WordPress

WordPress’te Kullanıcı Hesapları Arasında Geçiş Yapma

WordPresste kullanıcı hesapları arasında anında geçiş yapmak ister misiniz?

WordPress’te kullanıcı hesapları arasında anında geçiş yapmak ister misiniz? Bazen web sitenizdeki yeni özellikleri test ederken, farklı kullanıcı rollerine sahip kullanıcı hesapları arasında geçiş yapmanız gerekebilir. Manuel olarak çıkış yapabilir ve yeni hesaba giriş yapabilirsiniz, ancak zamanınızın en verimli kullanımı değildir. Bu makalede, WordPress’te kullanıcı hesapları arasında anında nasıl geçiş yapacağınızı göstereceğiz.

Neden ve ne zaman Kullanıcı Hesaplarını Değiştirmeniz Gerekir?

Varsayılan olarak, WordPress web sitenize yeni kullanıcılar ve yazarlar eklemenizi sağlar . Web sitenizdeki her kullanıcının, web sitenizde farklı görevler gerçekleştirmelerine izin veren bir kullanıcı rolü vardır .

Ayrıca , kullanıcıların web sitenize kayıt olmalarına ve tüm yeni kullanıcılar için varsayılan kullanıcı rollerini Ayarlar »Genel sayfasını ziyaret ederek girmelerine izin verebilirsiniz .

Site sahibi olarak, web sitenize yönetici kullanıcı rolüne otomatik olarak atanırsınız . Bu, tüm kullanıcı hesaplarını yönetme yeteneği dahil olmak üzere tam kontrol sağlar.

Web sitenizdeki yeni özellikleri test ederken, farklı kullanıcı rolleri ve izinleri olan kullanıcıların nasıl görüneceğini görmeniz gerekebilir. Bu, özellikle bir WordPress üyelik web sitesi veya çevrimiçi bir mağaza çalıştırıyorsanız gereklidir . Bunu yapmanın manuel yolu, her kullanıcı hesabının kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapmak ve bu özellikleri test etmektir.

Ancak, bu çok zaman alacaktı. Anında herhangi bir kullanıcı hesabına geçiş yapıp test yaptıktan sonra geri dönmeniz daha iyi olmaz mıydı?

Parola girmeden WordPress’teki kullanıcı hesapları arasında anında nasıl geçiş yapılacağına bakalım.

Kullanıcı Hesapları arasında Anında Geçiş Yapmak için Eklenti Kullanma

İlk önce Kullanıcı Anahtarlama eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . 

Etkinleştirildikten sonra, WordPress yöneticinizdeki Kullanıcılar sayfasına gitmeniz gerekir . Bu sayfada, her bir kullanıcı hesabının yanında ‘Şuraya geç’ bağlantısını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Kullanıcı değiştirme sadece yönetici kullanıcı rolü olan kullanıcılar için geçerlidir. Yeni bir kullanıcı hesabına geçtikten sonra, web sitenizi o kullanıcı olarak oturum açmış olarak test etmeye devam edebilirsiniz.

şiniz bittiğinde, ekranda görüntülenen bildirime tıklayarak kendi kullanıcı hesabınıza geri dönebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te kullanıcı hesapları arasında anında geçiş yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Yorum Formu Nasıl Oluşturulur
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı