WordPress

WordPress’de Özel Mesaj Nasıl Oluşturulur

WordPress'te özel bir yazı oluşturmak ister misiniz?

WordPress’te özel bir yazı oluşturmak ister misiniz? Normal WordPress yayınlarından farklı olarak, özel bir gönderi web sitenizin ziyaretçilerine görünmez. Yalnızca belirli izinlere sahip kullanıcılar giriş yapmış olabilir. Bu makalede, WordPress’te özel bir yazıyı kolayca nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

WordPress’de Özel Mesaj nedir? Nasıl çalışır?

WordPress’te özel bir gönderi kamuya açık değildir. Sadece doğru izinlere sahip kullanıcılarda oturum açtığınızda blog yayınlarınız arasında görebilirsiniz.

WordPress , farklı kullanıcı rollerine izinler ve yetenekler atayan yerleşik bir kullanıcı rol sistemi ile birlikte gelir . Her bir WordPress kullanıcısı, kendilerine bir web sitesinde belirli görevler yapma izni veren bir rol atar.

Bir yazı yayınlama izni olan herhangi bir kullanıcı özel bir yazı yazabilir ve yayınlayabilir. Gönderi, kullanıcıya ve aşağıdaki kullanıcı rollerine görünür olacaktır.

  • Yönetici – Bir WordPress sitesinde herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulan herhangi bir özel gönderiyi oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilir.
  • Editör – Herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulan özel yayınları oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilir.
  • Yazar – Kendi özel gönderilerini oluşturabilir, yayınlayabilir, düzenleyebilir, görüntüleyebilir ve silebilir. Diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan özel yayınları göremezler.

Bu, WordPress’te özel bir gönderinin nasıl oluşturulacağına bakalım.

WordPress’de Özel Mesaj veya Özel Sayfa Oluşturma

İlk önce yeni bir posta veya sayfa oluşturmalısınız. Ayrıca, özel yapmak istediğiniz mevcut bir yayını da düzenleyebilirsiniz.

Gönderi düzenleme ekranında, ‘Yayınla’ meta kutusundaki ‘Görünürlük’ seçeneğinin yanındaki ‘Düzenle’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Artık bir gönderiyi yapışkan , şifre korumalı veya özel yapmak için seçenekler göreceksiniz . Devam edin ve özel seçim yapın ve ardından devam etmek için Tamam düğmesini tıklayın.

Artık yayını düzenlemeye devam edebilir veya kaydedebilir / yayınlayabilirsiniz.

Web sitenizi ziyaret ederseniz, Özel blog yayınınızı şu şekilde işaretlenmiş görürsünüz:

Özel yayınları görme izni olmayan kullanıcılar bunu görmeyecek.

Not: Özel bir yayına eklediğiniz resimler özel değildir ve diğer yazarlar tarafından medya kitaplığında görüntülenebilir. Görüntüler, resim URL’sine sahip olan herkes tarafından da görüntülenebilir.

Bu makalenin, WordPress’te özel bir gönderi oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu