WordPress Eklentileri

WordPress Takvim Eklentisi

Siteniz için en iyi WordPress takvim eklentisini mi arıyorsunuz? WordPress takvim eklentileri çeşitli farklı özelliklerle gelir. Bazıları basit etkinlik yönetimi için yapılırken, diğerleri rezervasyon, biletleme ve zamanlama özellikleriyle daha karmaşıktır. Bu makalede, siteniz için en iyi WordPress takvim eklentilerini elimize aldık.

WordPress için bir Takvim Eklentisi Nasıl Seçilir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan birçok farklı WordPress takvim eklentisi var.

Bazı takvim eklentileri, yalnızca bir takvimdeki etkinlikleri görüntülemenizi sağlayan basit bir işlemdir. Diğerleri, randevular ve rezervasyonlar , zamanlama, biletleme ve Google Takvim gibi üçüncü taraf hizmetleriyle entegrasyonlar gibi daha gelişmiş özelliklere sahiptir .

Gereksinimlerinize uyan bir eklenti seçmeniz gerekiyor. Örneğin, etkinlik biletlerini satmak istiyorsanız, sadece rezervasyon özelliği olan bir takvim sizin için iyi olmayabilir.

Şimdi deneyebileceğiniz en iyi WordPress takvim eklentilerine bir göz atalım.

1. The Events Calendar

Etkinlik Takvimi, WordPress siteniz için güçlü bir etkinlik yönetim sistemidir. Bu özellik zengin ama WordPress yönetici alanınıza karışan düzgün bir kullanıcı arayüzü sayesinde kullanımı son derece kolaydır.

Etkinlik Takvimi, etkinliklerinizi kolayca eklemenizi ve organizatörleri / mekanları yönetmenizi sağlar. Mekan konumlarınız için Google Haritalar’ıgörüntülemeyi seçebilirsiniz . Eklentinin ayarlar sayfası, etkinliklerinizi ve takviminizi nasıl yönetmek istediğiniz konusunda tam kontrol sağlar.

2. All in One Event Calendar

Tüm One Events Takvim, WordPress için güçlü bir etkinlik yönetimi eklentisidir. Sezgisel kullanıcı arayüzü, yeni başlayanlar için bile kullanımı son derece kolay hale getirir. Etkinlikleri kolayca ekleyebilir, kategorilere / etiketlereayırabilir ve takvim ekranı için üç yerleşik tema arasından seçim yapabilirsiniz. Etkinlik ayrıntılarınızı Google Haritalar’ı kullanarak etkinlik mekanlarınızı da görüntüleyebilirsiniz.

Farklı renkler seçerek takvim temasını değiştirebilirsin. Ayrıca, Google Takvim dahil olmak üzere iCal biçimini destekleyen diğer herhangi bir takvimden etkinlik eklemenize de olanak tanır. Bilet satış entegrasyonları yoktur, ancak üçüncü taraf biletleme hizmetlerine URL’ler ekleyebilirsiniz.

3. My Calendar

Takvimim, WordPress için başka bir ücretsiz ve güçlü etkinlik yönetimi çözümüdür. Çoklu takvimleri, etkinlik gruplarını, kategorileri ve yerleri destekler. Ayrıca bir kısa kod üreticisi ve widget’ları ile birlikte gelir, böylece yazılarınıza, sayfalarınıza veya kenar çubuğunuza kolayca takvimler ekleyebilirsiniz.

Bu kapsamlı ayarlar sayfası ile son derece yapılandırılabilir bir eklentidir. Takviminizin ön yüzünde nasıl göründüğünün neredeyse her yönünü kontrol edebilirsiniz. Takvim ekranı için altı dahili derileri ile birlikte gelir.

Gelişmiş kullanıcılar için, kendi özel CSS’nizi yüklemek için bir stil düzenleyici vardır . Ayrıca, Google Etkinlik ekranını tek etkinlik sayfasında ve etkinlik açılır pencerede de destekler.

4. Simple Calendar

Google Takvim Etkinlikleri, Google Takvim’i WordPress sitenize getirir . Google Takvim’le etkinliklerinizi oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu eklenti, bu etkinlikleri web sitenizde gösterir. Tek yapmanız gereken Google Takvim feed’inizi sağlamaktır.

Eklenti, güçlü bir özellikler kümesiyle birlikte gelir. Kısa kodları kullanarak takviminizin ve etkinliklerinizin görünümünü kontrol edebilirsiniz. Özel stil sayfalarını kullanarak takvimin görünümünü bile kontrol edebilirsiniz.

Eklenti bir bilet sistemini desteklemez, ancak etkinlik biletlerinizi satmak için üçüncü taraf hizmetlerini kullanabilir ve Google Takvim’deki etkinlik listelerinize doğrudan bilet sayfası URL’si girebilirsiniz.

5. Booking Calendar

Adından da anlaşılacağı gibi, Rezervasyon Takvimi WordPress için bir rezervasyon yönetim eklentisidir. Web sitenizin ön ucuna, kullanıcıların rezervasyon taleplerini göndermek için basit bir formu doldurabilecekleri bir takvim eklemenize olanak tanır. Daha sonra rezervasyon taleplerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

Rezervasyon Takvimi spam önlemek için CAPTCHA desteği ile birlikte gelir . Yönetici alanına kimlerin rezervasyon ekleyeceğini kontrol edebilirsiniz. Eklentinin bir dezavantajı, eklentinin ücretsiz sürümünde rezervasyon formu için yeni giriş alanları ekleyememenizdir.

Bu makalenin, WordPress siteniz için en iyi takvim eklentisini seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu