WordPress

WordPress’e Eklenti Yükleyemiyorum

WordPress yeni başlayanlar tarafından sorulan en yaygın sorulardan biri: “Neden WordPress’e eklentileri ekleyemiyorum?”. Genellikle kullanıcının bir yükseltme mesajı görmesi veya yönetici alanlarının eklenti menüsüne sahip olmamasıyla sonuçlanır. Bu sorunu yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu makalede, WordPress’e neden eklenti ekleyemeyeceğinizi veya yükleyemediğinizi açıklayacağız.

1. WordPress.com üzerinde

WordPress.com , popüler kendi kendini barındırılan WordPress yazılımının sınırlı bir sürümünü sunan bir blog barındırma hizmetidir.

WordPress.com kullanıcıları, yıllık 299 ABD dolarına mal olan iş planına yükseltme yapmadıkça eklentileri yükleyemezler. Ücretsiz, kişisel veya premium bir plandaysanız, üçüncü taraf eklentileri yükleyemezsiniz.

Yılda 299 dolar ödemek istemiyorsanız , blogunuzu WordPress.com’dan WordPress.org’a taşıyabilirsiniz . Bunu yaparken yardıma ihtiyacınız olursa, ücretsiz WordPress blog kurulum hizmetimizi kullanın (sadece sitenizi aktarmamızı istediğinizi not edin ve biz de ücretsiz olarak yapacağız).

2. Bellek Limiti Sorunu İle Karşılaşıyorsunuz

En yaygın ikinci senaryo, eklenti menüsünü görebilmeniz ve erişebilmeniz, ancak eklentileri yükleyememenizdir.

Hata bildirimi genellikle PHP bellek sınırından kaynaklanır. WordPress’inizdeve bir PHP betiğinin kullanabileceği bellek miktarını tanımlayan WordPress çekirdeğinizin içindeki ayarlar vardır . Bir süreç bu limite ulaştığında, ya sonlandırılır ya da böyle bir hata verir:

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted

Bu soruna hızlı çözüm, PHP bellek sınırınızı artırıyor. Bu satırı wp-config.php dosyanıza ekleyerek bunu yapabilirsiniz :

define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

3. Kullanıcı Rolü Kısıtlamaları

WordPress yerleşik bir kullanıcı rol yönetim sistemi ile birlikte gelir . Bazen web geliştiricileri istemciye yönetici erişimi vermez . Bunun yerine onlar için bir editör hesabı oluştururlar.

WordPress sitesinde yalnızca yöneticiler eklentileri yükleyebilir ve etkinleştirebilir. Web sitesinin sahibi sizseniz, geliştiricinizden yönetici izinlerine sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

4. Çoklu Ağ

WordPress’te eklenti menüsünü görememenizin bir başka olası nedeni, sitenizin bir WordPress çoklu site ağının parçası olması ve ağ yöneticisinin ağ sitelerindeki eklentiler menü öğesini devre dışı bırakması olabilir.

WordPress.com ile hemen hemen aynı senaryodur. Ağ yöneticileri, sunucu kararlılığını, WordPress güvenliğini ve yük dengeleme sorunlarını dikkate almalıdır . Bu sorunu çözmek için ağ yöneticinize sizin için eklenti yüklemelerini isteyebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’e neden eklenti ekleyemediğini veya yükleyemediğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu