Yazilim Program

Küçük İşletmeler İçin En İyi 6 Muhasebe Yazılımı

Web profesyonelleri için en iyi muhasebe yazılımı hangisidir? 

Web profesyonelleri için en iyi muhasebe yazılımı hangisidir? Kendi işinizde çalışmak, hesaplarınızı korumanızı, kazançlarınızı, harcamalarınızı, vergileri, faturaları ve daha fazlasını izlemenizi gerektirir. Neyse ki, süreci kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek gerçekten harika bir yazılım var. Bu yazıda, küçük işletmeler ve web profesyonelleri için en iyi muhasebe yazılımını seçtik.

Neden bir Muhasebe Yazılımı Kullanmalıyız?

Yeni başladığınızda, mali durumunuzu yönetmek için basit bir e-tablo kullanabilirsiniz. Ancak gelirleriniz ve harcamalarınız arttıkça işler daha da karmaşıklaşır.

Faturaları, çevrimiçi ödemeleri , diğer gelirleri, harcamaları ve vergileri takip etmeniz gerekecektir . İşlemi düzene koymazsanız, bu şeylere daha fazla zaman ayıracaksınız ve yine de bunları düzgün bir şekilde yapamayacaksınız.

Bir muhasebe yazılımı, mali durumunuzu kolayca takip etmenize, faturaları yönetmenize, defter tutma işlemini yapmanıza ve vergileri hesaplamanıza yardımcı olur. Bu, paranızı daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlarken bir süre daha tasarruf etmenize yardımcı olur.

Bununla birlikte, web profesyonelleri, serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için en iyi muhasebe yazılımlarına bir göz atalım.

Profesyoneller için En İyi Muhasebe Yazılımı

Dünyanın dört bir yanındaki binlerce profesyonel tarafından kullanılan en iyi muhasebe yazılımlarına bakacağız. Amacımız, kullanımı kolay, uygun fiyatlı ve gerekli özellikleri sunanları vurgulamaktır.

1. QuickBooks

QuickBooks, web profesyonelleri ve serbest çalışanlar için en popüler muhasebe yazılımlarından biridir. Tüm işlemlerinizi otomatik olarak yakalamak için kolayca banka hesaplarınıza, PayPal’ınıza ve kredi kartlarınıza bağlayabilirsiniz .

Ayrıca müşterilerinize fatura göndermenize ve bunları uygulamanın içinde izlemenize de olanak tanır. Müşterileriniz ayrıca faturalarındaki ödeme butonuna tıklayarak doğrudan ödeme yapabilirler.

QuickBooks, muhasebeciler için muhasebeyi kolaylaştırır. Tüm harcamalarınız, kazançlarınız ve faturalarınızla ilgili ayrıntılı raporların yanı sıra, mali bilgilerinize hızlı bir genel bakış sağlayan güzel raporlarla gelir.

QuickBooks kullanmanın bir diğer yararı, vergileri yönetme yeteneğidir. TurboTax gibi bir yazılım kullanıyorsanız, QuickBooks vergilerinizi doldururken size zaman kazandırabilir.

Mobil cihazlar için makbuzları yakalamanıza, finansmanı yönetmenize ve hareket halindeyken raporları görüntülemenize olanak veren kullanımı kolay uygulamalarla birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Küçük İş planları 10 $ / ay’dan başlıyor, Self Employed planları 5 $ / aydan başlıyor.

2. Godaddy Bookkeeping

Çoğunuz muhtemelen GoDaddy’yi dünyanın en büyük alan adı tescil şirketlerinden biri olarak tanıyorsunuz . Bununla birlikte, küçük işletmeler için bulut tabanlı bir defter tutma yazılımı da dahil olmak üzere bir ton hizmet sunmaktadırlar.

GoDaddy Bookkeeping, banka, kredi kartı, Amazon, Etsy, eBay veya PayPal satıcı hesaplarınızı defter tutma platformlarına eşitlemenizi sağlar. Ardından, tüm işlemlerinizi otomatik olarak izler ve bunları her zaman en üstte görünen toplam kâr ve zarar raporunuzla görüntüler.

Ayrıca, faturaları ve Stripe veya PayPal üzerinden tümleşik ödemeleri ile kolay fatura yönetimi içerir . Daha basit bir muhasebe çözümü arayan serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için harikadır, ancak listedeki diğer uygulamalarda bulabileceğiniz bazı gelişmiş özelliklerden yoksundur.

Fiyatlandırma: Ayda 3,99 dolardan başlıyor.

3. Freshbooks

FreshBooks serbest çalışanlar için ideal bir yazılımdır. Serbest çalışanlar ve serbest çalışan profesyoneller için faturalar göndermek ve izlemek için en kolay uygulamalardan biridir .

Ayrıca harcamalarınızı takip etmenize, makbuzları yakalamanıza, üzerinde çalıştığınız projeleri yönetmenize ve müşterilerinden gelen ödemeleri kabul etmenize olanak tanır. Doğrudan ödeme yapmak için banka hesaplarınıza bağlanır.

FreshBooks kontrol panelinde, herkes için muhasebeyi son derece basit hale getiren güzel raporlar var. Hareket halindeyken işleri görme ve yönetme özgürlüğü veren bir mobil uygulamaya sahiptir.

Fiyatlandırma: 15 $ / aydan başlayarak.

4. Xero

Xero, profesyoneller ve küçük işletme web siteleri için güçlü bir web tabanlı muhasebe yazılımıdır . İşletmenizin ihtiyaçları arttıkça büyüyen planlar ve özellikler sunar.

Xero, faturaları kolayca göndermenize, ödemeleri kabul etmenize, banka işlemlerini görüntülemenize, kişileri yönetmenize ve daha pek çok işlem yapmanıza yardımcı olur. Çok paralı hesaplar oluşturabilir, çalışanlarınız varsa bordroyu yönetebilir ve hatta projelerinizi uygulama içinde yönetebilirsiniz.

Güzel raporlama araçlarıyla basit ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Birçoğu muhtemelen bir freelancer olarak kullanamayacağınız pek çok özellik ile doludur, ancak işiniz büyüdükçe onlara ihtiyacınız olabilir.

Fiyatlandırma: Başlangıç ​​planı aylık 9 ABD dolarıdır, ancak çok sınırlıdır. Ayda 30 dolara mal olan standart plana ihtiyacınız olacak.

5. Wave

Wave, küçük işletmeler için ücretsiz bir muhasebe yazılımı sunar. Banka ve kredi kartı hesaplarınızı uygulamaya bağlayarak tüm finansmanı kolayca yönetmenizi sağlar. Daha sonra tüm işlemlerinizi takip eder ve kolay anlaşılır raporlarda sunar.

Ayrıca manuel, otomatik ve yinelenen faturalar göndermenizi sağlar. Mobil uygulama sayesinde, hareket halindeyken makbuzları yakalayabilir ve her yerden bir şeyler takip edebilirsiniz.

Temel yazılım kullanımı ücretsizdir. Ancak, kredi kartı ödemeleri için işlem başına% 2,9 + işlem başına 30 sent ve işlem başına% 1 ACH için işlem ücretleri vardır. Çalışanlarınız varsa, bordro yazılımlarının ücretsiz olduğunu ve ücretsiz plana dahil olmadığını bilmelisiniz.

Fiyatlandırma: ücretsiz muhasebe yazılımı, işlem ücretleri ve ücretli bordro yazılımı.

6. Zoho Books

Zoho, iyi bilinen bir CRM yazılımıdır . Zoho Kitapları ile, kendi uygulama paketlerine profesyonel muhasebe yazılımı ekliyorlar. Zoho’yu kullanarak elde edeceğiniz en büyük avantaj, CRM uygulamalarını kullanırken.

Ekosistemdeki diğer uygulamalarla ve çeşitli ödeme ağ geçitleriyle, banka hesaplarıyla ve kredi kartlarınızla iyi bağlantı kurar. Bu, defter tutma işleminizi tamamen otomatikleştirmenizi sağlar.

Müşterilerinizle yaptıkları işlemleri müşteri portallarına erişerek de paylaşabilirsiniz. Müşterileriniz tarafından daha hızlı ödeme almak için Toplu ödeme özelliğini bile etkinleştirebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ayda 9 dolardan başlayarak.

Sonuç

En kapsamlı çözümü arıyorsanız, QuickBooks’u kullanmanızı öneririz .

Bu yazının, küçük işletmeler, profesyoneller ve serbest çalışanlar için en iyi muhasebe yazılımını bulmanızda yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu