WordPress

Hesapları Silmeden Bir WordPress Kullanıcısı Nasıl Engellenir?

Bir WordPress kullanıcısını blog'unuzdan engellemek ister misiniz? 

Bir WordPress kullanıcısını blog’unuzdan engellemek ister misiniz? Bunu başarmanın en kolay yolu kullanıcı profillerini silmek, ancak bunlar sitenizden tamamen silecektir. Bu makalede, bir WordPress kullanıcısının hesabını silmeden nasıl engelleneceğini size göstereceğiz.

Bir Kullanıcı Hesabını Neden Silmemelisiniz?

Bir WordPress kullanıcısını engellemenin en kolay yolu, kullanıcı hesaplarını silmektir. Ancak, WordPress’te bir kullanıcı hesabının silinmesi, tüm içeriklerini başka bir kullanıcıya atamanızı gerektirir. Bu, bu makaleler için yazar bilgilerini değiştirecektir .

Bu sorunu çözmenin bir yolu, kullanıcı profilini düzenleyerek kullanıcının şifresini ve e-posta adresini değiştirmek. Bu onların erişimini engelleyecek ve giriş yapamayacaklar. Ancak, bu aynı zamanda Gravatar görüntüsünü de değiştirecek .

Kullanıcı hesabını gerçekten silmeden bir kullanıcıyı engelleyebilirseniz hoş olmaz mıydı? Bu şekilde, hiçbir içerik taşınmayacak ve herhangi bir kullanıcı profili bilgisini silmeniz gerekmeyecek.

Engelleme özelliği, çok yazarlı bloglar, forumlar ve topluluk siteleri için gerçekten yararlı olabilir.

Kullanıcı hesabını gerçekten silmeden bir WordPress kullanıcısını kolayca nasıl engelleyebileceğinizi ele alalım.

Hesaplarını Silmeden Bir WordPress Kullanıcısını Engelleme

Yapmanız gereken ilk şey, Kullanıcı Engelleyici eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirme sırasında eklenti, WordPress yönetici menünüze ‘Kullanıcı Engelleyici’ etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda, eklentinin üç sekmeye ayrılan ayarlar sayfasına gidersiniz.

Kullanıcıyı Zamana Göre Engelle

İlginizi Çekebilir

Kullanıcıya Göre Zamanını Engelle sekmesinin altında , tüm kayıtlı kullanıcıların listesini görürsünüz. Bir kullanıcıyı seçebilir ve bu kullanıcının engellenmesini istediğiniz zaman aralığını ekleyebilirsiniz.

Tüm kullanıcıları bir kerede bir zaman aralığı için de engelleyebilirsiniz. Zaman seçeneğini engellemek için aşağı kaydırın, her bir günün saatini ayrı ayrı ekleyin ve Tümünü uygula düğmesine tıklayın.

Ekledikten sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için aşağıdaki Kullanıcıyı Engelle düğmesini tıklamanız gerekir .

Kullanıcıyı Tarihe Göre Engelle

Kullanıcıları tarihe göre engellemek isterseniz, Kullanıcıya Göre Tarihi Engelle sekmesine gidebilirsiniz . Kullanıcıları listeden seçebilir ve bu tarihler için engellemek üzere bir tarih aralığı ekleyebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Menülerine Sosyal Medya Simgeleri Nasıl Eklenir?

Tüm kullanıcıları bir kerede seçebilir ve benzer bir tarih aralığı için bunları engelleyebilirsiniz.

Kullanıcıyı Kalıcı Olarak Engelle

Bir kullanıcıyı kalıcı olarak engellemek için, Kullanıcıyı Kalıcı  Engelle sekmesini ziyaret etmeniz gerekir . Buradan kullanıcıyı seçmeniz ve aşağıdaki Kullanıcıyı Engelle butonuna tıklamanız gerekiyor .

Durumlarının kırmızı olarak değiştiğini göreceksiniz.

Rolü Kullanıcıya Göre Engelle

Web sitenizde birçok kullanıcı hesabı varsa ve kullanıcıları belirli bir kullanıcı rolüyle engellemek istiyorsanız , Kullanıcı / Kategori Seç açılır menüsünü tıklayın ve ardından Rol’ü seçin . Bu şimdi WordPress kullanıcı rollerinin bir listesini gösterecektir. Bu kullanıcı rolüyle tüm kullanıcıları engellemek için bir rol seçmeniz ve aşağıdaki Kullanıcıyı Engelle düğmesini tıklamanız gerekiyor .

Not: Kullanıcıları yönetici kullanıcı rolü ve izinleriyle engelleyemezsiniz .

Tüm bu eylemlerde, engellenen kullanıcılar için genel bir mesaj ekleyebilirsiniz. Her kullanıcı için özel bir mesaj da ekleyebilirsiniz. Alanı boş bırakırsanız, blog’unuzdaki hesabına giriş yapmayı denediğinde, varsayılan mesajı engellenen kullanıcılara gösterecektir.

Engellendiğinde, hesaplarının geçici veya kalıcı olarak engellendiğini belirten WordPress giriş sayfasında bir hata mesajı göreceklerdir.

Not: Eklentiyi yüklü ve etkin durumda tutmanız gerekir. Eklentinin devre dışı bırakılması veya silinmesi, engellenen tüm kullanıcıların engellemesini kaldırır ve tekrar giriş yapabilir.

Bir Kullanıcı Hesabı Nasıl Engellenir?

Bir kullanıcının engellemesini kaldırmak için, WordPress yönetici alanınızda Kullanıcı Engelleyici »Engellenen Kullanıcı Listesi sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Aynı şekilde kategorize edilmiş engellenmiş kullanıcıların listesi ile yukarıdaki 3 sekmeyi göreceksiniz. 3 kategoriden de engellenen kullanıcıların listesini gösteren ek bir Engellenmiş Kullanıcı Listesi sekmesi vardır.

Engellenen Kullanıcı Listesi sekmesine gidebilir ve engelini kaldırmak için her kullanıcının altındaki Sıfırla seçeneğini tıklayabilirsiniz .

Bir kez sıfırlandığında, kullanıcı kendi hesabına normal olarak giriş yapabilir.

Bu makalenin, bir WordPress kullanıcısının hesabını silmeden nasıl engelleneceğini öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı