Daha İyi Bir Yaşam

Depresyon çayı zerdeçal limonatası nasıl yapılır

Zerdeçal limonata,Zerdeçal limonatasının yararları,Zerdeçal limonatası nelere iyi gelir.Zerdeçal sağlık koşullarına hepsi bir arada bir çözüm sunabilen en iyi tıbbi değerlerin bazılarını barındırdığı bulunmuştur.

Depresyon, kendini üzen, hayatları hakkında olumsuz duygular besleyen ve ilgi kaybına yol açan psikolojik bir bozukluktur. Şiddetli olduğunda kişi intihar edebilir. Birçoğumuz çeşitli seviyelerde depresyonla savaşıyoruz. Ancak, kendini iyileştirmek zor değildir. Uygun ilaç ve destekle, bundan kolayca çıkabilir.

Prozac ve diğerleri gibi depresyonu iyileştirmek için kullanılan ilaçlar, gastrointestinal kanamayı, solunum problemini içeren ve kişinin intiharını yaparak durumu daha da kötüleştiren birçok yan etkiye sahiptir.

Zerdeçal limonata bu antidepresan ilaçların doğal alternatifi olup, sadece yüzde 100 iyileşmeyi garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda yan etkisi de yoktur.

Anti-inflamatuar ve anti-oksidan olan zerdeçal limonata, mide rahatsızlıklarının, kalp yanıklarının (dispepsi), karaciğer rahatsızlığının, ishali, sarılık, artrit ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda bağışıklığı artırır, temel besin maddelerinin emilimini artırır ve kaloriyi azaltarak bir detoks olarak çalışır. Ayrıca Alzheimer, cilt kanseri tedavisinde ve kötü kolesterolü düşürmede yardımcı olur.

Araştırmacılar zerdeçal curcumin’deki aktif içeriğin Prozac ve benzeri diğer ilaçlarla aynı etkiye sahip olduğunu ve aynı zamanda vücuda zarar vermediğini bulmuşlardır.

Zerdeçal limonata tarifi çok basit. Malzemeler kolayca elde edilebilir ve bunu yapmak sadece birkaç dakika sürer. Depresyonu iyileştirmek için ilaç tedarik etmekten daha ucuz ve sorunsuzdur.

Zerdeçal Limonata nasıl yapılır

Malzemeler:

(1) 1 limondan elde edilen meyve suyu.

(2) 2 çay kaşığı taze rendelenmiş zerdeçal veya zerdeçal tozu.

(3) 4 çay kaşığı% 100 akçaağaç şurubu, bal ya da stevia (şekerden kaçınmak istiyorsanız)

(4) 4 bardak soğuk, filtrelenmiş su.

(5) 1 kan portakalından ekstrakte edilen meyve suyu (isteğe bağlı).

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Yeterli Uyku Almamanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Etkileri

Talimatlar:

Şimdi tüm malzemelerin var, onları bir kasede karıştırın. Zerdeçal limonatayı limon dilimleri ile servis edin.

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, zerdeçal limonata tüketmeden önce lütfen sağlık uzmanınıza danışın.

Mutlu kalın, sağlıklı kalın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı