Yazilim Program

İşletmeniz İçin En İyi Yazma ve Düzenleme Araçları

Siteniz için içerik oluşturmak için araçlar kullanmak söz konusu olduğunda, kutunun dışında düşünün.

Siteniz için içerik oluşturmak için araçlar kullanmak söz konusu olduğunda, kutunun dışında düşünün. Yalnızca sabit sürücünüzde bulunan kelime işlem yazılımı artık onu kesmiyor. Sayfaya sözcükler koymak için bir yere veya düzenlemelerin ne zaman yapılması gerektiğini size söyleyen temel bir yazım denetimine ihtiyacınız olmaz.

WordPress siteniz için içerik oluştururken sizin ve ekibinizin kullanması gereken en iyi yazma ve düzenleme araçları:

1. G Suite

G Suite , Google Cloud’un standart özelliklerinin profesyonel bir üyesidir.

G Suite, sizin ve içerik oluşturucularınızın çalışabileceği ortak bir temel oluşturmanıza olanak sağlar. Hesaba daha fazla ekip üyesi ve yüklenici ekledikçe, aşağıdaki gibi yazma ve düzenleme işlemini destekleyen her türlü özelliğe başvurabilirsiniz:

  • Web siteniz için yazılmış belgelerin merkezi olarak depolanması ve paylaşılması.
  • Belge içi düzenleme ve iletişim sayesinde WordPress’e girmeden önce tüm işleri sonlandırabilirsiniz.
  • Yazma ödevlerini tartışmak veya gerçek zamanlı olarak düzenleme geri bildirimi sağlamak için Canlı Hangouts.

2. TextExpander

TextExpander , yaygın olarak kullanılan metin ve kod snippet’lerine kısayollar oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, her blog gönderisinin sonunda aynı harekete geçirme ifadesini kullanırsanız, TextExpander otomatik olarak bir sayfaya doldurmanızı sağlar. Bunu, kısa kodlu tasarım öğeleri, imzalar, şirket etiket çizgileri vb. Gibi şeyler eklemek için de kullanabilirsiniz.

3. Copysentry

Copyscape, kendi içeriğinizden kolayca kopyalanan (örneğin kopyalanan) web sitelerini kontrol eden ücretsiz bir araçtır. Bununla birlikte, içeriğinizin korumasında olmanız gerekirken, bu aramaları manuel olarak çalıştırmak için Copyscape web sitesini ziyaret etmeniz zamanınızı verimli kullanmanız anlamına gelmiyor.

Copysentry bu konuda çok yardımcıdır. Bu premium telif hakkı koruyucusu, günlük veya haftalık olarak interneti tarar ve içeriğinizi çalmaya çalışan herkesi avlar. Bu, işletmenizle ilgili görevlere odaklanmanıza olanak tanır, yalnızca Copysentry bunları tespit ettiğinde telif hakkı ihlalinde bulunanlar üzerinde işlem yapmayı durdurur.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Recent File Seeker

Patron Gibi Web İçeriği Yazma ve Düzenleme

Siz ve ekibiniz, web sitenizin sayfalarında veya blog yayınlarında yayınlanmış olsun, markanız için özenle hazırlanmış bir içerik hazırladınız. Okuyucularınız üzerinde güçlü bir etki yapmasını istiyorsanız, içeriğinize profesyonel bir cila vermek ve zarar görmemesi için yukarıda belirtilen yazma ve düzenleme araçlarını kullanın.

Bir önceki yazımız olan Firefox güvenlik uzantılarıyla özel ve korunaklı kalın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı