WordPress

WordPress AdSense Ekleme

Google AdSense , web sitenizden para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Google AdSense’i WordPress sitenize kolayca ekleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu makalede, Google AdSense’i WordPress’e nasıl ekleyeceğinizi ve kazancınızı artıracak bazı en iyi uygulamaları ve ipuçlarını göstereceğiz.

Google AdSense nedir?

Google AdSense , blogcular ve web sitesi sahiplerine web sitelerinde metin, resim, video ve diğer etkileşimli reklamlar göstererek para kazanma fırsatı veren Google tarafından yönetilen bir reklamcılık ağıdır. Bu reklamlar site içeriği ve kitleye göre hedeflenir.

Google AdSense, sorunsuzdır çünkü reklamverenlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız veya para toplama konusunda endişelenmezsiniz. Google, reklamverenler ile ilişkileri yönetir ve sürdürür. Ödemeleri toplar, yönetim ücretlerini alırlar ve geri kalan parayı size gönderirler.

AdSense, tıklama başına maliyet reklamları (TBM) sunar. Bu, bir kullanıcının web sitenizdeki reklamı her tıkladığında para kazanmanız anlamına gelir. Tıklama başına alınan tutar, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir.

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

AdSense’e Başlarken

Yapmanız gereken ilk şey bir Google AdSense hesabına kaydolmak . Bir Gmail hesabınız varsa, kaydolmak için mevcut hesabınızı kullanabilirsiniz.

Başvurunuzu gönderdikten sonra, 6 – 8 saat içinde, inceleme sürecinin ilk adımını geçip geçmediğinizi belirten bir e-posta alacaksınız. İlk kontrolden geçtiyseniz, AdSense hesabınıza giriş yapabilir ve reklam kodunuzu alabilirsiniz.

Reklamlarım sekmesini tıklayarak başlayın ve ardından Yeni reklam birimidüğmesini tıklayın.

Bu, sizi yeni bir reklam ekranı oluşturmaya yönlendirecek ve bir reklam türü seçmeniz istenecektir. ‘Metin ve görüntülü reklamlar’, ‘Yayın içi reklamlar’ ve ‘Yazılı reklamlar’ arasından seçim yapabilirsiniz.

Emin değilseniz, metin ve görüntülü reklamlar ile başlayın.

Ardından, bu reklam birimi için bir ad belirtmeniz ve reklam boyutunu, türünü, stilini ve renklerini seçmeniz gerekir.

Reklamın adı yalnızca dahili amaçlar için kullanılır, böylece “SiteName Sidebar” gibi bir ad verebilirsiniz.

Bir sonraki seçenek, Reklam Boyutunu seçmektir. Google çok çeşitli reklam boyutları sunarken, reklamverenler arasında en popüler olanları, önerilenler altında listelenen belirli boyutlar vardır.

Bunun anlamı, bu reklamların daha yüksek bir envantere sahip olması ve dolayısıyla daha iyi bir ödeme yapmasıdır.

Bundan sonra, Reklam türü seçmeniz gerekecek. Metin ve görüntülü reklamların olmasını öneririz.

Reklam stili, metin tabanlı reklam birimlerinizin görünümünü kontrol etmenizi sağlar. En iyi sonuç için sitenizin renk şemasını kullanmanızı öneririz.

Özel kanallar özelliği, sitelere göre reklam performansını daha iyi izlemenize olanak tanır. İstemiyorsan onu kullanmak zorunda değilsin.

‘Hiçbir reklam mevcut değilse’ seçeneği için, reklam alanını daraltmayı veya kendi reklamınızla doldurmayı seçebilirsiniz. Bu, Google’ın uygun bir reklamı bulamadığında gösterilir (nadiren gerçekleşir).

Bu kurulumla işiniz bittiğinde, Kaydet ve Kodu Al düğmesini tıklamanız yeterlidir. “Reklam başarıyla oluşturuldu” mesajıyla size sorulacak ve ayrıca Reklam kodunu da göreceksiniz.

Reklam kodunuzu kopyalayın ve Not Defteri veya TextEdit gibi düz bir metin düzenleyicisine yapıştırın. Bir sonraki adımda buna ihtiyacınız olacak.

Google AdSense’i WordPress’e Ekleme

Reklamı sitenizde göstermek istediğiniz yeri belirtmeniz gerekir. Reklamlar en çok side barda görüntülenir . WordPress widget’larını kullanarak Google Adsense’ı kenar çubuğunuza ekleyebilirsiniz .

Sadece WordPress yönetici alanınızda Görünüm »Widgets sayfasına gidin . Ardından, ‘Özel HTML’ widget’ını ilgili pencere alanına sürükleyip bırakın ve Google AdSense kodunuzu buraya yapıştırın.

Daha iyi yerleşim denetimi ve izleme için, AdSanity WordPress eklentisini kontrol etmenizi öneririz .

AdSense En İyi Uygulamaları ve Sık Sorulan Sorular

Yıllar içinde, birkaç AdSense ile ilgili soruları yanıtladık. AdSense’i List25 gibi sitelerin birçoğunda kullandık , optimizasyon konusunda çok şey öğrendik. Aşağıda bazı AdSense en iyi uygulamaları ve sık sorulan sorular yer almaktadır.

En iyi AdSense Reklamı Boyutu nedir?

Reklam yerleşimi önemli olsa da, en iyi boyutların 336 × 280 ve 300 × 250 olduğunu bulduk. Bu reklamlar, çoğu ekran boyutuna sığmaya ve en iyi ödeme oranına sahip olma eğilimindedir.

En İyi AdSense Yerleşimi nedir?

Bu tamamen düzeninize bağlıdır. Amaç, daha fazla tıklama elde etmektir. Bu nedenle, reklamlarınızı daha belirgin bir noktaya yerleştirmek istiyorsunuz. Ekranın en üst kısmına doğru olan içerikteki reklamların en fazla tıklamayı alma eğiliminde olduğunu tespit ettik.

Çok sayıda kullanıcı, kayan bir parçacıkta AdSense’i eklememizi istemişti çünkü çok belirgin olacak. Google Hizmet Şartları’nın izin vermediği için buna karşı şiddetle öneriyoruz. Onların TOS’unu ihlal ederseniz, programdan yasaklanabilir.

Kendim Google AdSense Reklamlarımı tıklayabilir miyim?

Yeni başlayanlar genellikle kendi reklamlarını tıklamaya veya aile üyelerinden kendi reklamlarını tıklamaları için istekte bulunur. Lütfen bunu yapma. Google’ın algoritması çok akıllıdır ve kendi reklamınızı tıkladığınızda bunu bilir. Bu programdan yasaklanmış olabilir.

Google AdSense’de Page RPM nedir?

RPM, Mille başına Gelir’i 1000 gösterim başına gelir anlamına gelir. Bu, toplam tıklama sayısını ve tıklama başına maliyeti çarparak ve ardından bunu toplam sayfa görüntüleme sayısına bölerek belirlenir.

Blogger veya YouTube AdSense hesabımı WordPress ile kullanabilir miyim?

Evet yapabilirsin. AdSense’i Blogger veya YouTube gibi barındırılan platformlarından birinde kullanmaya başladıysanız, AdSense hesap türünüzü değiştirebilir ve WordPress ile kullanabilirsiniz. Bir başvuru formu doldurarak para kazanmak istediğiniz sitenin URL’sine Google AdSense sağlamanız gerekir.

AdSense hesabınıza giriş yapın ve ardından ‘Reklamlarım altından’ Diğer Ürünler ‘seçeneğine tıklayın. Ardından, ‘Şimdi yükseltin’ seçeneğini tıklamanız ve başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Google AdSense’te TO nedir?

TO veya tıklama oranları, farklı türdeki web siteleri için çok farklıdır. Reklam tıklamalarınız, web sitenizin konuları, kitle türünüz, sitenizdeki reklam yerleşimi ve daha fazlası gibi birçok faktöre bağlıdır. Google AdSense için ideal TO’nun tanımlanması gerçekten zordur, çünkü kendi web sitelerinizdeki diğer web sitelerinin tıklama oranlarına erişiminiz yoktur.

Ancak, Google AdSense, siteniz iyi bir TO almıyorsa size mesaj göstermeye başlayacak yerleşik araçlara sahiptir. Reklam gelirinizi artırmak için Google AdSense kontrol panelinde gösterilen optimizasyon kılavuzlarını takip edebilirsiniz.

Google AdSense yayıncılara ne zaman ve nasıl ödeme yapar?

Her ay, Google AdSense önceki ay kazancınızı hesaplar ve bunları ‘İşlemler’ sayfanızda gösterir. Kazançlarınız gerekli eşiğe uyuyorsa, ödemeniz o ayın 21’ine kadar işleme koyulur ve yayınlanır.

Doğrudan elektronik transfer, banka havalesi, çek, Western Union ve daha fazlası dahil olmak üzere çoklu ödeme yöntemleri mevcuttur.

Google AdSense başvurumu neden reddetti?

Web siteniz AdSense program politikalarını veya şart ve koşullarını karşılamıyorsa, Google Adsense başvurunuzu reddedebilir.

Google AdSense uygulamasını onaylama şartları nelerdir?

Google AdSense hesap başvurunuzun onaylanması için gereken minimum şartlar.

  • Web siteniz ve tüm içeriği, AdSense program politikalarına ve şartlarına ve koşullarına uygun olmalıdır.
  • Siteniz en az 6 aylık olmalıdır.
  • Siz, başvuru sahibi, 18 yaşından büyük olmalısınız.

Not: Uygulamanız tüm gereksinimleri karşılasa bile, Google AdSense yine de başvurunuzu reddetme hakkını saklı tutar.

Google AdSense’i WordPress.com blog’uma ekleyebilir miyim?

WordPress.com, İş planına yükseltmediğiniz sürece Google AdSense’i web sitenize eklemenize izin vermez.

Google AdSense ile Google AdWords arasındaki fark nedir?

Google AdWords, Google AdSense programına katılanlar dahil olmak üzere diğer web sitelerinde reklam vermenize olanak tanır.

Google AdSense , web sitenizde reklam göstererek web sitenizden para kazanmanızı sağlar.

Bu makalenin, WordPress sitenize Google AdSense eklemenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu