WordPress

WordPress için En İyi İçerik Pazarlama Araçları ve Eklentileri

WordPress blogunuz için içerik oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi içerik pazarlama araçları ve eklentileri mi arıyorsunuz?

WordPress blogunuz için içerik oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi içerik pazarlama araçları ve eklentileri mi arıyorsunuz? Harika içerikler, web sitenizin trafiğini artırmanıza, daha fazla abone almanıza ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Bu makalede, WordPress siteniz için en iyi içerik pazarlama araçlarını ve eklentilerini seçtik.

İçerik Pazarlama Araçları ve Eklentileri Neden Gereklidir?

Çoğu zaman işletmeler bir içerik stratejisi oluşturmak için en iyi tahminlerine güvenirler . Her gün milyonlarca gigabaytlık yeni içerik internette yaratılıyor. Bu içeriğin tamamı, büyük ama sınırlı sayıda kitleyi çekmek için birbirleriyle rekabet halindedir.

En iyi tahmininize güvenmek sizi çok uzaklara götürmez. Bu nedenle akıllı pazarlamacılar , veri odaklı, daha iyi bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmak için araçlar kullanır .

Bu içerik oluşturma araçları sadece sen hakkında yazmak için olanı bulmak yardımcı olabilir, ancak onlar da size kullanıcıların aradıklarını görmelerine yardımcı ve nasıl yapabilirsiniz mevcut içerik için daha fazla trafik almak .

Bununla birlikte, WordPress siteniz için en iyi içerik pazarlama araçlarına ve eklentilerine bir göz atalım.

1. MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Size sağlayan düzgün Google Analytics yüklemek ve WordPress pano içine Web sitenizin trafik raporları görüntülemek.

MonsterInsights, kullanıcıların web sitenizi nasıl bulup kullandığını görmenize yardımcı olur. En iyi içeriğinizi, üst referans kaynağını, en karlı sayfaları ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Trafik istatistikleri tutmanın yanı sıra, MonsterInsights ayrıca içerik stratejinizi planlarken son derece faydalı olan kullanıcı etkileşimini izlemenize de yardımcı olur .

2. Yoast SEO

Yoast SEO en iyi WordPress SEO eklentisidir . Çoğu zaman insanlar Yoast’ın eklentisinin tam gücünü anlamıyorlar. Meta etiketler eklemek sadece bir eklenti değil. Web sitenizi geliştirmenize yardımcı olacak tonlarca özellik içeren eksiksiz bir içerik optimizasyon paketidir.

3. Edit Flow

Düzgün bir editoryal iş akışına sahip olmak, düzenli olarak yararlı içerikler oluşturmanıza yardımcı olur. Düzenleme Akışı, özel posta durumları eklemenize, içerik geri bildirimlerinizi bırakmanıza, içerik takvimini görüntülemenize ve içerik stratejinizi bir profesyonel gibi yürütmenize yardımcı olur.

Çok yazarlı bir WordPress blogu çalıştırıyorsanız, tüm bunlar özellikle yararlı olur.

4. SEMRush

Binlerce SEO uzmanı tarafından kullanılan SEMRush piyasadaki en iyi SEO araçlarından biridir . Kendi SEO’nuzu geliştirmeye yardımcı olmak için analizleri ve rakip analizleri kolayca toplamanızı sağlar.

Rakibinizin en iyi organik anahtar kelimelerini, geri dönüşlerini, reklam stratejilerini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, kendi anahtar kelimelerinizi, geri bağlantılarınızı izlemenize, kolayca sıralayabileceğiniz anahtar kelimeleri bulmanıza ve içerik stratejinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz diğer faydalı verileri de bulmanıza yardımcı olur.

5. Ahrefs

Ahrefs, rakiplerinizin neden üst sıralarda yer aldığını ve arama sonuçlarında bunları gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizi öğrenmek için popüler bir araçtır. Bu anahtar kelimeler ve neden için hangi tür içeriğin sıraladığını bulmanıza yardımcı olacak anahtar kelime gezgini ve içerik araştırma araçlarıyla birlikte gelir.

Web’i izleyen güçlü bir tarayıcıya sahiptir. Geri bağlantılarınızı, arama sıralamanızı, rakip geri bağlantılarınızı, ücretli reklam anahtar kelimelerinizi ve daha fazlasını izlemek için kullanabilirsiniz.

6. Canva

Herkes kendi blog gönderileri için güzel resimler oluşturamaz. Canva’nın içeri girdiği yer burası. Telif hakkı konusunda endişelenmeden bir Pro gibi blog gönderileriniz için güzel görüntüler oluşturmanıza yardımcı olur .

Tarayıcınızda çalışan güçlü ancak son derece basit bir resim düzenleme aracıyla birlikte gelir. Başlangıç ​​noktası olarak kullanmak için çok sayıda şablon, grafik, simge, afiş ve Infographics arasından seçim yapabilirsiniz. Düzenlemeyi tamamladıktan sonra, resmi dışa aktarın ve makalelerinizde kullanın.

7. Grammarly

Dilbilgisi, WordPress kullanıcıları için en iyi çevrimiçi dilbilgisi denetleyici araçlarından biridir . WordPress yazı düzenleyiciniz de dahil olmak üzere herhangi bir yazı alanında çalışır. Google Chrome, Firefox ve hatta Microsoft Edge için bir tarayıcı eklentisi olarak yükleyebilirsiniz.

Kurulumun ardından, yazı alanının sağ alt köşesinde bir gösterge gösterecektir. Göstergeye tıklamak size hata sayısını gösterir. Yazım, dilbilgisi ve bağlamsal hatalar yazarken bir alt çizgi ile vurgulanacaktır.

8. reSmush.it

Büyük görüntülerin yüklenmesi, WordPress hızınızı ve performansınızı olumsuz yönde etkileyebilir . Kesinlikle resimlerinizi yüklemeden önce optimize ediniz.

reSmush.it, kaliteyi etkilemeden görüntü dosyası boyutunu otomatik olarak azaltabilen en iyi WordPress görüntü sıkıştırma eklentisidir . Ayrıca, web sitenizdeki eski resimleri hızlı bir şekilde optimize etmenizi sağlayan bir toplu optimizasyon seçeneği de sunar.

9. IFTTT

IFTTT, sosyal medya profillerinizi otomatikleştirmenizi sağlayan popüler bir web aracıdır. WordPress ve tüm önemli sosyal ağ siteleri dahil olmak üzere birçok popüler hizmet ile bağlantı kurabilirsiniz.

Bundan sonra, bu hizmetlerin herhangi biri için tarifler veya küçük uygulamalar oluşturabilirsiniz. Bu, WordPress yayınlarını sosyal medyada otomatik olarak paylaşmanıza , retweetleri tetiklemenize, fotoğrafları paylaşmanıza ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır .

10. Shared Counts

Paylaşılan Sayılar, WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden biridir . Sosyal medya paylaşım düğmelerini kolayca blog yazılarınıza eklemenizi sağlar. Ayrıca, her platform için paylaşım sayılarını ve makalenizin toplam paylaşım sayısını da görüntüleyebilir.

Web sitenizi yavaşlatan diğer sosyal medya eklentilerinden farklı olarak, Paylaşılan Sayımlar hız için son derece optimize edilmiştir. Sadece kullanabileceğiniz en iyi sosyal medya web siteleri ve çoklu düğme stilleri ile birlikte gelir.

11. Title and Nofollow for Links

Birçok SEO uzmanı, harici bağlantılara nofollow etiketi eklemenizi önerir. Ancak, WordPress, nofollow etiketini eklemek için varsayılan bir seçenekle birlikte gelmez. Başlık ve Nofollow bağlantıları için bu sorunu WordPress’e eklenen insert linkine başlık ve nofollow seçeneklerini ekleyerek çözebilirsiniz.

12. Revive Old Posts

Bazen blogunuzun eski makaleleri zaman ve kaynak eksikliği yüzünden ihmal edebilirsiniz. Eski makaleleleri Yeniden Oluşturarark , eski yazılarınızı sosyal medya profillerinizde otomatik olarak paylaşarak çözmenize yardımcı olur .

Bu , blogunuza aktif olarak trafik çekerken eski makalelerinizi otomatik olarak tanıtmanıza yardımcı olur . Ayrıca, yeni sosyal medya takipçilerinizin daha önce kaçırmış olabilecekleri içeriği keşfetmesine yardımcı olur.

13. OptinMonster

Web sitenizi terk eden ziyaretçilerin% 75’inden fazlası ayrılacak ve asla geri dönmeyecek. OptinMonster’a ihtiyacın olan yer burası. Web sitesi ziyaretçilerini abonelere, müşterilere ve takipçilere bırakmaya yardımcı olan en iyi  üretim yazılımıdır .

E-posta pazarlama servisinize veya CRM yazılımınıza bağlanabileceğiniz güzel optin formları ile birlikte gelir . Hemen çıkma oranını etkili bir şekilde azaltmak, kullanıcı katılımını artırmak ve e-posta aboneliklerini artırmak için kullanırsınız.

Bu makalenin, WordPress web siteniz için en iyi içerik pazarlama araçlarını ve eklentilerini bulmanızı sağladığını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu