WordPress

WordPress’de Child Sayfası Nasıl Oluşturulur

Sitenizde bir alt sayfa oluşturmak ister misiniz?

Sitenizde bir alt sayfa oluşturmak ister misiniz? WordPress’deki sayfalar bağımsız veya hiyerarşik olabilir, bu da bir sayfanın alt sayfaları olarak da bilinen alt sayfaları olabilir anlamına gelir. Bu makalede, sayfalarınızı daha iyi organize etmek için WordPress‘te bir alt sayfanın nasıl kolayca oluşturulacağını göstereceğiz.

 Child Sayfası nedir?

Sayfalar ve yayınlar, WordPress’te iki varsayılan içerik türüdür. 

Yayınlar bir blogun parçasıdır ve ters kronolojik sırada görüntülenir (önce yeni girişler). Normalde kategoriler ve etiketler ile düzenlenirler .

Sayfalar, bir blogun parçası olmayan tek veya bağımsız içeriklerdir. Örneğin, ‘Hakkımızda’ sayfası veya ‘Bize ulaşın’ sayfası. Hiyerarşik olabilirler, bu da onları ebeveyn ve çocuk sayfaları ile düzenleyebileceğiniz anlamına gelir.

Genellikle, iş siteleri bir web sitesi yapısı oluşturmak için Sayfaları kullanır. Bu sayede bir blog oluşturmadan bir web sitesi kurabilirler . İçerik pazarlama stratejisine bir blog eklemek isteyenler bunu sadece ayrı bir blog sayfası oluşturarak yapabilir .

Ancak çok fazla sayfanız varsa, bunları düzenlemek zorlaşır. Child sayfalarının geldiği yer burasıdır. ‘Ebeveyn’ olarak daha geniş bir sayfa oluşturabilir ve daha sonra web sitesi yapınızı ve düzeninizi daha iyi düzenlemek için alt sayfalar ekleyebilirsiniz.

Örneğin, ‘Hakkımızda’ adlı bir ana sayfa, ekip üyeleri, geçmişi, kariyerleri ve diğer sayfaları çocuk sayfaları olarak içerebilir.

Herhangi bir alt sayfa kendi çocuk sayfalarına da sahip olabilir. Böylece sayfalarınız arasında ilişkiler kurabilir ve uygun bir web sitesi yapısı oluşturabilirsiniz.

Bu söylenecek olursa, WordPress’de bir çocuk sayfasını nasıl kolayca oluşturacağımıza bakalım.

İlginizi Çekebilir

Child Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Bir alt sayfa oluşturmak için bir üst sayfaya ihtiyacınız olacak. Ebeveyn olarak kullanmak istediğiniz bir sayfanız varsa, gitmekte fayda var.

Yeni sayfa oluşturmak veya WordPress yönetici alanınızdaki mevcut bir sayfayı düzenlemek için Sayfaları Yeni Ekle’ye gidin . Sağ tarafta, Ana açılan kutusuyla Sayfa Nitelikler kutusunu göreceksiniz .

Üst sayfa açılır, sitenizden tüm sayfaların listesini göreceksiniz. Varsayılan olarak, ‘ebeveyn yok’ olarak ayarlanır; bu, bu sayfanın ilişkilendirme içermeyen tek bir sayfa olduğu anlamına gelir. Açılır menüden ebeveyn olarak kullanmak istediğiniz sayfayı seçmeniz gerekir.

Bundan sonra, devam edebilir ve değişikliklerinizi kaydedebilirsiniz. Daha fazla alt sayfa oluşturmak için bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Alt sayfaları görüntülemek için WordPress yönetici alanında ‘Sayfalar »Tüm Sayfalar’ sayfasına gidebilirsiniz. Ana sayfanın altında listelenen alt sayfaları öneki ile göreceksiniz .

Ardından, devam edip alt sayfalar olarak çocuk sayfalarınızı web sitenizin gezinme menüsüne ekleyebilirsiniz .

İleri düzey kullanıcılar, WordPress kenar çubuğu widget’larında veya tema şablonlarında bir üst sayfa için alt sayfaların listesini otomatik olarak görüntülemek için diğer yöntemleri kullanabilir .

Bu makalenin, WordPress’te bir alt sayfa oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress URL'lerinden v=XXXX dizesini kaldırma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu