Güzellik

Dövme Bakımı Nasıl Yapılır

Yeni bir dövmeniz varsa, ilk birkaç gün içinde dövmeye dikkat etmelisiniz.

Yeni bir dövmeniz varsa, ilk birkaç gün içinde dövmeye dikkat etmelisiniz. Ancak uzun vadede bile, belli bir dövme bakımı önemlidir. Size neyin önemli olduğunu göstereceğiz.

Dövme Bakımı: Bu yüzden onları ihmal etmemelisin!

Dövmeler birkaç yıl önce hala ” alternatif” olarak kabul edilirdi ve bazı saçak gruplarına atfedilme olasılığı daha yüksekti, ancak şimdiki dövmeler toplumun tam kalbine sıçradı – Almanya’da, 18 ila 29 yaşları arasındakiher dördüncü kişinin dövmesi var.

Dövmeler ne kadar güzel olsa da, dövmecinin müdahalesi ciltte yaralara ya da küçük yaralanmalara neden olur, böylece özenli bakım vazgeçilmezdir .
Aksi takdirde, dövme ile ilgili aşağıdaki sorunlar ortaya çıkabilir:

 • Vücudun bakteri tarafından saldırıya
 • İltihap veya ağrılı yara
 • Uyuz daha sonra yara izleri ile sonuçlanabilir.

Dövme Bakımı: Dövme yapıldıktan hemen sonra nelere dikkat etmeliyim?

 • Belirtildiği gibi, dövmeden hemen sonra dövme bakımı çok önemlidir . Dövme sanatçısı tarafından boğaz noktasının üzerine yerleştirilen şeffaf folyo, altı ila sekiz saat sonra çıkarılabilir, böylece hava dövmenize gelir.
 • Bazı dövme sanatçıları, filmi , yaranın üzerinde üç güne kadar bırakabileceğiniz bir yama ile değiştirir . O zaman başka bakım önlemi almadığınız için endişelenmeniz gerekir.
 • Krem: Kabukları önlemek için cilde en az günde iki kez krem ​​uygulayın. Kremi uygulamadan önce duşların veya cildin uygun bir bölümünü su ve pH nötr sabunla ıslatın. Eczaneden bir yara veya iyileştirici merhem kullanabilirsiniz.
 • yara iyileşmesi üç ay kadar sürebilir dövmeler büyüklüğüne ve konumuna bağlı olarak, alır. Bu sırada yoğun olarak krema ile uygulayın. Krem, siyah nem dövmelerinin daha da koyu veya taze, renkli renklerin daha da güçlü görünmesini sağlar.
 • Yaraya dikkat et. Bölgeyi çizmekten kaçınmalısınız, böylece yara iyileşmesini tehlikeye atmazsınız. Krema uygulamadan önce ellerinizi daima taze dezenfekte edin.
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Güzellik Uzmanından Daha Genç Görünmek İçin Önerilen Sırlar

Dövme Bakımı: Dövme sonrası nelerden kaçınmalıyım?

 • Çok fazla su: Banyo yaparken dikkatli olun. Çok fazla nem yaranın iyileşmesini engelleyebilir. Duş tercih eder ve yumuşak bir duş jeli veya pH-nötr sabun kullanın.
 • Uygun Giysiler: Dövmedeki daha sıkı kıyafetlerden, başlangıçta parmaklarınızı uzak tutmalısınız. Bu dövmelere sürtünebilir. Bol ve bol kıyafetler giyin.
 • Spor, sauna, solaryum: Dövme yaptırdıktan sonraki ilk günlerde spor yapmamalı veya sauna yapmamalısınız. Ter ve çok fazla nem, ayrıca yarayı tahriş edebilir. İki hafta sonra, egzersiz veya sağlıklı yaşamınıza devam edebilirsiniz.
 • Güneş: Taze dövme, ilk altı hafta boyunca güneşe maruz bırakılmamalıdır. Aksi halde dövmeniz solabilir ve iltihap oluşabilir. Yanan güneşin uzun vadesinde dikkatli olun ve daima yüksek bir SPF kullanın.
 • C Vitamini: C Vitamini, yara iyileşmesini en iyi şekilde destekleyebilir. Alkolden uzak durmalısınız çünkü vitaminlere saldırır.

Dövme bakımı: pratik önleme

Kabuklaşma ve diğer iltihapları önlemek için dövme işleminin zamanlaması da önemli bir rol oynar. Dövme sanatçısı ziyaret ettikten sonra bir süre güneşe maruz kalmamanız gerektiğinden , yeni dövmenizin sonbaharda veya kışın kazınması önerilir .

Ve ayrıca havuz veya denizde yüzme dövme için tavsiye edilmez, bu nedenle yaz aylarında kendinizi dövmeli izin verirsen yaz, daha önce dönüşebilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı