Daha İyi Bir Yaşam

Her Gece Yatmadan Önce Bu Hareketleri Yapın

Eğer sık ​​sık uykuya dalmak için mücadele ediyorsanız, yalnız değilsiniz: Bir çok insan nihayet sürüklenmeden ve biraz dinlenmeden önce saatlerce yatağa girip dönüyor. Düzenli olarak meydana geldiğinde, gün içinde sürekli yorgunluk hissetmenize, muhtemelen uyanık kalmak için şeker ve kahveyi fazla tüketmeye, hatta depresyona girmeye ve sonuç olarak kilo almaya başlayabilirsiniz. Bu ciddi! Yatmadan önce aşağıdaki yoga pozlarını yapmak, uykuya dalmanıza (ve uykuda kalmanıza) yardımcı olur. Bunların hepsi çok basit, o yüzden olsanız bile yapmadım herhangi yoga gibi kendinizi sanmıyorum “esnek” Sen mümkün olacak usta göstermiştir bir problem.More ve daha bilimsel çalışmalar olmadan bu sağlık Yoga’nın faydaları neden avantaj almıyor ?! Kaybedecek bir şeyin yok…

Bu pozları ilk kez yaptığınızda, çok uzun süre kalmamanız iyi olur. Bir dakika bol . Daha sonra pozu beş dakikaya veya daha uzun süre uzatabilirsiniz.

Balasana – Çocuk Duruşu

Balasana - Çocuk Duruşu
Balasana – Çocuk Duruşu

Diz problemleriniz varsa, bu muhtemelen iyi bir fikir değildir. Ama herkes için, bu poz sinir sisteminizi, sırtınızı, omuzlarınızı, karnınızı ve zihninizi rahatlatacaktır. Eğer arka ucunuz topuğunuza ulaşmıyorsa , birkaç kez battaniyeyi katlayın ve serserinin altına yapıştırın. Gerçekten bırak. Kollarınızı önünüzde uzatabilir veya yanlarınızda rahatlayabilirsiniz. Bir alarm ayarlayın, böylece pozdan ne zaman çıkacağınızı bilirsiniz. Çocuğun Pose’sindeyken, özellikle arkaya doğru nefes aldığınızdan emin olun.

Supta Baddha Konasana – Bağlanmış Açı Yatan Pose

Supta Baddha Konasana - Bağlanmış Açı Yatan Pose
Supta Baddha Konasana – Bağlanmış Açı Yatan Pose

Bazı insanlar buna kelebek diyor: sırt üstü uzanmak, dizlerini yukarı kaldır, ayaklarının tabanlarını bir araya getir ve yavaşça dizlerinin yanlara düşmesine izin ver. Çoğu insan bu pozda düz olamaz. Dizlerimiz yerden en az birkaç santim uzakta olacak . Yani rahatlamak için, her diz altında bir yığın kitap veya sarılı bir battaniye ya da yastık koyun . Kolların yanlarınızda uzanmasına izin verin, tamamen rahatlayın. Alt göbeğine kadar nefes al .

Geri rulo

Geri rulo
Geri rulo

Sırt üstü uzanarak, dizlerinizi tutun . Yavaşça yanlara doğru sallayın. Uzun bir günün ardından belinizi germek ve masaj yapmak için harika bir yoldur. Bacakların ve ayaklarınızın tamamen rahatlamasına izin verin. Aynı zamanda, omuzlarınızın yere doğru eriyebilmesini sağlayın – dizlerinizi tutarken onları germeyin. Ve elbette, derin nefes al.

Supta Matsyendrasana – Uzanmış Spinal Büküm

Supta Matsyendrasana - Uzanmış Spinal Büküm
Supta Matsyendrasana – Uzanmış Spinal Büküm

Sırt üstü yatmak, dizlerini yukarı kaldır ve sonra sağ tarafa düşmelerine izin ver. Sol elinizi sağ elinizle tutarak bacaklarınızı stabilize edebilirsiniz. Ama aynı zamanda sol kolunuzu sola doğru uzatın ve hafifçe başınızı sola doğru yuvarlayın . Ayrıca, her iki omuzun da mümkün olduğunca yere rahatça uzanmasını istiyorsunuz. Ve evet, nefes al! Sonra pozu diğer tarafa tekrarlayın.

Matsyasana – Balık Pose

Supta Matsyendrasana - Uzanmış Spinal Büküm
Supta Matsyendrasana – Uzanmış Spinal Büküm

Kollarınızla sırtınızda uzanırken yanlarınızda, ellerinizi avuç içlerinizi aşağıya doğru kaydırın. Kaydırarak, dirseklerinizi bükerken tüm alt kollara zemine basmaya başlayın. Bu etki üst vücudunuzu yavaşça yukarı kaldırmak ve göğsünüzü açmaktır. Boğazınız ve boynunuz rahatsız edildiyse başınızı yukarı kaldırabilir veya başınızın yere doğru düşmesine izin verin. Beş ila on derin nefes alın ve ellerinizi altından dikkatle çıkarın. Düz uzan ve göğsündeki açık hissin tadını çıkar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu