WordPress

WordPress Sitenizde Mutlaka Olması Gereken Sayfalar

Blogunuzda bulunması gereken en önemli sayfaların neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? 

Kısa bir süre önce bir blog başlattıysanız, blogunuzda bulunması gereken en önemli sayfaların neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Sayfalar, blog’unuz hakkında normal blog gönderim planınızı etkilemeden yararlı bilgiler eklemenize olanak tanır. Bu yazıda, her WordPress blogunun sahip olması gereken en önemli sayfaları paylaşacağız.

Neden WordPress Blogunuza Sayfa Eklemeliyiz

WordPress, gönderiler ve sayfalar olarak adlandırılan iki varsayılan içerik türüyle birlikte gelir. Yayınlar blog makaleleri yazmak için kullanılırken, normal blog gönderim programınızın bir parçası olmayan içerik oluşturmak için sayfalar kullanılır.

Sayfalar genellikle çok sık değişmesi gerekmeyen statik içerik eklemek için kullanılır. Örneğin, bir hakkımızdaki sayfa.

Bu içeriği blog yayınlarınızdan ayrı tutmak, kullanıcıların kolayca keşfetmesine yardımcı olur. Ayrıca, sayfalarınızı kolayca yönetebilir, yeniden düzenleyebilir, gezinme menülerinize ekleyebilir ve hatta her sayfa için özel düzenler oluşturmak üzere sayfa oluşturucuları kullanabilirsiniz .

Bu, WordPress blogunuzda kullanabileceğiniz bazı blog sayfası fikirlerine bir göz atalım.

1. Hakkımızda Sayfası

Bu internet üzerindeki hemen hemen tüm web siteleri için bir sayfa olmalıdır. Bir iş blogunuz veya tek yazarlı bir kişisel blogunuz olsun, bu sayfayı “Hakkımızda” veya “Hakkımda” olarak adlandırabilirsiniz.

Bu sayfayı, kullanıcıları web sitesinin arkasındaki kişiler, amacı, misyonu, değerleri ve kullanıcıların blog’unuzda ne bulması gerektiğini anlatmaları için kullanabilirsiniz. Yaklaşık sayfa, sahne arkasındaki gerçek insanları tanıdıkça kitleniz arasında güven oluşturmanıza yardımcı olur. En popüler içeriğinizisergilemek için bu fırsatı da kullanabilirsiniz .

2. İletişim Sayfası

Blog okuyucularınız, reklamverenleriniz ve potansiyel iş ortaklarınızın iletişim bilgilerinizi bulması gerekir. Bir iletişim sayfası, kullanıcıların bir mesajı hızlı ve kolay bir şekilde göndermesine veya blogunuzda herkese açık bir yorum bırakmadan sizinle nasıl bağlantı kurabileceğinizi öğrenmesine olanak tanır.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırmak için bir iletişim formu eklemeniz gerekecek . Bununla birlikte, sizinle bağlantı kurmanın daha fazla yolunu sunmak için e-posta adresinizi , konum haritanızı ve sosyal medya profillerinizi de ekleyebilirsiniz .

3. Yasal Uyarı Sayfası

Bu, kullanıcılara blogunuzdan nasıl para kazandığınızı bildirebileceğiniz yerdir. Örneğin, banner reklam görüntülerseniz veya satış ortağı ürünlerini tanıtıyorsanız, kullanıcılara içeriğinizin para kazanma şeklini bu şekilde bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sitenizi Joomla'dan WordPress'e Kolayca Taşıma

4. Gizlilik Politikası Sayfası

Gizlilik politikası sayfası, kullanıcıları web sitenizde topladığınız veriler hakkında ve siz ve diğer üçüncü tarafların bu verileri nasıl kullanabileceği hakkında bilgilendirir. Herhangi bir kullanıcı verisi toplamıyor olsanız bile, web sitenizdeki Google Analytics gibi üçüncü taraf araçlar yine de çerezleri ayarlayabilir.

Google AdSense kullanıyorsanız , web sitenize bir gizlilik politikası sayfası eklemeniz gerekir .

Birçok gizlilik politikası şablonu ve jeneratörü çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Alternatif olarak, gizlilik politikası sayfamıza da göz atabilir ve kendiniz oluşturmak için kullanabilirsiniz.

5. Hizmet Sayfası Şartları

Eğer bir ticaret siteniz varsa veya blogunuzda hizmetler sunuyorsanız, bir hizmet sayfası şartlarına ihtiyacınız vardır. Bu yasal bir belgedir, bu yüzden profesyonel yasal yardım almak şiddetle tavsiye edilir. Kullanabileceğiniz çevrimiçi şablonlar da vardır, ancak bunu kendi sorumluluğunuzda yapın.

Web sitenizde sağlanan bilgi ve hizmetlerin kötüye kullanılması durumunda yükümlülüğünüzü sınırlandırmanızı sağlar. Ayrıca, telif hakkı ve ticari marka ileilgili sorumlulukları ve web sitenizi, ürününüzü veya hizmetlerinizi nasıl kullanabilecekleri konusunda kullanıcıları bilgilendirmek için de kullanılabilir .

6. Buradan Başlayın Sayfası

Blogunuz büyüdükçe, ön sayfanızda gösterilecek çok daha fazla içeriğiniz olacak. Bu, yeni kullanıcılara blogunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilecekleri konusunda biraz kafa tutabilir. Buradan Başlayın Burada kullanışlı geliyor.

Bu sayfanın amacı, yeni kullanıcıları en yararlı içeriğinize tanıtmaktır. Bu, kullanıcılara içeriğinizden nasıl yararlanabileceklerine dair net bir fikir verir ve ilk önce hangi kaynakları kontrol etmesi gerektiğini gösterir.

7. Ürünler / Hizmetler Sayfası

Ürünleri satmak için WooCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanıyorsanız , otomatik olarak navigasyon menülerinize ekleyebileceğiniz bir mağaza sayfası oluşturacaktır.

Öte yandan, bir eTicaret eklentisi kullanmadan ürün satıyorsanız veya hizmetler sunuyorsanız, onlar için bir ürün veya servis sayfasına ihtiyacınız olacak. Ayrı ürünler için tüm ürünlerinizi ve çocuk sayfalarınızı daha ayrıntılı bir şekilde listelemek için bir üst sayfa da oluşturabilirsiniz .

WPBeginner’ın WordPress eklentileri sayfasına, tipik ürünler sayfasının bir örneği olarak göz atın .

8. Özel 404 Sayfası

WordPress , belirli bir içerik parçasını bulamadığında 404 hata sayfasını otomatik olarak görüntüler . Normalde, 404 sayfası çok sade ve çok kullanışlı değil.

Bu düz sayfayı özel bir 404 hata sayfasıyla değiştirebilir ve kullanıcılarınıza içerik keşfetmek ve göz atmaya devam etmek için daha fazla fırsat tanımış olursunuz. 

9. Arşiv Sayfası

WordPress otomatik olarak bir tarih, kategori ve etiket tabanlı arşivler oluşturur. Bununla birlikte, bilgiler hala farklı sayfalarda dağılmıştır ve kullanıcılarınızın en değerli içeriğinizin kuş bakışı görmesine izin vermeyebilir.

Özel bir arşiv sayfasının geldiği yer burasıdır. Popüler yayınlarınızı, küçük arşivlerinizi , en üst kategorileri, etiketleri ve daha fazlasını görüntülemek için kullanabileceğiniz basit bir sayfadır .

10. Reklam Sayfası

Birçok blog, yalnızca içeriklerinden para kazanmak için reklamlara güvenir. Bunu yapmanın en kolay yolu, Google AdSense’e kaydolmaktır . Ancak, reklam alanlarını doğrudan reklamverenlere de satabilirsiniz.

Bunu yapmak için, kullanılabilir reklam alanları, ortalama aylık sayfa görüntülemeleriniz ve kitle demografiniz hakkında bilgi içeren bir ‘Reklam’ sayfası oluşturmanız gerekir. Sonunda bir iletişim formu eklemeyi unutmayın, böylece reklamverenler sizinle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir.

Web sitenizdeki reklamları görüntülemek ve yönetmek için bir WordPress reklam yönetimi eklentisine ihtiyacınız olacak . AdSanity’yi kullanmanızı öneririz. Çünkü, reklamları kendileri barındıran veya Google AdSense gibi üçüncü taraf reklamları olup olmadığını kolayca yönetebilirsiniz .

11. Bize  Yazın Sayfası

Çok yazarlı bir WordPress blogunuz varsa ve daha fazla yazar arıyorsanız, o zaman bize bir sayfa yazmanız gerekir. Bu sayfa, web sitenizdeki yazma fırsatlarını keşfetmek için blog izleyen kullanıcılara izin vermektedir.

Kullanıcılara blogunuzun ne hakkında olduğunu ve ne tür bir içerik aradığınızı söylemek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. En önemlisi, blogunuzda yazarak nasıl yararlanacaklarını onlara bildirin. Kullanıcıların size hızlıca mesaj göndermesi için bir iletişim formu eklemeyi unutmayın .

Bu makalenin, WordPress blogunuzda bulunması gereken önemli sayfaları öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı