WordPress

Shopify vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi Platform?

Bir çevrimiçi mağaza açmayı düşünüyor musunuz ? Shopify veya WooCommerce kullanmanız gerekip gerekmediğinden emin değil misiniz?

Bir çevrimiçi mağaza açmayı düşünüyor musunuz ? Shopify veya WooCommerce kullanmanız gerekip gerekmediğinden emin değil misiniz?

Shopify ve WooCommerce, her biri kendi avantajları ve dezavantajları bulunan, dünyanın en iyi iki e-ticaret platformudur.

Bir işletme sahibi olarak, iş gereksinimlerinize uygun doğru e-ticaret platformunu seçmek, başarınız için çok önemlidir.

Bu kılavuzda Shopify – WooCommerce ile ilgili detaylı bir karşılaştırma göstereceğiz. Amaç, e-ticaret mağazanız için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olacak avantaj ve dezavantajlarını ortadan kaldırmaktır.

Genel Bakış: ShopCom vs WooCommerce

Web’deki en popüler iki e-ticaret platformunu derinlemesine karşılaştırmamızla başlamadan önce , temelleri ele almamız ve bu platformun öne çıkmasını sağlayan şeyin altını çizmemiz önemlidir.

Shopify Nedir?

Shopify , çevrimiçi bir mağaza oluşturmanızı, ödemeleri kabul etmenizi ve web barındırma gibi bir web sitesini yönetmenin teknik yönleri hakkında endişe duymadan tek bir platformdan envanterinizi yönetmenizi kolaylaştıran hepsi bir arada bir e-Ticaret platformudur güvenlik, önbellekleme, vb.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce , WordPress için oluşturulmuş açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. En güçlü içerik yönetim sisteminden (CMS) yararlanmanıza ve çevrimiçi bir mağaza çalıştırmak için kullanmanıza olanak tanır. Açık kaynaklı olması nedeniyle, mağazanızın her yönünü özelleştirebilir ve kolayca özel uzantılar oluşturabilirsiniz.

İki platform arasında seçim yapma kararı tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve beceri seviyenize bağlıdır.

E-Ticaret Platformunuzda Nelere Bakmalı?

Bir çevrimiçi mağazaya başlarken akılda tutulması gereken bazı şeyler vardır . Bu kilit faktörler, ihtiyaçlarınız için hangi platformun daha uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir
  • Bütçe – Tamamen işlevsel bir e-ticaret mağazasına başlamanın ilk maliyeti.
  • Kullanım kolaylığı – Mutlak yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay olmalıdır.
  • Ödeme Yöntemleri – Birden fazla ödeme yöntemini desteklemelidir (örneğin, PayPal, Stripe, diğer ticari işlemciler).
  • Entegrasyonlar – İşinizi büyütmek için entegre edebileceğiniz hizmetlerin sayısı ve üçüncü taraf araçları.
  • Ölçeklenebilirlik – İşiniz büyüdükçe platform ölçeklenebilir olmalıdır.

Bunlar, tüm çevrimiçi mağaza sahiplerinin göz önünde bulundurması gereken temel gereksinimlerdir. Ancak, gereksinimlerinize bağlı olarak, nakliye, envanter yönetimi, faturalama, vergiler, dropshipping vb. Gibi diğer seçeneklere de bakmak isteyebilirsiniz.

Bu yazı ile hedefimiz Shopify ve WooCommerce’in bu temel gereksinimlere nasıl dayandığını ve bunlardan hangisinin ihtiyaçlarınız için en uygun olduğunu derinlemesine incelemek .

Maliyet: Shopify vs WooCommerce

Maliyet, e-Ticaret web sitesi sahipleri için genellikle en önemli faktördür. Eklenti hizmetler ve yazılımlar için değişken maliyetleri de göz önünde bulundurarak, başlama maliyetini değerlendirmeniz gerekir.

Shopify kullanmanın gerçek maliyeti

Shopify , çevrimiçi mağazanıza başlamanızı çok kolaylaştırır. Temel plan aylık 29 dolardan başlıyor ve 79 dolardan Shopify planına veya aylık 299 dolardan Advanced Shopify planına geçebilirsiniz.

Bu planların her biri, alan adı , SSL sertifikası ve web barındırma içeriyor .

Temel plan, yeni bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için yeterli özelliklere sahiptir. Sınırsız ürün, 2 kullanıcı hesabı, sınırsız dosya depolama alanı ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu fiyatlandırma, Shopify mağazanızı bir üst seviyeye taşımanız gereken üçüncü taraf araçları ve eklentileri içermez. İşiniz büyüdükçe, bu maliyetler artmaya başlayacak ve yakında temel plandan çok daha fazla ödeyeceksiniz.

Ödemeler, maliyetlerinizi etkileyen başka bir faktördür. Shopify, işlem başına% 2,9 + 30 kuruşa mal olan kendi Shopify Ödemeleri çözümünü sunar.

Üçüncü taraf ödeme ağ geçitlerini veya kendi ticari hesabınızı kullanmak istiyorsanız, tüm işlemler için% 2,0 sabit ücret ödersiniz. Aylık 299 ABD Doları olan Shopify Gelişmiş planını kullanarak bu ücreti% 0,5’e düşürebilirsiniz.

Bu ödeme işlem ücretleri, harici ödeme ağ geçitleri kullanılırken oldukça diktir. Ancak, yeni başlıyorsanız ve Shopify ödeme çözümünü kullanmak istiyorsanız, ücretler Stripe ve Braintree gibi popüler platformlarla oldukça karşılaştırılabilir.

WooCommerce’ı kullanmanın gerçek maliyeti

WooCommerce, WordPress.org (kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinir) için bir e-ticaret eklentisidir . Açık kaynak kodlu ve WordPress eklentisi olarak serbestçe kullanılabilir.

Ancak, bir WooCommerce mağazası başlatmak için bir etki alanı adına , SSL Sertifikasına ve bir WordPress barındırma hesabına ihtiyacınız olacak.

Genellikle, bir etki alanı adı 14,99 ABD Doları, SSL Sertifikası 69,99 ABD Doları ve web 7,99 ABD Doları / ay civarındadır. Bu, özellikle yeni başladığınızda ucuz değildir.

Neyse ki, şu anda maliyeti önemli ölçüde azaltan özel WooCommerce barındırma planları sunan birkaç barındırma şirketi var .

Resmi bir WordPress ve WooCommerce tarafından önerilen bir barındırma sağlayıcısı olan Bluehost , kullanıcılarımıza ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web hostingte indirim sunmayı kabul etti.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Block Editor'da (Gutenberg) Resim Ekleme ve Hizalama

Bu, çevrimiçi mağazanıza $ 6.95 / ay kadar düşük bir fiyatla başlamanıza yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi, temel bir WooCommerce mağazasına başlamanın maliyeti Shopify’dan oldukça düşük. WooCommerce ayrıca işlemleriniz için yüzde yüz ücret talep etmiyor.

Ancak, WooCommerce maliyetleri, ücretli uzantıları satın alırken artmaya başlar. Çevrimiçi mağazanız büyüdükçe, barındırma maliyetleriniz de artacaktır.

Bununla birlikte, WooCommerce kullanmanın açık bir avantajı, ücretli eklentilere sıklıkla ücretsiz alternatifler bulabilmenizdir. Ayrıca, yalnızca ihtiyaç duyduğunuz araçları ve eklentileri satın alarak maliyetlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

WooCommerce için mevcut olan ücretsiz tema sayısı ve ücretsiz eklentiler sayesinde, maliyet söz konusu olduğunda kesinlikle kazanan olur.

Kazanan: WooCommerce

Kullanım kolaylığı: Shopify vs WooCommerce

Bir çevrimiçi mağazaya başlayan çoğu kullanıcı web tasarımcıları veya geliştiricileri değildir. Temel kavramlara aşina olan kullanıcılar bile, kullanımı kolay ve yollarından çıkan bir platforma ihtiyaç duyar.

Shopify ve WooCommerce’in kullanıcı dostu olması açısından nasıl toplandığını görelim.

Shopify – Kullanım Kolaylığı

Shopify, herhangi bir yazılımı kurmanıza, yönetmenize veya güncellemenize gerek kalmayan, tamamen barındırılan bir platformdur. Ayrıca güvenlik, performans, yedekleme ve uyumluluk sorunları hakkında endişelenmenize gerek yok.

Kaydolduktan hemen sonra, web siteniz için bir tasarım seçmenize yardımcı olur. Ondan sonra, kişiselleştirme konusunda size yardımcı olurlar ve ardından ürün eklemenize yardımcı olurlar.

Shopify sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü ile geliyor. Shopify içindeki ürünlerinizi, satışlarınızı ve envanterinizi yönetmek bir esinti.

Bu güdümlü, cilalı ve en iyi duruma getirilmiş kullanıcı deneyiminin bir dezavantajı kontrolünüzü sınırlamasıdır. Sadece Shopify tarafından sağlanan tasarım ve geliştirme araçlarını veya kendi pazarlarında mevcut olan eklentileri kullanabilirsiniz.

Ancak, bu göründüğü kadar kötü değil. Çoğu kullanıcı için Shopify’da bulunan geniş uzantı ve tema seçenekleri, çevrimiçi mağazanıza başlamak ve büyümek için fazlasıyla yeterli.

WooCommerce – Kullanım Kolaylığı

WooCommerce , Shopify gibi barındırılan bir platform değildir. Bu, WooCommerce’ı kurmanız, güncellemeleri yönetmeniz, yedek tutmanız ve web sitenizin güvenli olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir . Bu görevlerin çoğunu sizin için otomatikleştirebilecek çok sayıda ücretsiz ve ücretli eklenti var.

WooCommerce, özelleştirmeler söz konusu olduğunda çok esnektir. Tüm platform üzerinde tam kontrol sizde. 55.000’den fazla WordPress eklentisi yardımı ile web sitenize düşünülebilecek herhangi bir işlevi ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, yerleşik bir sürükle ve bırak tasarım üreticisi yoktur. Beaver Builder gibi WordPress sayfa oluşturucularından birini kullanabilirsiniz , ancak maliyetinize eklenir.

Esnekliğin en büyük dezavantajı, bir öğrenme eğrisi ile gelmesi ve web sitenizin daha pratik bir şekilde yönetilmesini gerektirmesidir. Ayrıca ticari bir hesap veya Stripe / PayPal gibi benzeri bir hizmet için kaydolmanız gerekir.

WooCommerce destekli kurulum sihirbazı faydalı olsa da, onboarding ve Shopify kullanım kolaylığına yaklaşmıyor.

Kazanan: Shopify

Ödeme yöntemleri: Shopify vs WooCommerce

Çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için kullanabileceğiniz birçok ödeme ağ geçidi vardır . Bazı ödeme yöntemleri sizin için uygun olmayabilir ve diğerleri de müşterileriniz için uygun olmayabilir.

Bu nedenle seçtiğiniz platformun birden fazla ödeme seçeneği sunması önemlidir. Shopify ve WooCommerce’ın ödeme entegrasyonları söz konusu olduğunda nasıl karşılaştırıldığına bir göz atalım.

Shopify’da Ödeme Seçenekleri

Shopify, müşterilerden ödeme almak için kullanabileceğiniz birçok ödeme seçeneği sunar. Tüm popüler üçüncü parti ödeme ağ geçitlerinin yanı sıra Shopify Payments (Stripe tarafından desteklenmektedir) adı verilen kendi ödeme çözümüne sahiptir.

Buradaki sorun, Shopify’ın üçüncü şahıslara ait ödeme ağ geçitleri üzerinden yapılan her işlem için% 2 oranında ek ücret almasıdır. Bu, ödeme ağ geçidi tarafından alınan işlem ücretlerinin üstündedir. Gelişmiş Shopify planı için ayda 299 dolar ödeyerek ücreti% 0,5’e düşürebilirsiniz.

Shopify Payments, düz kredi kartı ücretlerine sahiptir, ancak başka bir işlem ücreti yoktur. Kredi kartı oranları, temel plan için% 2,9 + 30 start ile başlar ve diğer planlar için daha düşük olur.

WooCommerce’da Ödeme Seçenekleri

WooCommerce, PayPal ve Stripe ödemelerini varsayılan olarak sunar. Ayrıca, diğer tüm popüler ödeme hizmeti sağlayıcılarını eklentiler aracılığıyla destekler.

Ödeme ağ geçitleri için, WooCommerce birçok bölgesel ve daha az popüler ödeme hizmetini bile destekliyor. Giriş engeli olmadığı için herhangi bir ödeme şirketi WooCommerce için eklentiler oluşturabilir ve destek sağlayabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress URL'lerinden v=XXXX dizesini kaldırma

Kendi kendine barındırılan bir platform olarak, yalnızca ödeme ağ geçidiniz veya bankanız tarafından işlem ücretleri tahsil edilir. WooCommerce, mağaza işlemleriniz için büyük bir artı olan hiçbir zaman ücret almaz.

Kendi ticari hesabınızı seçmek ve üçüncü taraf bir ağ geçidi kullanmak sizin için önemliyse, WooCommerce kullanarak bir miktar para kazandıracaksınız. Ancak, küçük bir mağazaysanız ve Stripe / Paypal ile aynı kredi kartı oranlarına sahip Shopify Payments kullanmaya istekliyseniz, o zaman farketmez.

Kazanan: Kravat

Entegrasyonlar ve Eklentiler: Shopify vs WooCommerce

Bir e-ticaret platformu ne kadar sağlam olursa olsun, mağazanızı büyütmek için her zaman üçüncü taraf araçlara ve hizmetlere ihtiyacınız olacak. Örneğin, bir e-posta pazarlama yazılımı , müşteri adayı oluşturma aracı, analitik araçları , tanıtım hizmetleri vb.

Hem Shopify hem de WooCommerce’ın büyük bir uzantı dizini var ve birçok üçüncü taraf hizmetiyle bütünleşiyorlar.

Shopify Eklentileri ve Entegrasyonlar

Shopify, Shopify mağazanız için üçüncü taraf eklentileri satın alabileceğiniz güçlü bir API ve bir App Store ile birlikte gelir. Mağazanızda eklemek istediğiniz her özelliği kapsayan mağazada yüzlerce uygulamaları var.

Müşteri adayları için, e-posta listenizi büyütmenize ve alışveriş sepetini terk etmenizi azaltmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi yazılımlarla entegrasyonları vardır . SEO uygulamaları, ürün incelemeleri, indirimler, geri sayımlar ve daha fazlası.

Shopify’ın uygulama mağazası hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalar içeriyor. Ücretsiz uygulamalar genellikle kendi fiyatlarına sahip üçüncü taraf hizmetleri tarafından oluşturulur ve uygulama yalnızca mağazanızı API’lerine entegre eder. Ücretli eklentiler için fiyatlandırma değişir ve çoğu uygulama aylık abonelikler sunar.

WooCommerce Eklentileri ve Entegrasyonlar

WooCommerce açık kaynak kodlu ve WordPress’in üzerine kuruludur. Bu size 55.000’den fazla ücretsiz WordPress eklentisine ve daha birçok ücretli eklentiye erişebilmenizi sağlar .

Bu eklentileri, ödeme ağ geçitleri, müşteri adayı oluşturma , SEO, performans optimizasyonu ve aklınıza gelebilecek neredeyse tüm özellikleri eklemek için kullanabilirsiniz .

Giriş engelinin düşük olmasından dolayı WooCommerce için Shopify’dan çok daha fazla entegrasyon ve eklenti mevcut. Neredeyse tüm üçüncü taraf araçlar ve servis sağlayıcıların WooCommerce mağazanızla sorunsuz bir şekilde entegre olması için kendi eklentileri vardır.

Yalnızca kendi web siteniz için bir entegrasyon veya eklenti oluşturmak üzere bir geliştirici de kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte, WooCommerce’in özelleştirmenin çok daha kolay olduğunu akılda tutmak önemlidir. WordPress için bir eklenti gönderme ve Shopify mağazasına bir uygulama gönderme sürecinden şahsen geçtikten sonra, sürecin Shopify vs WooCommerce için son derece zor olduğunu söyleyebiliriz.

Kazanan: WooCommerce

WooCommerce Dropshipping vs Shopify

Dropshipping, bir e-ticaret mağazasının ürünleri stokta tutmadığı bir çevrimiçi işletmedir. Bunun yerine, satıcılardan ürün satın alarak ve ardından doğrudan müşterilere göndererek siparişi yerine getirir.

Düşük yükü nedeniyle, dropshipping dünya çapında popüler hale geldi. Kullanıcılarımızdan çoğu, WooCommerce ile Shopify’ı dropshipping için ve hangisinin dropshipping iş için daha iyi olduğunu karşılaştırmamızı istedi.

Shopify ile dropshipping

Bir dropshipping iş kurarken, web sitenizin ön ucu tıpkı herhangi bir çevrimiçi mağazaya benzeyecektir. Kullanıcılarınız, diğer tüm e-Ticaret mağazalarında olduğu gibi ürünlere göz atabilir, sepete ekleyebilir ve ödeme yapabilir.

Seçtiğiniz satıcılara bağlı olarak, kullanıcının nakliye için sipariş vermesi gerekecektir.

Shopify ayrıca AliExpress, Oberlo, Printify ve daha birçok popüler dropshipping pazarı için entegrasyon uygulamalarına sahiptir. Bununla birlikte, bu ürün pazarlarının her birinin kendi üyelik ücretlerine, gönderim ücretlerine ve dropshipping web sitenizi Shopify ile oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken diğer ücretlere sahiptir.

WooCommerce ile Bırakma

WooCommerce dropshipping işletmeler arasında popüler bir seçimdir. Esas olarak, WooCommerce, sipariş yerine getirmeyi çok kolaylaştıran uzantıları kurmanıza izin veriyor.

Anında ürünleri içe aktarmanıza, web sitenizden siparişleri yerine getirmenize ve daha pek çok şeye izin veren uzantıları kolayca bulabilirsiniz. Diğer satıcıların web sitenizde satış yapmasına izin vererek kendi e-ticaret pazarınızı bile oluşturabilirsiniz .

Tedarikçinizin ve satıcınızın asgari sipariş gereksinimlerine, üyelik ücretlerine ve diğer ücretlere sahip olabileceğini unutmayın. WooCommerce dropshipping mağazanıza ürünler eklerken bunları aklınızda bulundurmanız gerekir.

Kazanan: WooCommerce

Ölçeklenebilirlik ve Büyüme: Shopify vs WooCommerce

Muhtemelen “büyüme-sancı” terimini çeşitli CEOlardan duymuşsunuzdur. İşiniz büyüdükçe, yeni zorluklarla ve hedeflerle başa çıkmak için daha fazla kaynağa ihtiyacınız olacak.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress'de Özel Mesaj Nasıl Oluşturulur

Shopify ve WooCommerce, büyük miktarda trafik ve siparişle başa çıkmak için ölçeklendirilebilir, ancak eşit yaratılmazlar. Bu iki e-Ticaret platformunun ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda nasıl karşılaştırıldığına bir göz atalım.

Shopify’da Ölçeklenebilirlik

Shopify, mağazanızın teknik parçalarını işler; bu da performans, güvenlik ve ölçeklenebilirlik konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. İşiniz büyümeye başladığında, yalnızca Shopify planlarınızı yükseltebilirsiniz.

Altyapıları, durma süreleri, yedeklemeler, güncellemeler veya güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan büyüyen işinizi kolayca gerçekleştirebilir. Ayrıca Shopify Plus planının bir parçası olarak kurumsal hizmetler sunmaktadırlar.

Bu, büyümenin acı veren kısmını çıkartıyor, ancak aynı zamanda işletme maliyetinize de katkı sağlıyor. Giderleriniz artacak ve buna göre plan yapmanız gerekecek.

İşin iyi yanı, şirket içinde bir teknik ekip kiralamak / yönetmek zorunda kalmamakta, maliyetlerinizin karşılanacağıdır.

WooCommerce’da Ölçeklenebilirlik

WooCommerce, web sitenizin güncellemelerini, yedeklerini ve güvenliğini sağlamaktan sizi sorumlu kılan, kendi kendine barındırılan bir platformdur.

Starter WooCommerce barındırma planınız, mağazanız daha fazla trafik almaya başladığında kaynakları tükenir .

Bunun iyi yanı, web sitenizi tam olarak kontrol altında tuttuğunuz için büyümeyi yönetmek için birçok seçeneğiniz olması. Barındırma planınızı daha güçlü sunuculara yükseltmek için önbellekleme ile kaynakların daha iyi yönetimi ile başlayın.

WooCommerce barındırma maliyetleriniz artacak, ancak kaynaklar üzerinde daha iyi bir kontrol sahibi olacaksınız ve ihtiyaç duymadığınız kaynaklar için ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. WooCommerce mağazanızın ölçeklendirilmesine yardımcı olmak için WP Engine veya LiquidWeb gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısını kullanabilirsiniz .

WooCommerce’nin sunduğu kontrole rağmen, bazı işletme sahipleri, sorunsuz bir çözümü tercih ediyor.

Kazanan: Shopify

WooCommerce ve Shopify için Destek Seçenekleri

WooCommerce ve Shopify’ın kullanımı oldukça kolaydır. Ancak, bazen mağazanızda yeni bir şey yapmayı öğrenmek için yardıma ihtiyacınız olabilir.

WooCommerce ve Shopify’ın nasıl desteklediğini ve gerektiğinde yardım almak için seçeneklerin neler olduğunu görelim.

Shopify’da Destek Seçenekleri

Shopify tamamen barındırılan bir platform, yani yazılımı kontrol ediyorlar ve platformlarını en iyi bilenler.

Shopify canlı sohbet, telefon, e-posta ve Twitter üzerinden 7/24 destek sağlar. Bir şeyi kendi başlarına çözmek isteyen kullanıcılar için, Shopify kapsamlı belgeler, nasıl yapılır kılavuzları, bilgi tabanı, video eğitimleri ve forumlar sunar.

Ayrıca, ekstra yardıma ihtiyacınız varsa veya üçüncü taraf bir çözümü entegre etmek istiyorsanız, kiralayabileceğiniz bir Shopify Experts dizini bulundurur.

Shopify, kullandığınız üçüncü taraf uygulamaları veya temaları desteklemiyor.

WooCommerce için Destek Seçenekleri

WooCommerce, dünyanın en popüler e-ticaret platformudur, yani ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz tonlarca destek seçeneği vardır.

Resmi web sitesinde, size yardım etmenize izin veren kapsamlı belgeler, öğreticiler ve kılavuzlar bulunmaktadır. Ayrıca diğer WooCommerce kullanıcılarından ve uzmanlarından yardım alabileceğiniz destek forumları vardır.

WooCommerce kendi kendine barındırılan bir platformdur; bu, barındırma sağlayıcınız sunucunuzla ilgili sorunlardan destek sağlamaktan sorumlu olduğu anlamına gelir.

WooCommerce temanız ve uzantılarınız için, bu geliştiriciler, ürünleri ile ilgili destek sorularını yanıtlamaktan sorumludur.

Büyük popülerliği nedeniyle, WooCommerce mağazanızla ilgili sorunları çözmenize yardımcı olacak geliştiriciler bulmak oldukça kolay ve genellikle daha ucuzdur. Şunları yapabilirsiniz siteleri Serbest çalışmalar hakkında geliştiricilerini bulun WooCommerce sorunları çözmek için.

Kazanan: Shopify

WooCommerce vs Shopify: En iyi e-Ticaret Platformu hangisidir?

Shopify ve WooCommerce, e-ticaret mağazanızı başlatmak için güçlü platformlardır. Gerçekten kişisel yetenek ve tercihlerine bağlı.

Shopify’ın kullanımı çok daha kolaydır. Hiçbir şey yüklemenizi gerektirmez ve hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz. Ödeme yapmak daha kolaydır ve fiyatlandırma planlarını anlamak kolaydır.

Shopify’ın dezavantajı, her şey üzerinde tam kontrolünüz olmamasıdır. Maliyetleriniz, işlem ücretleri, eklentiler ve entegrasyonlarla artabilir. Yükseltme seçenekleriniz, plan seçmekle sınırlıdır ve maliyetleri büyüdükçe öde esasına göre yönetemezsiniz.

WooCommerce açık kaynak kodludur ve web sitenizi tam olarak kontrol etmenizi sağlar. WooCommerce ile özel olarak bu WooCommerce hosting şirketleri ile bir çevrimiçi mağaza başlatmak için maliyeti daha düşüktür .

Dezavantajı, yazılımı korumak zorunda olmanızdır. Biraz öğrenme eğrisi ile geliyor. Bununla birlikte, milyonlarca yeni başlayanlar onu zaten kullanıyor ve öğrenme aşamasını oldukça çabuk geçiyorlar.

Uygun maliyetli bir çözüm arıyorsanız ve çevrimiçi mağazanızın tüm kontrolüne sahip olmak istiyorsanız, WooCommerce sizin için en iyi platformdur.

Sınırsız ölçeklenebilirliğe sahip tamamen sorunsuz bir şey istiyorsanız, Shopify sizin için daha iyi bir platformdur.

Umarız, bu makale Shopify ile WooCommerce arasındaki artıları ve eksileri karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu