WordPress

En İyi 16 WordPress Chrome Uzantısı

Verimliliği artırmak için en iyi WordPress Chrome uzantılarını mı arıyorsunuz? Tarayıcı uzantıları, WordPress iş akışınızı geliştirmenize ve daha üretken olmanıza yardımcı olabilir. Bu makalede, denemeniz gereken en iyi WordPress ile ilgili bazı Chrome uzantılarını ele aldık.

Neden WordPress Chrome Uzantılarına İhtiyacınız Var?

Google Chrome, dünyanın en popüler web tarayıcısıdır. Tarayıcınızdaki çeşitli görevleri kolayca gerçekleştirmek için yüzlerce eklentiyle birlikte gelir.

Web sitesi geliştirme, blog gönderilerini düzenleme , dilbilgisi ve yazım hatalarını kontrol etme , görevleri yönetme ve daha birçok konuda yardımcı olabilecek birçok yararlı WordPress eklentisi bulacaksınız .

Mevcut binlerce eklenti bulunduğundan, yeni başlayanların ihtiyaç duydukları doğru araçları bulmaları zorlaşır.

Size yardımcı olmak için araştırmayı yaptık ve deneyebileceğiniz en iyi Google Chrome uzantılarını seçtik.

1. Grammarly

Dilbilgisi , WordPress içeriğinizde yazım hatalarını ve dilbilgisi hatalarını kontrol etmek için kullanabileceğiniz en popüler Chrome uzantısıdır. Blog yazılarınızı kolayca yazmanıza ve düzenlemenize yardımcı olur. Dilbilgisi, bağlamsal yazım hatalarını kontrol eder ve içeriğinizin okunabilirliğini artırmanıza yardımcı olur.

2. CloudApp

CloudApp , ekran görüntüleri almak, ekranı kaydetmek ve bunları herkesle paylaşmak için popüler bir araçtır. CloudApp’ın Chrome uzantısı, web’de gezinirken ekran görüntülerini almanızı ve bunları blog yazılarınıza eklemenizi kolaylaştırır.

3. LastPass

İlginizi Çekebilir

LastPass piyasadaki en iyi şifre yöneticisi aracıdır . Windows, Mac, Android, iOS ve daha fazlası üzerinde çalışır. Ayrıca, Google Chrome dahil olmak üzere tüm en iyi tarayıcılar için tarayıcı uzantıları ile birlikte gelir.

LastPass gibi bir şifre yöneticisi kullanmak, tüm çevrimiçi hesaplarınız için güçlü ve benzersiz şifreler seçmenize izin verir. Şifreleri otomatik olarak doldurur, böylece şifrelerinizi hatırlamanız gerekmez.

4. Ahrefs

Ahrefs, piyasadaki en güçlü SEO araçlarından biridir. Rakiplerinizin neden bu kadar yüksek olduğunu ve bunları yenmek için neler yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca , arama trafiğinizi artırmak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeleri ve blog yayın fikirlerini bulmanıza da yardımcı olur .

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Yorum Formuna reCAPTCHA Nasıl Eklenir

Onlar, bir SEO uzantısı olarak mevcut bir SEO Araç Çubuğu var, size derinlemesine SEO analizi ve anahtar kelime raporları ile görüntülediğiniz herhangi bir sayfanın bir kuşbakışı görünümü verir.

5. SimilarWeb

SimilarWeb, web sitesi trafik analizi için bir Chrome uzantısıdır. Bu uzantıyı, trafik kaynakları, kullanıcı etkileşimi oranı, anahtar kelimeler ve daha fazlası dahil olmak üzere WordPress web sitenizin istatistiklerinin tamamını görmek için kullanabilirsiniz. 1 tıklama ile herhangi bir web sitesi için anlık ve ayrıntılı bilgi verir.

6. Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper, WordPress yazıcıları için yararlı bir Chrome uzantısıdır. Okuduğunuz makaleleri kırpmanıza ve Evernote ile cihazlarınızdan herhangi birine açmanıza olanak tanır. Herhangi bir web sitesindeki önemli içeriği vurgulayabilir ve e-postalarda paylaşabilirsiniz ya da bir link oluşturabilirsiniz. Evernote, bir uygulamada birleştirilen bir yer imi, sosyal paylaşım, not alma ve görev yönetim aracıdır.

7. WhatFont

Görüntülemekte olduğunuz WordPress web sitesinde hangi yazı tipinin kullanıldığını merak ediyor musunuz? Metinde gezinerek yazı tipini öğrenmek için tarayıcınızdaki WhatFont Chrome uzantısını eklemeniz yeterlidir. Ayrıca Typekit ve Google Font API gibi web yazı tipleri için desteklenen hizmetleri gösterir .

8. Asana

Asana popüler bir üretkenlik ve görev yönetim aracıdır. Ayrıca, WordPress web siteniz dahil olmak üzere işlerinizi istediğiniz yerden kolayca yönetmek için bir Google Chrome uzantısıyla birlikte gelir.

Tarayıcınızdaki herhangi bir web sayfasından görev ekleyebilir ve bunları arayabilirsiniz. Kendi ekibinizi oluşturmanıza ve görevlerini zamanında teslim etmenize izin verir. Geçerli URL’yi daha sonra okumak veya ekip üyelerinizle paylaşmak için bir görev olarak da ekleyebilirsiniz.

9. Tampon

Tampon , WordPress içeriğinizi Facebook, Twitter, LinkedIn vb . Sosyal medyakanallarında paylaşmanızı kolaylaştırır. Blog yayınlarını planlamanıza ve daha iyi performans için istatistikleri izlemenize olanak tanır. Toplu olarak çalışmak için ekip üyeleri ekleyebilir ve sosyal medya web siteleri için WordPress yazılarınızı planlayabilirsiniz .

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress'te Ads.txt dosyaları oluşturma

10. WPSniffer

WPSniffer popüler bir WordPress temaları sniffer aracıdır. Bir WordPress web sitesinde hangi temanın kullanıldığını öğrenmek için bu Chrome uzantısını kullanabilirsiniz. Ayrıca, etkin temanın bağlantısını görüntüler veya sizi Google’ın adını tema adıyla yönlendirir.

11. Dimensions

Boyutlar, tasarımcılar için bir WordPress web sitesinde farklı boyutları ölçen bir Chrome uzantısıdır. Tam ölçümleri bulmak için farenizi resimler, metin blokları, form alanları, düğmeler vb. Öğeler arasında kolayca taşıyabilirsiniz. Ayrıca JPEG ve PSD dosyalarını web sayfalarına kolayca dönüştürmenize yardımcı olabilir.

12. WordPress Klavye Kısayolları

WordPress siteniz için yeni klavye kısayolları dünyasını keşfetmek istiyorsanız, WordPress Klavye Kısayolları bunun için mükemmel bir Chrome uzantısıdır. Bu uzantı, WordPress ile çalışan ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olan eksiksiz bir klavye kısayolları yelpazesi sunar.

12. WordPress Keyboard Shortcuts

WordPress Style Editor, tarayıcınızın inceleme aracında yaptığınız CSS değişikliklerini anında kaydetmenizi sağlayan kullanışlı bir Chrome uzantısıdır . İnceleme aracındaki stilleri kontrol etmekten ve ardından stil sayfanızı manuel olarak güncellemekten çok zaman kazandırır. CSS’yi doğru şekilde kaydetmek için WordPress sitenize giriş yaptığınızdan emin olun.

Not: Sadece WordPress temanızın style.css dosyasıyla çalışır. Değişiklikleri doğrudan ana CSS dosyasına yapar, bu yüzden düzenlemeye başlamadan önce bir yedeği sakladığınızdan emin olun.

14. Version Check for WordPress

WordPress Sürüm Versiyonu, WordPress üzerine kurulu herhangi bir web sitesinin sürümünü öğrenmek için kullanabileceğiniz basit bir Chrome uzantısıdır. Bir web sitesini görüntülerken tarayıcınızda WordPress sürümünü görüntüler. Ayrıca, web sitesinde kullanılan sürümün eski olup olmadığını da gösterir.

15. WordPress Admin Switcher

WordPress Yönetici Anahtarlayıcısı, WordPress web siteleri için bir Chrome uzantısıdır. Tarayıcı sekmesinde wp-admin yazmadan WordPress giriş ekranına geçmenizi sağlar. 1 tıklama ile web sitesinde bir yayın görüntülerken, doğrudan WordPress yönetici alanınızdaki yazı düzenleyicisine de geçiş yapabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress için En İyi İçerik Pazarlama Araçları ve Eklentileri

Not: Mac kullanıcıları ‘Cmd + Shift + A’ tuşlarına basabilir ve Windows kullanıcıları yönetici giriş ekranına geçmek için ‘Ctrl + Shift + A’ tuşlarına basabilirler. Ayrıca, WordPress yönetici giriş sayfanıza geçmek için tarayıcınızdaki uzantı simgesini de tıklayabilirsiniz.

16. ColorZilla

ColorZilla, WordPress sayfalarınızdan ve yayınlarınızdan renkleri almak için gelişmiş bir Chrome uzantısıdır. Damlalık aracını kullanarak renk kodunu okumanızı sağlar. Ayrıca, degrade renk CSS oluşturabilir ve bunları stil sayfalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca, son çekilen renklerin geçmişini de korur.

Bu makalenin, denemek için en iyi WordPress Chrome uzantılarını bulmanızda yardımcı olacağını umuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı