Daha İyi Bir Yaşam

Hindistan Cevizi Yağının Kanıtlanmış Faydaları Ve Neden Her Gün Kullanmalıyım

Hindistan Cevizi Yağının  Faydaları,Sayısız sağlık yararı sunan hindistancevizi yağı, uygun fiyatlı, hazır ve tamamen doğaldır. 

Hindistan cevizi yağının popülaritesinin fırladığına şüphe yok ve bunun için büyük bir neden var. Aslında bunun için en az 125 iyi neden var!

Hindistan Cevizi Yağının Yararları

Hindistan Cevizi (C. Nucifera) Arecaceae (Palmae) ailesinin bir parçasıdır ve Cocodeae alt familyasına aittir. Eti, sağlıklı asitler açısından zengindir ve yağ bileşimi, işleme sürecine ve türüne bağlı olarak değişebilir.

Yani, orta zincirli doymuş yağ asitleri, içeriğinin yaklaşık% 90’ı olup, çoklu doymamış ve tekli doymamış yağ asitleri ile bir araya getirilmiştir.

İnsan vücudu, bağlanmamış formdaki kan-beyin bariyerini rahatça geçebildiği için, orta zincirli doymuş yağ asitlerini (MCFA’lar) kolayca sindirir, emer ve kullanır, yani bunlar nörolojik sağlığı teşvik etmek ve enerji sağlamak için kullanılabilirler.

Ayrıca harika olan, bakire (rafine edilmemiş) hindistancevizi yağının uygun fiyatlı, hazır, lezzetli ve tamamen doğal olmasıdır. Ayrıca…

– Anti-kanserojen (kanser hücrelerinin yayılmasını önler ve bağışıklık sistemini güçlendirir)
– Anti-inflamatuar (3)
– Anti-mikrobiyal / Enfeksiyonla mücadele (bakteri, virüs, maya, mantar, parazit ve protozoa)
– Bir antioksidan (koruyucudur) serbest radikal oluşumu ve hasara karşı)
– Besin emilimini artırır (kolayca sindirilebilir, yağ bazlı vitaminleri vücut için daha uygun hale getirir – yani A vitamini, D, E, K)
– İnsanlar ve hayvanlar için toksik değildir

Bu nedenle, bu yağ birçok durumda kullanım için kesinlikle dikkat çekicidir.

Hindistan Cevizi Yağı Kişisel Hijyen ve Vücut İçin Kullanıyor 

1. Yaş Noktaları

(Karaciğer lekeleri olarak da bilinir). Hindistan cevizi yağını doğrudan yaş noktasına uygulamak, solmaya yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

2. Tıraştan Sonra

Hindistan cevizi yağı, gözenekleri tıkanmadan tıraş ettikten sonra cildinizi iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Jilet yanması için harika!

3. Kellik

Hindistan cevizi yağını lavanta, biberiye, kekik, sedir ağacı, Jojoba yağı, Üzüm çekirdeği yağı ve biraz acı biberle birleştirin. Saç dökülmesinden etkilenen bölgeye günde üç kez (ya da yatmadan önce) uygulayın ve masaj yapın. Hindistan cevizi yağı ve bu temel yağlar hücre yenilenmesini destekler. (4)

4. Vücudunuzu Besler
Hindistan cevizi yağını ve tuzu karıştırın ve her yerinize sürün! Durulayın ve cildiniz süper yumuşak olacaktır. Belirli bir koku istiyorsanız, uçucu yağları ekleyebilirsiniz.

5. Bruises
Doğrudan çürüklere uygulanan hindistan cevizi yağı, şişlik ve kızarıklığı azaltarak iyileşme sürecini artırır.

6. Böcek Isırıkları
Doğrudan bir böcek ısırığına uygulandığında, hindistan cevizi yağı kaşıntı ve yanma hissini durdurabilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilir.

7. Yanıklar
Hemen siteyi yakmak için uygulayın ve iyileşene kadar devam edin. Kalıcı skarlanma olasılığını azaltır ve iyileşmeyi destekler. (5)

8. Chapstick

Sadece dudaklarına biraz sürtün. Bu sadece bir yumuşatıcı ajan olarak değil, aynı zamanda yaklaşık 4 bir SPF’ye sahip olduğu için küçük bir korumaya sahip olursunuz! Hızlı bir hindistancevizi sapı DIY için bu videoyu izleyin!

Hindistan cevizi yağı yüze faydaları

9. Beşik Kapağı
Bebeğinizin saç derisine kuru cilt sorunlarınız mı var? Hindistan cevizi yağı sadece bebeğinizin cildini beslemekle kalmaz, aynı zamanda beşik başlığını da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sadece günlük kaşığı bir çay kaşığı ovmak.

10. Kepek
Hindistan cevizi yağı saç derisine nüfuz eder, kuru cildi nemlendirir ve kepek semptomlarını hafifletir. Aynı zamanda kepeğin diğer bir nedeni olan kafa derisinden yağ salgılanmasını kontrol etmeye de yardımcı olur. (6)

11. Deodorant
Hindistan cevizi yağı tek başına bir deodorant olarak kullanılabilir, ancak mısır nişastası / okroot tozu ve kabartma tozu ile birlikte daha etkilidir.

12. Bezi Salve
Sert kimyasallar içermeyen döküntü bir serseri üzerinde çok rahatlatıcı. Ayrıca bez bebek bezi için güvenli.

13. Göz Kremi
Şişliği, torbaları ve kırışıklıkları azaltmak için göz altına uygulayın. Akşamları kapaklarda kullanın.

14. Yüz Yıkama / Sabun
Zeytinyağı, badem yağı, avokado yağı ve hint yağı ile eşit parça hindistan cevizi yağını karıştırın ve yüzünüzü yıkarken sabun yerine kullanın. Islak yüz, yağ sürün ve iki dakika bekletin, durulayın ve kurulayın. Bir çay kaşığı yeterli olmalıdır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Yeterli Uyku Almamanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Etkileri

15. Saç Kremi / Derin Tedavi

Uçlarınıza bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı sürerek ve sonra parmaklarınızı saçlarınızdan geçirerek diğerlerini dağıtmak için bir saç kremi olarak kullanın. Daha derin bir tedavi için, hindistancevizi yağının bir çorba kaşığı kuru saç derisine sürün ve nazikçe uçlarına kadar çalışın. Yatak örtülerine aktarımı önlemek için bir duş başlığı yerleştirin ve gece boyunca bırakın.

16. Saç Jeli / Defrizzer
Avuç içleriniz arasında biraz kırın ve ya kıllara (kıvırcık saçlar için) ya da saç derisinden parmak uçlarına (dalgalı / düz saçlar için) parmak kıvırın.

Hindistan cevizi yağı cilt için nasıl kullanılır

17. Yaralara iyi gelir
Hurda ve kesiklere uygulandığında, hindistan cevizi yağı, yarayı dışarıdan gelen toz, bakteri ve virüslerden koruyan ince, kimyasal bir tabaka oluşturur. Hindistan cevizi yağı, hasar görmüş dokuları onararak çürüklerin iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca, eczaneden her şeyden çok daha iyi bir koku kokuyor.

18. Yağlayıcı
Mastürbasyon ve cinsiyet için tamamen doğal, mükemmel güvenli kişisel yağlayıcıdır. Lateks ile uyumlu değil!

19. Makyaj Temizleyici
Bir pamuklu çubuk ve bir Hindistan cevizi yağı kullanın ve ne kadar iyi çalıştığına şaşıracaksınız!

20. Masaj Yağı
Gayet basit; biraz al ve sürt!

21. Nemlendirici
Hindistan cevizi yağını biraz çarkalayın ve boyun ve yüz dahil olmak üzere vücudunuzun her yerine uygulayın. Çoğu zaman losyonlar su bazlıdır ve cildinizi daha da kurutabilir. (7)

22. Meme Kreması
Kırık, boğaz veya kuru nipelleri beslemek için harika çalışır. Bir pamuk topuna uygulayın ve memelerinizde beslemeler arasında bırakın.

23. Akne Cilt Düzeltme

Yağlı cilde veya yağlı T bölgesine yatkın mıdır? Yağ bezi stimülasyonunu azaltmak için makyajın altında bezelyelik bir miktar kullanın veya tek başına kullanın. Genellikle sivilce eğilimli cilt aslında çok kuru, daha fazla yağ üretmek için bezlerinize işaret eder ve gözenekleri tıkar. (8)

24.Tıraş Sonrası Ciltteki Hasarları Giderir
Hindistan cevizi yağı, tıraştan kaynaklanan bekleyen hasarlar için cildi hazırlar.

25. Cilt Problemleri
Hindistan cevizi yağı, sedef hastalığı, dermatit ve egzama gibi cilt problemlerini giderebilir.

26. Streç İşaretler
Hindistan cevizi yağı, zarar görmüş cildi beslemede mükemmeldir. Sihirli streç işareti tedavisi olmayabilir ama yardımcı olacaktır. (9)

27. Güneş Yanıklığı
Etkilenen alana liberal miktarlarda hindistan cevizi yağı sürün.

28. Güneş Koruyucu
Yüksek değil ama hindistancevizi yağının 4 civarında SPF’si var.

29. Kulakları Onarır
Sarımsak yağı ve hindistancevizi yağını karıştırın ve yaklaşık 10 dakika boyunca etkilenen kulakta birkaç damla koyun. Bunu günde 2-3 kez yapın ve genellikle bir veya iki gün içerisinde farkı görüceksiniz

30. Dövme Şifa ve Nemlendirici
Hindistan cevizi yağının dövmelerde kullanımına devam edilmesi, pigmentin solmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Yeni dövmelerde kullanılan hindistan cevizi yağı, iyileşme sürecini hızlandıracak ve enfeksiyon olasılığını azaltacaktır. Dövme sanatçınızın talimatlarına göre günde sadece iki katı olmayan çok ince bir tabaka kullandığınızdan emin olun. Aşırı kullanım mürekkebin yukarı kaldırılmasına neden olabilir.

31. Diş macunu

Dışarıda çok sayıda tarif var, ama ben hindistancevizi yağını ve kabartma tozu karıştırın ve diş fırçamda biraz karıştırın.

32. Kırışıklık Önleme ve Kırışıklık Azaltıcı
Kırışıklıklarda ve sarkan ciltte hindistancevizi yağının sürtünmesi, genç görünüme kavuşmak için bağ dokularını güçlendirmeye yardımcı olur!

Hindistan cevizi Yağı Genel Sağlık ve Wellness için Kullanır

33. Emzirme
Emziren anneler için günde 3 ½ çorba kaşığı hindistan cevizi yağı tüketmek, süt sağımını zenginleştirecektir.

34. Kemikler ve Dişler
Hindistan cevizi yağı, kemiklerin ve dişlerin daha iyi gelişmesine yol açan, kalsiyum ve magnezyum emilimine yardımcı olur. (11)

34. Sindirim
Hindistan cevizi yağındaki doymuş yağlar, sindirim ve sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklara neden olan parazit ve mantarların kontrolüne yardımcı olur. Hindistan cevizi yağındaki yağ aynı zamanda vitaminlerin, minerallerin ve amino asitlerin emilimine yardımcı olur ve sizi daha sağlıklı kılar. (12)

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sosyal Medya ve Akıl Sağlığımız

35. Fitness
Hindistan cevizi yağının metabolizmanızı teşvik ettiği, tiroid fonksiyonunu iyileştirdiği ve enerji seviyelerini yükseltdiği kanıtlanmıştır; bunların hepsi kasları artırırken istenmeyen yağınızı azaltmaya yardımcı olur. (13)

36. İnsülin Desteği
İnsülin sekresyonunu ve kan şekerinin kullanımını geliştirerek hem şeker hastaları hem de diyabet hastaları için mükemmeldir. (14)

37. Akciğer Fonksiyonu
Hücre yüzeylerinin akışkanlığını arttırır.

38. Mide bulantısı
El bileği için biraz Hindistan cevizi yağı (PC 6) ve önkol mide sakin bir şekilde sakinleştirin.

Hindistan Cevizi Yağı

39. Burun kanaması
Hindistan cevizi yağı aşırı sıcak ve aşırı soğuk gibi hava koşullarına duyarlı olmasından kaynaklanan burun kanamasını önleyebilir. Burunda hava kanalları soğuk ve kuru havanın kuru olmasıyla ortaya çıkar ve bu durum mukoza zarında çatlaklara ve çatlaklara neden olur ve burun kanamasına yol açar. Bunu önlemek için, hindistan cevizi yağını burun deliklerine koyun. Bunu yapmak burun geçişlerindeki kılcal damarları güçlendirecek ve koruyacaktır.

40. Sakız Sağlığı
Hindistan cevizi yağı ile yağ çekilmesi, bir sağlık yararına ikiye ayrılıyor!

41. Stres Giderici
Dairesel, masaj hareketinde kafasına hindistancevizi yağı uygulayarak zihinsel yorgunluğu giderin. Hindistancevizi doğal aroması son derece rahatlatıcı ve stres düzeyinizi düşürmeye yardımcı oluyor. (15)

42. Vitamin ve besin emilimi
Yağ bazlı besinleri vücuda daha uygun hale getirir – yani. A vitamini, D, E, K. (16)

43. Kilo kaybı
Doymuş yağlar kilo vermeye ve istekleri kontrol etmeye katkıda bulunur.

44. Zihinsel Biliş ve Verimlilik
Orta zincirli trigliseritler serbestçe kan-beyin bariyerinden geçerek kognisyonu iyileştirmek için alternatif bir enerji kaynağına izin verir.

Hindistan Cevizi Yağı İç Sağlık Sorunları İçin Kullanıyor 

45. Asit Reflü / Hazımsızlık
Bir yemekten sonra alınırsa.

46. ​​Adrenal ve Kronik Yorgunluk
47. Alerjiler
Mevsimlik saman nezlesi.

48. Alzheimer / Demans
Araştırmamı buradan oku

49. Astım
Çocuklarda bile

50. Otizm (17)
51. Bağırsak işlevi
Kabızlık, IBD (inflamatuar bağırsak hastalığı), bağırsak enfeksiyonları

52. Bronşiyal Enfeksiyonlar ve Kistik Fibroz
53. Kanser
Meme ve kolon kanserini önlediği gösterilmiştir.

54. Candida Albicans

2007 yılında yapılan bir çalışmada , hindistancevizi yağının Candida mikrop türlerine karşı% 100 etkili olduğu kanıtlanmıştır. Aslında, araştırmacılar Candida’nın, kandidaya karşı dirençli olduğu ilaç yerine hindistan cevizi yağı ile tedavi edilebilmesini tavsiye etti! (18)

55. Kolesterol
Yüksek kolesterolü olan kişilerde HDL (‘iyi’ kolesterol) LDL (‘kötü’ kolesterol) oranını arttırır.

56. Kötü Dolaşım
Özellikle ekstremitelerde her zaman soğuk algınlığı ya da ödem hissi, hindistancevizi yağını cilde kalbe doğru hafif dairesel bir şekilde uygulanır. Kuru cilt fırçalamaya benzer

57. Colds ve Flus
Bir anti-mikrobiyal ve anti-inflamatuar ajan olarak. (19)

58. Hafif Depresyon ve Bilişsel Hastalık
CBT (bilişsel davranışçı terapi), balık yağı ve diğer tedavi stratejileri ile birlikte.

59. Diyabet
Kan şekeri seviyelerinin sabit kalmasına yardımcı olur ve isteklerine yardımcı olur.

60. Epilepsi

Epileptik nöbetler azaltmak için bilinen.

61. Kesintisiz, Kuru Cilt
Kötü yağ alımı genellikle kuru cilt ve kepek ile sonuçlanır.

62. Safra Kesesi Hastalığı
Diyet yağları safra kesesi sorunlarına yardımcı olabilecek safra akışını artırmaya yardımcı olabilir, ancak muhtemelen zararlı olabilir (örn. Safra taşları).

63. Gaz
Kötü gaz genellikle bağırsak bakterilerindeki dengesizlikten kaynaklanır. Hindistan cevizi yağı, sağlıklı bağırsak florasının yeniden kurulmasına yardımcı olmak için hafif bir anti-mikrobiktir.

64. H. pylori
Oral alım. Bazen antibiyotik tedavisi gerekli olabilir.

65. Kalp Hastalığı
Arterleri ateroskleroza neden olan yaralanmalardan korur.

66. Hemoroidler
Günde veya dışında günde iki kez uygulanabilir.

67. Sıcak Yanıp Söner (20)
68. Bağışıklık Sistemi Oluşturucu
69. İritabl Bağırsak Sendromu
Alternatif ishal ve kabızlık kilit işaretlerdir IBS .

70. Sarılık (21)
71. Böbrek Hastalığı ve Taşlar
Küçük taşların çözülmesinde yardımcı olur.

72. Karaciğer Hastalığı

73. Akciğer Hastalığı (22)
74. Kötü beslenme (23)
75. Zihinsel Berraklık
76. Adet Rölyefi
Ağrı / kramplar ve ağır kan akışı ile ilgili.

77. Göçler
Düzenli kullanım ile.

78. Pankreatit
79. Periodontal Hastalık ve Diş Çürüğü
80. Prostat Büyütme
BPH, iyi huylu prostat hiperplazisi. (24)

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bu Basit Test ile Biyolojik Yaşınızı Öğrenin

81. Mide Ülserleri
Mide astarını yatıştırmaya ve H. pylori büyümesini sınırlandırmaya yardımcı olur.

82. Ardıç
83. Tiroid Fonksiyonu
Aşırı aktif veya az aktif tiroidi düzenleyebilir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımları ve Topikal Sağlık Sorunları 

84. Akne
Genellikle sivilce eğilimli cilt aslında çok kuru, daha fazla yağ üretmek için bezlerinize işaret eder ve gözenekleri tıkar.

85. Kafa Lice
Güncel uygulama.

86. Alerjiler / Saman Nezlesi
Hızlı rahatlama için burun deliklerinin içine biraz sürtün. Polen yağa yapışacaktır.

87. Sporcular Ayak
88. Ayak Tırnağı Mantarı
89. Sırt Ağrısı ve Şiddetli Kaslar
90. Kaynama ve Kistler
91. Selülit
92. Sünnet şifa
Sünnet yapılmamasına rağmen, hindistancevizi yağı şifa ile yardımcı olabilir.

93. Dekonjestan
Soğuk algınlığı veya alerjilerden dolayı hindistancevizi yağını göğsün üzerine ve burnun altına sürün.

94. Kulak enfeksiyonu

Ağrıdan kurtulmak için günde iki kez hindistan cevizi ve sarımsak yağını günde iki kez koyun. Ayrıca, hindistan cevizi yağı enfeksiyonun kendisi ile savaşır. (26)

95. Genital Siğiller
Genital siğiller genellikle ilk enfeksiyondan 2 yıl sonra kendiliğinden geçer. 6 ay boyunca ek topikal hindistancevizi yağı uygulaması yararlı olabilir.

96. Dişeti Hastalığı, Dişeti iltihabı ve Canker Yaraları
Diş macunu olarak kullanın veya doğrudan diş etlerine sürün.

97. Herpes
Topikal olarak uygulandı ve dahili olarak alındı.

98. Kurdeşen
Kaşıntıyı ve şişmeyi azaltır.

99. Pembe göz
Göz çevresinde ve çevresinde uygulanır.

100. Sindirim bozukluklarının iyileşmesine yardımcı olur
İnflamatuar bağırsak sendromu ve kolit gibi.

101. Artrit veya bağ problemlerinde yardım
102. Kıl yumrularının giderilmesinde ve öksürmede yardımcılar
103. İyileşmeyi teşvik eder
Kesikler, yaralar, sıcak noktalar, kuru ciltler ve saçlar, ısırıklar ve sokmalar için topikal olarak uygulandığında.

104. Cilt çevresini temizler
Egzama, pire alerjileri, kontakt dermatit ve kaşıntılı cilt gibi.

105. Yaralara sürülürse dezenfekte eder

Ve yara iyileşmesini teşvik eder!

106. Genel sağlık için köpekler ve kediler için harika
Su kabına günlük olarak sadece bir çay kaşığı ekleyin.

107. Diyabetin önlenmesine veya kontrolüne yardımcı olur
108. Hareketsiz köpeklerin enerjik hissetmelerine yardımcı olur
Orta zincirli trigliseritlerin (MCTler) beyin enerjisi metabolizmasını geliştirdiği ve yaşlı köpeklerde beyin lezyonları ile sonuçlanan amiloid protein birikimini azalttığı gösterilmiştir.

109. Kilo vermede yardımcı olur
Gün boyunca daha fazla aktivite için enerji artırır. (27)

110. Sindirim ve besin emilimini artırır
111. Palto parlatır.
Ceket, şık ve parlak hale gelir ve köpek kokusunu giderir.

112. Maya ve mantar enfeksiyonlarını önler ve tedavi eder.
Candida dahil.

113. Alerjik reaksiyonları azaltır ve cilt sağlığını iyileştirir.
114. Köpeklerde kötü nefesi azaltır veya yok eder.
115. İnsülini düzenler ve dengeler ve normal tiroid fonksiyonunu destekler.

116. Saç Çıkarıcı
Sıkışmış çiğneme sakızı üzerine biraz hindistancevizi yağı sürün, yaklaşık 30 dakika bekletin, sonra parmağınızı parmak ucunuz arasında yuvarlayın. İşte bu kadar! O çıktı!

117. Goo Gone
Sadece eşit parçaları hindistancevizi yağı ve kabartma tozu bir macunla karıştırın. “Yapışkan” alana uygulayın ve bir dakika bekletin. Daha sonra eski bir diş fırçası veya bir süngerin ovma tarafıyla fırçalayın.

118. Böcek kovucu

Nane yağı özü ile hindistan cevizi yağı karıştırın ve açıkta kalan tüm cilt üzerinde ovun. DEET ile böcekleri her şeyden daha iyi korur! Çok daha güvenli.

119. Deri ürünlerinin nemlendirilmesi ve temizlenmesi
120. Odun kesme tahtaları ve ahşap kaseleri yağlama
121. Bronz Parlatma
Tek yapman gereken pamuklu bir havluya biraz yağ sürmek ve sonra heykeli silmek. Bronz rengini temizler ve derinleştirir.

122. Lehçe Mobilya
Ahşap mobilya parlatmak için biraz limon suyu ile hindistan cevizi yağı kullanın. Bununla birlikte, önce istediğiniz gibi çalıştığından emin olmak için mobilyalarınızın çok küçük, göze batmayan bir parçası üzerinde test etmenizi öneririm.

123. Baharatlı hayvan sakız davul
124. Baharatlı tencere
125. Sabun yapımı
Hindistan cevizi yağı, sabuntaki yağlardan biri olarak kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı