WordPress

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Çözümü

WordPress'i birkaç yıldır kullanıyorsanız, o zaman en az bir kere beyaz sayfa ekranıyla karşılaşmışsınızdır.

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu.Wordpress admin paneline giremiyorum.WordPress’i birkaç yıldır kullanıyorsanız, o zaman en az bir kere beyaz sayfa hatası ile karşılaşmışsınızdır. WordPress beyaz ekranı, veritabanı bağlantısı kurma hatası gibi son derece sinir bozucu sorunlardan biridir. Bu sorunun kullanıcılar için sinir bozucu olmasının nedeni, sizi WordPress yönetici panelinizin dışına kilitlemesinden kaynaklanıyor. Çoğu durumda hata çıktısı olmadığından, sorunun ne olduğunu anlamak için ipucu verilmez.

Beyaz ölüm ekranıyla ilgili en kötü şey, bazen sitenizin belirli bir bölümünü etkileyeceğidir. Örneğin, WordPress yöneticinizdeki beyaz sayfa hatası yalnızca her şey yolunda giderken görebilirsiniz. Diğer durumlarda, yalnızca belirli bir gönderide görebilirsiniz; oysa her şey yolunda gider. Bu makalede, size WordPress’in beyaz sayfa hatasının nasıl çözebileceğiniz birkaç olası çözüme bakarak göstereceğiz.

Not: Sitenizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce, yeterli yedeğiniz olduğundan emin olun.

Neden bu hatayı alıyorsun?

Beyaz bir ölüm ekranı gördüğünüz zamanın büyük çoğunluğu, hafıza sınırını tükettiğiniz anlamına gelir. Bu, kullandığınız ve düzgün çalışmayan bir eklentiden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca kullandığınız kötü kodlanmış bir tema nedeniyle de olabilir. Web barındırma sunucunuzla ilgili bir sorun olduğu anlamına da gelebilir. Soruna çok sayıda şey neden olabileceğinden, çok fazla sorun giderme gerektirebilir.

Sorun diğer sitelerinizde mi var?

Birden fazla siteniz varsa, yapmanız gereken ilk şey, beyaz ölüm ekranının pano boyunca veya sadece bu alanda gerçekleştiğinden emin olmaktır. Sorun tüm sitelerinizdeyse, web barındırma sağlayıcınızın bazı sorunları olduğunu gösteren güçlü bir göstergedir. Ancak, sorun yalnızca sitelerinizden biriyse, bu, çalıştırmakta olduğunuz bir eklenti veya tema ile ilgili bir sorun olabilir. Sorun yalnızca tek bir gönderi veya sayfa ile oluyorsa, bunun sitenizle ilgili kesinlikle bir sorun olduğunu bilirsiniz.

Bellek Sınırını Artırma

Genellikle bu sorun limitinizin tükenmesi nedeniyle oluşur.

Tüm Eklentileri Devre Dışı Bırakma

Bellek sınırını arttırmanın bir yardımı olmadıysa veya 256M veya 512M gibi bir yüksek bellek sınırınız varsa, sorun gidermeye başlamanız gerekir. Bu sorunu giderme deneyimimizde, sorunun belirli bir eklenti veya bir tema ile olduğunu her zaman bulduk. Devam edelim ve tüm eklentileri devre dışı bırakalım.

Bu sorunu çözerse, sorunun altına inmek için bir seferde bir eklentiyi etkinleştirin.

Temayı Varsayılan Bir Temayla Değiştirme

Eklenti sorunlarını giderme sorunu çözmezse, geçerli temanızı varsayılan yirmi on tema ile değiştirmeyi denemelisiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, tema klasörünüzü yedeklemektir. Sonra temayı sil. WordPress otomatik olarak varsayılan temaya geri döner.

Alternatif olarak, phpMyAdmin’inize gidip wp_options tablosundaki veritabanı tablolarını güncelleyebilirsiniz. Aşağıdaki tablo adlarının güncellenmesi gerekir:

şablon, stil sayfası ve current_theme. Değeri twentyeleven olarak değiştirin.

Bu sorunu çözerse, o zaman Temanızın bakmak gerekir functions.phpdosyasına. Alt kısımda fazladan boşluk varsa, düzeltmeyi düşünmelisiniz. Temanızın işlev.php dosyasında kodlanmamış bir işlev kullanıyorsanız, buna da neden olabilir.

Diğer Düzeltmeler

Yukarıdakilerin hiçbiri düzeltmezse, WordPress’in yeni bir kopyasını yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Düşük olmasına rağmen, bir çekirdek dosyasının bozulmuş olması her zaman mümkündür.

Ne tür hataların alındığını görmek için WordPress hata ayıklama işlevini de kullanabilirsiniz. Wp-config.php dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyin.

1
2
3
error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);
define( 'WP_DEBUG', true);

Bunu ekledikten sonra, boş ekranda artık hatalar, uyarılar ve bildirimler olacaktır. Bunlar, kök nedenini belirlemenize yardımcı olabilir.

Bazen, arka uç erişiminiz olabilir, ancak sitenin ön ucunda beyaz ölüm ekranı var. Bu bir önbellek eklentisi nedeniyle olabilir. Önbelleğini boşaltman yeterli.

Yalnızca çok uzun bir yazı sayfasında beyaz bir ölüm ekranınız varsa, önbelleği temizlemeyi de denemelisiniz. Çalışırken bulduğumuz bir diğer numara da özyineleme ve geri dönüş limitini arttırmak. Aşağıdaki kodu wp-config.php dosyanıza yapıştırabilirsiniz. Veya bazı sunucularda PHP.INI dosyanızı değiştirmeniz gerekecektir.

1
2
3
/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

Bunun çok sinir bozucu bir hata olduğunu anlıyoruz ve yukarıda belirtilen numaralardan birinin sorunu sizin için çözdüğünü umuyoruz. Sizin için işe yaramış görünen neyi denediniz? Çalışacak başka bir çözüm bulduysanız, lütfen bize bildirin. Bu kaynağı genişletmekten mutlu oluruz, bu nedenle başkalarının bir çözüm bulmak için zaman kaybetmesine gerek kalmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu