorsunuz? 

Jetpack eklentisine en iyi alternatifleri mi arıyorsunuz? Jetpack, WordPress web sitenize çeşitli özellikler ekleyen güçlü bir WordPress eklenti paketidir. Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress için olası Jetpack alternatiflerini paylaşmamızı istedi. Bu yazıda size WordPress Jetpack eklentisine en iyi alternatifleri göstereceğiz.

Jetpack WordPress eklentisi nedir?

Jetpack , temel WordPress özelliklerini bir büyük eklentiye birleştiren bir eklenti paketidir. Kullanmak istediğiniz özellikleri yönetmenizi sağlar ve ihtiyacınız olmayan özellikleri kapatabilirsiniz.

Ancak web siteniz büyüdükçe, Jetpack’in ötesine geçmek isteyebilirsiniz. Diğer üçüncü taraf WordPress eklentilerinde sunulan gelişmiş işlevlere ihtiyacınız olabilir.

Bu durumlarda, ihtiyacınız olan belirli özellikler için Jetpack alternatiflerine bakmak mantıklıdır.

Jetpack Plugin Artıları ve Eksileri

Hayattaki her şey gibi, Jetpack eklentisi de Jetpack alternatiflerini seçerken aklınızda bulundurmanız gereken kendi avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir.

Jetpack Eklentisini Kullanmanın Artıları

Bunlar, WordPress web sitenize Jetpack eklentisi kullanmanın avantajlarıdır.

  • Hepsine hükmedecek bir eklenti. Tüm temel özellikleri yönetmek için kolay bir paket içinde olsun.
  • Jetpack, Automattic’in (Jetpack ve WordPress.com’un arkasındaki şirket) arka planda çalışan güçlü altyapısıyla performans için son derece optimize edilmiştir.
  • Tipik WordPress eklentilerinizden daha güzel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Jetpack Eklentisi Kullanımının Eksileri

Aşağıda, web sitenizde WordPress Jetpack eklentisini kullanmanın dezavantajları bulunmaktadır.

  • Jetpack’i kullanmak bir WordPress.com hesabı oluşturmanızı gerektirir.
  • Jetpack çekirdeği ücretsizdir ancak özelliklerinin çoğu ücretli bir abonelik gerektirir.
  • Sınırlı e-posta işlevselliği var. Bir blog yayını yayınlamadan abonelerinize e-posta gönderemezsiniz.
  • Web siteniz bir eklentiye bağımlı hale geliyor ve bu da gelecekte yerini almayı zorlaştırıyor.

Bu, web sitenize yükleyebileceğiniz en iyi Jetpack alternatiflerine bir göz atalım.

1. WPForms Lite

WPForms Lite, Jetpack’in geri bildirim formuna en iyi alternatiftir. WPForms en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir ve WordPress web sitenize kolayca iletişim formu eklemenizi sağlayan ücretsiz bir lite sürümü ile birlikte gelir.

WPForms, güzel bir sürükle ve bırak form oluşturucu ve hazır form şablonları ile birlikte gelir. Blog yazılarınıza ve sayfalarınıza form eklemek, kısa kodla veya yazı düzenleyicide Form ekle düğmesini kullanarak basittir.

2. MonsterInsights

Jetpack, yerleşik bir istatistik modülü ile birlikte gelir. Ancak, Google Analytics kadar güçlü bir yer yok. Jet Analytics’te Google Analytics entegrasyonunu istiyorsanız, 299 ABD Doları / yıl maliyete sahip profesyonel plana geçmeniz gerekir.

MonsterInsights, WordPress için 1+ Milyondan fazla etkin yüklemeden oluşan en iyi Google Analytics eklentisidir ve tüm WordPress kullanıcıları için ücretsiz bir sürümü vardır.

MonsterInsights, Google Analytics’i WordPress web sitenize kolayca yükleyebilmenizi sağlar . Yeni başlayanların, kullanıcıların nereden geldiğini ve neleri görüntülediklerini görmelerini kolaylaştıran güzel raporlama araçlarına sahiptir.

3. UpdraftPlus

Jetpack otomatik günlük yedeklemeler sunar, ancak yalnızca ücretli planlar için kullanılabilir. UpdraftPlus , piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biri ve Jetpack’in yedekleme özelliği için ücretsiz bir alternatif.

Tüm WordPress web siteniz için otomatik yedeklemeleri kolayca ayarlamanızı sağlar.

Sadece bir kez ayarlamanız gerekiyor ve otomatik olarak yedeklemeler oluşturacak. Yedekleriniz Google Drive, Dropbox ve daha fazlası gibi uzak konumlarda depolanır. Web sitenizi, önceki tıklamalar ile birkaç tıklamayla geri yükleyebilirsiniz.

4. Akismet

Jetpack’in ücretli planlar için spam filtreleme özelliği vardır, ancak temel spam filtrelemeye erişmek için en azından kişisel plana ihtiyacınız olacaktır.

Akismet, piyasadaki en iyi WordPress spam filtreleme eklentisidir. Spam’i yakalamak için tüm WordPress yorumlarınızı otomatik olarak filtreler. Bu, yönetmeniz gereken spam yorumlarının sayısını önemli ölçüde azaltır.

5. Sucuri Scanner

İlgili Makaleler

Profesyonel veya premium abonelik planlarınız varsa, Jetpack yalnızca kötü amaçlı yazılım taraması yapar. Sucuri tarayıcı, ücretsiz malware tarayıcı, kara liste izleme, dosya bütünlüğü kontrolü, güvenlik sonrası güvenlik eylemleri ve güvenlik sertleştirme sağlar.

Sucuri , WordPress güvenlik ve web sitesi izlemede sektör lideridir . Ayrıca, şüpheli etkinliği web sitenize ulaşmadan önce engelleyen en iyi WordPress güvenlik duvarını da sunar .

6. Yoast SEO

Jetpack, premium plan kullanıcıları için bile sınırlı SEO işlevselliği sunar. Jetpack’in tüm SEO özelliklerine erişmek için en az profesyonel plana ihtiyacınız olacak. Yoast SEO, Jetpack’in SEO özelliklerine mükemmel bir alternatiftir ve pazardaki en popüler SEO eklentisidir.

Ücretsiz Yoast SEO eklentisi site doğrulama, XML site haritaları, SEO önizleme, Facebook ve Twitter önizleme görüntüleri, başlık ve meta açıklamalar ve daha fazlasını içeren eksiksiz WordPress SEO araçları sağlar.

7. Tampon’a WP

WP to Buffer eklentisi, WordPress sitenizi Buffer’a bağlamanızı ve WordPress yazılarınızı sosyal medya profillerinizde paylaşacak şekilde otomatik olarak programlamanızı sağlar. Aynı şeyi yapan Jetpack’in tanıtım özelliğini en iyi alternatiftir.

Buffer, sosyal medya gönderilerinizi gün boyunca planlamanızı sağlayan bir sosyal medya yönetim platformudur. Bu, makalelerinizi sosyal medyada manuel olarak paylaşmaya harcayacağınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

8. Yet Another Related Posts Plugin

Yine bir başka İlgili Mesajlar eklentisi piyasadaki en iyi WordPress ile ilgili mesaj eklentisi ve Jetpack’in ilgili mesajlarına mükemmel bir alternatiftir.

Web sitenizde ilgili yayınları nasıl ve nerede görüntülediğiniz konusunda daha fazla özelleştirme seçeneği ve tam kontrol sağlar. Özel gönderi türlerini bile destekler ve RSS yayınlarında ilgili yayınları da ekleyebilir.

9. De:Comments

Decomments, daha fazla sosyal özellik ekleyerek WordPress yorum alanınızı dönüştürmenize izin veren ücretli bir WordPress eklentisidir. Kullanıcılarınız yorum yapabilir, sosyal medyada yorum paylaşabilir, sosyal profilleri ile giriş yapabilir, rozet kazanabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Bu, WordPress sitenizdeki yorumlar için çok ilgi çekici bir kullanıcı deneyimi sunar.

10. Envira Gallery Lite

WordPress, resim galerilerini kolayca eklemek için varsayılan bir yolla birlikte gelir . Ancak, varsayılan WordPress galerisi işlevsellik açısından oldukça sınırlıdır. Kullanıcı bir görüntüyü tıklarsa, yeni bir sayfada yüklenir.

Envira Gallery Lite, Jetpack’in duyarlı galerilerine ücretsiz bir alternatif sunuyor. Karusel pop-up’ları ile kolayca uyumlu görüntü galerileri oluşturmanıza olanak tanır.

11. Pingdom

Pingdom bir eklenti değil, Jetpack’in izleme aracına alternatif olarak kullanabileceğiniz bir web sitesi izleme aracıdır. Pingdom’in ücretsiz hesabı 1 web sitesini izlemenizi sağlar.

Web siteniz kapalı olduğunda anında e-posta bildirimi gönderir ve tekrar açıldığında size bildirir. Web sitenizin geçmiş çalışma süresini de hesabınıza giriş yaparak izleyebilirsiniz.

12. MailChimp

E-posta pazarlaması, kitlelerinize ulaşmanın en iyi yollarından biridir.

MailChimp , dünyanın en iyi e-posta pazarlama hizmetlerinden biri ve Jetpack’in e-posta aboneliklerine mükemmel bir alternatif. Jetpack’in aboneliklerinin olumsuz tarafı, yalnızca yeni bir gönderi yayınladığınızda kullanıcılara e-posta göndermesidir. Kullanıcıları haftalık veya aylık bültenler gönderebileceğiniz gerçek bir e-posta listesinden farklı olarak.

MailChimp ücretli bir hizmettir ancak ayda 2000 aboneye ve 12.000 e-postaya kadar ücretsiz sonsuz bir plan sunarlar.

13. Cloudflare

Cloudflare, ücretsiz CDN ve DDOS saldırılarına karşı temel koruma sağlayan en iyi CDN hizmetlerinden biridir .

Global CDN’leri aracılığıyla statik içerik sunarak web sitenizin hızını ve performansını artırır . Cloudflare, performansınızı optimize etmek için resimlerinizi CDN sunucusu üzerinden sunan Jetpack’in CDN servisi için mükemmel bir alternatiftir. Ayrıca Jetpack’in kaba kuvvet saldırı korumasına ücretsiz bir alternatif sağlar.

14. Easy Updates Manager

Kolay Güncelleme Yöneticisi, Jetpack’in otomatik eklenti güncelleme özelliğini değiştirmenizi sağlar. Tüm WordPress çekirdeği, tema ve eklenti güncellemelerini kolayca yönetmenize yardımcı olur.

Tek bir kontrol panelinden otomatik güncellemeleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Otomatik olarak yüklenecek belirli veya tüm eklenti güncelleştirmelerini ayarlayabilirsiniz. Tema güncellemelerini otomatik olarak yükleyebilir.

15. WordPress Infinite Scroll

WordPress Sonsuz Kaydırma, Jetpack’in sonsuz kaydırma özelliğine mükemmel bir alternatiftir. Tıpkı Jetpack gibi, temanıza küçük bir kod snippet’i eklemeniz gerekecek.

Kullanıcıların daha fazla gönderiyi yüklemek için tıklayabileceği bir düğme eklemenize olanak tanır. Ayrıca, kullanıcılar sayfayı aşağı kaydırdıkça otomatik olarak yüklemeyi de seçebilirsiniz.

16. Shared Counts

Paylaşılan Sayılar, WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden biridir . Bu süper hızlı ve sadece sınırlı sayıda en iyi sosyal ağları yükler: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest ve LinkedIn.

Çoklu düğme stilleri, sosyal paylaşım sayısı ve toplam paylaşım sayısı özelliğine sahiptir. Düğme görüntü sırasını yeniden düzenleyebilir ve eklenti, WordPress yayınlarınıza, sayfalarınıza ve özel posta türlerine otomatik olarak düğmeleri ekleyebilir.

Bu makalenin, WordPress sitenizdeki Jetpack eklentisi için en iyi alternatifleri bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu