WordPress Eklentileri

WordPress’te Yayınlanmış Yazıları Revize Etmek İçin Yazarlara Nasıl İzin Verilir

WordPress sitenizde kullanıcı kaydına nasıl izin verebilirsiniz? Ve kullancılara yetki nasıl verilir

Son zamanlarda kullanıcılarımızdan biri, yazarların WordPress’te yayınlanan yayınları gözden geçirmelerine ve düzenlemelerine izin verip vermeyeceklerini sordu. Düzeltmeler gönderinin kalitesini artırmaya yardımcı olabilir ve yazarlara blogunuzda sahiplik hissi verir. Bu makalede, yazarların WordPress‘te yayınlanan yayınları gözden geçirmelerine nasıl izin verileceğini paylaşacağız.

Ne Zaman ve Neden Yazarlar Yayınlanmış Mesajları gözden geçirmesine izin vermelisiniz?

WordPress , web sitenize yeni yazarlar ve kullanıcılar eklemenizi sağlayan güçlü bir kullanıcı rolü ve izin sistemi ile birlikte gelir .

WordPress, yayıncıların yayınladıkları yayınları düzenlemelerine ve bir editörden veya yöneticiden onay almadan bunları güncellemelerine izin verir . Ancak, katkıda bulunanlara bu tür izinler vermenizi önermiyoruz. Bir yönetici gönderiyi incelemeli ve değişiklikleri yayınlamalıdır, bu yüzden yayın kalitesi her zaman eşittir.

Neyse ki, katkıda bulunanların değişiklik yapmalarına ve editör incelemesi için göndermelerine olanak veren bir çözüm var.

Yazarların WordPress’te yayınlanan yayınları gözden geçirmelerine nasıl kolayca izin verileceğine bir göz atalım.

Yazarların WordPress’te Yayınlanmış Mesajları Revize Etmesine İzin Verme

Yapmanız gereken ilk şey, Revision Manager eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirme sonrasında, WordPress yönetici alanınızdaki Ayarlar »Revizyon Yöneticisi TMC sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Genel ayarlarda, ‘Kabul oluşturma yeteneği’ açılır menüsündeki ve “Kabul etme yeterliliği” açılır menüsünde yayınlanmış yayınlama_popları altında düzenleme_popları seçmeniz gerekir. Bu, kullanıcıların katkıda bulunan kullanıcı rolünün, yayınlanan bir yayının kopyasını oluşturmasına olanak tanır.

Bildirim rolü, değişiklikleri inceleyecek ve yayını yayınlayacak bir Yönetici veya Editöre atanmalıdır.

Yetenekleri ekledikten sonra, aşağıya doğru kaydırmanız ve yazarların düzeltmeleri göndermesine izin vermek istediğiniz posta türlerini seçmeniz gerekir .

Ardından, bir katılımcının bir gönderi revizyonu gönderdiğinde bildirim almak için bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Bir şablon seçebilir ve gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi saklamak için Güncelleme ayarlarıdüğmesine tıklayın.

Artık revizyon ayarlarıyla işiniz bittiğinde, WordPress’te bir katılımcı hesabından giriş yapmanız gerekir.

Giriş yaptıktan sonra, Yazıları »Tüm Yayınlar sayfasını ziyaret edin ve yayınlanmış bir yayına farenizi atın. Artık her gönderinin altında ‘Revizyon taslağı oluştur’ seçeneğini göreceksiniz.

İpucu: Post revizyonları için ayarları test ederken kullanıcı hesapları arasında anında geçiş yapabilirsiniz .

Bir kullanıcının Revizyon taslağı oluştur bağlantısını tıklamasından sonra, eklenti yayınlanan yayının bir kopyasını oluşturacak ve düzenleme için açacaktır. Bir yazar gönderiyi gözden geçirebilir, değişiklik yapabilir ve inceleme için gönderebilir.

Gönderme üzerine, yöneticinin yayını incelemek ve yayınlamak için bir bildirim alacak.

Artık WordPress’te Yönetici hesabına geçiş yapabilir ve Gönderiler »Tüm Gönderiler sayfasına gidebilirsiniz . Burada, yinelenen gönderiyi bir revizyonun kabul edilmeyi beklediği mesajıyla göreceksiniz.

Bu revizyon mesajını tıklayıp değişiklikleri inceleyebilirsiniz. İnceledikten sonra Yayınla düğmesine tıklayın.

İlgili Makaleler

Yayınlandıktan sonra, orijinal gönderi içeriğini geçersiz kılacak ve yinelenen revizyon mesajını otomatik olarak silecektir. Şimdi, WordPress’de Tüm Gönderiler sayfasına geri dönebilirsiniz ve sadece orijinal gönderiyi gösterecektir.

Eski içeriğinizi güncel tutmak, kullanıcılarınıza değer katmanın harika bir yoludur ve WordPress SEO sıralamasını da artırmaya yardımcı olur .

Bu makalenin, yazarların WordPress’te yayınlanan yayınları gözden geçirmesine nasıl izin verileceğini öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Soru ve görüşlerinizi lütfen yorum kısmında belirtin..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu