WordPress

WordPress reCaptcha Kurulumu

WP-reCAPTCHA eklentisi spam mücadele için iyi bir araçtır WordPress . Spam gönderenlerin WordPress blogunuza istenmeyen yorumlar göndermesini engelleyebilir. 

WP-reCAPTCHA eklentisi spam mücadele için iyi bir araçtır WordPress . Spam gönderenlerin WordPress blogunuza istenmeyen yorumlar göndermesini engelleyebilir. Bir CAPTCHA, harflerden ve sayılardan oluşan bir resimdir ve kullanıcının aynı botları ve sayıları spam bot olmadığını kanıtlamak için doğru şekilde yazması gerekir. Botların görüntüyü okuması zordur ve bu nedenle otomatik spam botlarının blogunuza gönderilmesini önler. Bu yazıda size WP-reCAPTCHA WordPress eklentisinin nasıl kurulacağını göstereceğiz .

WP-reCAPTCHA’yı yükleme

Wordpress admin panelinden giriş yapın sonrada eklentiler kısmından yeni ekle kısmını tıklayın.

Arama kutusuna wp-recaptcha yazın ve enter tuşuna basın. WP-reCAPTCHA eklentisinin yanındaki Şimdi Kur’a tıklayın .

Bir sonraki ekranda Eklentiyi Etkinleştir bağlantısını tıklayın; WP-reCAPTCHA eklentisi kurulup etkinleştirilecektir.

ReCAPTCHA API Anahtarlarının Kurulumu

Google reCAPTCHA Yönetici sayfasına gidin ( https://www.google.com/recaptcha/admin ), reCAPTCHA anahtarlarını kullanmak istediğiniz doamini tıklayın.

  1. Sitenizi Google reCAPTCHA’ya kaydetmediyseniz, bu sayfanın altında yapabilirsiniz. Rehberimizde ayrıca ele alınmıştır.Google reCAPTCHA için genel ve özel anahtarlar nasıl alınır?

Sonraki sayfada , Sitenize reCAPTCHA Ekleme altında Anahtarlar bağlantısını tıklayın . Daha sonra Site anahtarınızı ve Gizli Anahtarınızın listelendiğini göreceksiniz , bunları daha sonra kullanmak üzere saklayın. Örneğin, bunları bir .txt belgesine kopyalayıp yapıştırabilirsiniz .

  1. WordPresse giriş yapın
  2. Click Eklentileri , ardından Ayarlar altında WP-reCAPTCHA .

Senin girin Sitesi Key ve Gizli Anahtarı , ardından Kaydet reCAPTCHA Değişiklikleri düğmesini. Ayarlar kaydedilmiş bir mesaj gördüğünüzde işiniz biter .

Artık ziyaretçiler siteniz için bir Yorum veya Kayıt gönderdiğinde, insan olduklarını kanıtlamak için bir CAPTCHA onayını tamamlamaları gerekecektir. Aşağıdaki örneklere bakınız.

YORUM SAYFASI

KAYIT SAYFASI

Artık WordPress blogunuz için bir CAPTCHA sisteminiz var ve sitenize gelen Spam miktarının nasıl azaldığını görüceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Wordpress Kategori Kaldırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Gutenberg Editörünü Devre Dışı Bırakma ve Klasik Düzenleyiciyi Kullanmaya Devam Etme
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı