WordPress

En İyi WordPress Güvenlik Tarayıcıları-Malware ve Hacks Algılama

 WordPress Güvenlik ve Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcıları 

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, web sitemizi güvenlik, bilgisayar korsanları ve güvenlik açıkları için taramanın kolay bir yolu olup olmadığını sordu. Web sitenizin saldırıya uğramış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, hızlı bir WordPress güvenlik taraması iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Bu makalede, hızlı güvenlik kontrollerini çalıştırmanıza yardımcı olacak en iyi WordPress güvenlik tarayıcılarından bazılarını seçtik.

 WordPress Güvenlik ve Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcıları 

Çevrimiçi güvenlik açığı veya kötü amaçlı yazılım tarayıcıları, web sitenizi çok yaygın güvenlik riskleri için kontrol etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, kötü amaçlı kod, şüpheli bağlantılar, şüpheli yönlendirmeler, WordPress sürümü ve daha fazlasını arayabilirler.

Ancak, WordPress veritabanınızda , kullanıcı hesaplarınızda, WordPress ayarlarınızda, eklentilerinizde ve daha fazlasında test yapamayacakları için oldukça sınırlıdırlar .

Hacker’lar kötü niyetli kodları kolayca gizleyebilir ve bu temel güvenlik kontrolleri tarafından fark edilmeden gidebilirler. Bu yüzden Sucuri’nin web uygulaması güvenlik duvarını kullanmanızı öneririz . Web sitenize ulaşmadan önce herhangi bir zararlı kodu algılayan ve etkisiz hale getiren eksiksiz bir web sitesi güvenlik hizmetidir.

Bunu söyledikten sonra, deneyebileceğiniz en iyi WordPress güvenlik açığı tarayıcılarına bir göz atalım.

1. Sucuri SitesiCheck

SiteCheck, Sucuri , en iyi WordPress güvenlik duvarı ve güvenlik hizmeti tarafından çevrimiçi bir araçtır . Web sitenizin kötü amaçlı kod, spam enjeksiyon, web sitesi yokluğu vb.

Ayrıca, web sitenizi Google Güvenli Tarama dahil olmak üzere çeşitli alan adı kara liste araçlarıyla kontrol eder. Sucuri ‘ın SiteCheck aracı değil, sadece o da kapsamlı ve hızlı tarama sunmak için ondan bağlantılı diğer sayfaları taramaya devam, girdiğiniz URL’yi tarar.

2. IsItWP Güvenlik Tarayıcısı

IsItWP Security Scanner, WordPress web sitenizi kötü amaçlı yazılım ve diğer güvenlik açıkları için hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Sucuri tarafından desteklenmektedir ve web sitenizi WordPress güvenliğini sıkılaştırmak için adım adım talimatlarla hızlı bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Sayfaları ve Yayınları'na JavaScript Ekleme

Ayrıca, alan adınızın temiz olduğundan emin olmak için web sitenizi Google Güvenli Tarama’da ve diğer kötü amaçlı yazılım kara listelerinde de kontrol eder.

3. Google Güvenli Tarama

Google’ın Güvenli Tarama aracı, bir URL’nin Google’ı ziyaret etmek için güvenli olmayan bir şekilde işaretlenip işaretlenmediğini görmenizi sağlar. Google, milyarlarca URL’yi izler ve bir web sitesinin kötü amaçlı yazılım dağıttığından şüphelenirse, bunu ziyaret etmek için güvenli olmayan bir şekilde işaretler.

Bu, web sitenizin Google aramadan gelen kullanıcılar olarak itibarını zedeleyebilir veya web sitenizi ziyaret ettiklerinde Google Chrome’a ​​bir uyarı sayfası gösterilir. Google Search Console’u kullanıyorsanız , web siteniz güvenli olmayan bir şekilde işaretlendiğinde uyarının kaldırılması için talimatlarla uyarılırsınız.

4. WPScans

WPScans, web sitenizi bilinen güvenlik açıkları ve şüpheli kodlarla karşılaştırır. Sistemlerinde tespit edilen bir güvenlik açıkları dizini bulundururlar ve bu güvenlik sızıntıları için web sitenizi kontrol ederler.

Ayrıca WordPress sürümünüzü, yüklü eklentilerinizi ve robots.txt dosyalarını algılamaya çalışır. Taramadan sonra, sonuçlar her bir öğenin açıklamasıyla anlaşılması kolay bir biçimde sunulur.

5. ScanWP

ScanWP, çok basit bir WordPress güvenlik açığı tarayıcısıdır. En son sürümü kullanıp kullanmadığınızı görmek için WordPress sürümünüzü bulmaya çalışır. Ayrıca WordPress jeneratör etiketini ve sitenizin bunu gösterip göstermediğini tespit eder.

Jeneratör etiketi, hangi WordPress sürümünü kullandığınızı gösterir. Bazı güvenlik uzmanları, bunun korsanların bir web sitesini etkili bir şekilde hedeflemelerine yardımcı olabileceğine ve WordPress jeneratör etiketinin kaldırılmasını tavsiye ettiğine inanıyor .

6. WordPress Security Scan

WordPress Security Scan, WordPress eklentilerinizi, kullanıcı adlarınızı, WordPress sürümünüzü, etkin temayı ve daha fazlasını algılamaya çalışarak kapsamlı bir test gerçekleştirir. Ayrıca, kara listeye alınmadığından emin olmak için web sitenizi Google Güvenli Tarama dizininde kontrol eder.

Site öğenizin ayrıntılı bir raporunu, her bir öğenin kısa bir açıklamasıyla sağlar. Bunlar çoğunlukla WordPress’in en son sürümünü kullanmak ve eklentilerinizi güncel tutmak gibi en yaygın WordPress güvenliği uygulamalarıdır .

7. wprecon

Wprecon başka bir temel WordPress güvenlik açığı tarayıcı aracıdır. Güncelleştirmelere ihtiyacınız olup olmadığını görmek için WordPress sürümünü algılar, Google Güvenli Tarama dizinini kontrol eder ve ardından yüklü WordPress eklentilerini algılamaya çalışır.

Ayrıca dizinleri , tema yolu algılama, harici bağlantılar, iframe’ler ve JavaScripts için tarar . Sonuçlar taranan her bir öğe için iyi bir açıklama ile hoş bir biçimde sunulur.

8. Quttera

Quttera, kullanışlı bir çevrimiçi güvenlik açığı tarayıcı aracı sunar. Şüpheli dosyaları, kötü amaçlı kodları, iframe embedlerini, yönlendirmeleri ve dış bağlantıları aramak için web sitenizde gezinerek derin bir test çalıştırır.

Ayrıca, alan adınızı, Google Güvenli Tarama, Kötü Amaçlı Yazılım Etki Alanı Listesi, PhishTank ve daha fazlası dahil olmak üzere kara listeye alınmış alanlar veritabanları arasında kontrol eder. Ayrıntılı rapor farklı bölümlere ayrılmıştır ve tarama durumunu görmek için her bir öğeye tıklayabilirsiniz.

9. Web Inspector

Web Inspector’ın çevrimiçi web sitesi güvenlik tarayıcısı, WordPress sitenizi test etmek için kullanılabilecek başka bir yararlı araçtır. İlk önce web sitenizi Google Güvenli Tarama ve Comodo analistleri dizinlerinde kontrol eder. Bundan sonra, kötü amaçlı yazılım indirme, kötü amaçlı yazılım, bir WordPress arka kapısına benzeyen şüpheli kod , solucan, trojan, iframe’ler, şüpheli komut dosyaları ve dosyalar için tarama yapar .

10. WordPress Vulnerability Scanner

WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcısı, WordPress sitenizi genel web sitesi güvenlik açığı göstergeleri için test edecektir. WordPress sürümünüzü, yüklü eklentinizi ve temalarınızı tarar, bilinen güvenlik açıklarına sahip eklentileri kontrol eder.

Web sitesi ayrıca, gelişmiş kullanıcılar için güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesinin tespit edilmesinde yararlı olabilecek birçok başka tarama aracı da sunmaktadır.

11. UpGuard Bulut Tarayıcı

UpGuard Cloud Scanner, WordPress sitenizi güvenlik riskleri için taramak için bir başka çevrimiçi yardımcı programdır. Öncelikle alan adınızın kayıtlarını, DNS’lerini, açık bağlantı noktalarını ve posta ayarlarını kontrol eder. Alan adı ve sunucu tabanlı saldırılar alan adınızı ele geçirebilir veya spam veya kötü amaçlı yazılım göndermek için kötüye kullanabilir.

Bundan sonra, bilinen zararlı kodları, kötü amaçlı yazılım kalıplarını, şüpheli bağlantıları ve kimlik avı girişimlerini arar. Tarama sonucu anlaşılması kolay bir formatta görüntülenir.

12. urlquery URL Scanner

Bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılım tarafından kullanılan yaygın bir teknik, web sitenizin ziyaretçilerini bir spam web sitesine yönlendirmektir. Bu korsanlar sadece giriş yapmamış kullanıcıları yeniden yönlendiriyor, bu da uzun süre fark edilmeden gitmelerine izin veriyor.

urlquery URL tarayıcısı, kullanıcıları yönlendirip yönlendirmediğini, kötü amaçlı bir yazılım yüklemeyi başlattığını, çerezleri ayarlayacağını ve daha fazlasını saptamak için belirli bir URL’yi kontrol eder. Bu bilgi, web sitenizin güvenlik durumunu daha ayrıntılı bir şekilde analiz etmek için kullanılabilir.

13. VirusTotal

VirusTotal, güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılımlar için bir URL’yi hızlıca taramanın başka bir yoludur. Web sitenizin URL’sini düzinelerce kötü amaçlı yazılım veritabanında kontrol eder ve ayrıntılı bir rapor sunar. Ayrıca, web sitesi başlığında yeniden yönlendirmeler ve şüpheli kodları tarar.

14. Norton Safe Web

Norton Safe Web, WordPress sitenizi güvenlik tehditlerini taramak için kullanabileceğiniz diğer bir yararlı araçtır. Yaygın kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve istenmeyen posta kalıpları aramak için Symantec’in gelişmiş algılama teknolojilerini kullanır.

Sonuçlar bilgisayar tehditlerini, tehditleri ve sıkıntı faktörlerini tespit edecektir. Temiz bir web sitesi, her üç taramada mükemmel bir 0 kazanacaktır. Web siteniz güvenli değilse, sorunu daha ayrıntılı bir şekilde araştırmanıza ve düzeltmenize yardımcı olabilecek algılanan tehditleri görüntüleyecektir.

Bu makalenin, çevrimiçi olarak en iyi WordPress güvenlik açığı tarayıcılarını bulmanızı sağladığını umuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı