WordPress
Trend

WordPress Üyelik Sitenizdeki Spam Kayıtlarını Durdurma

WordPress üyelik sitenizdeki spam kayıtlarını durdurmak istiyor musunuz? 

WordPress üyelik sitenizdeki spam kayıtlarını durdurmak istiyor musunuz? Spam kayıtları, üyelik siteleri yöneten veya kullanıcıların web sitelerine kaydolmalarına izin veren site sahipleri için ortak bir sıkıntıdır. Bu yazıda, WordPress üyelik sitenizdeki spam kayıtlarını nasıl durduracağınızı göstereceğiz.

Yöntem 1: WPForms Kullanarak Spam Kayıtlarını Durdurma

Bu, WordPress’teki spam kayıtları ile baş etmenin en kolay ve en etkili yoludur.

WPForms en yeni başlayanlar için uygun WordPress form oluşturucusudur. Spam kayıtlarını etkin bir şekilde durdururken sitenize kolayca kullanıcı kayıt formu eklemenizi sağlayan bir Kullanıcı Kaydı eklentisi ile birlikte gelir .

WPForms premium bir WordPress eklentisidir. Kullanıcı kaydı eklentisine erişmek için Pro Lisansına ihtiyacınız olacak.

Yapmanız gereken ilk şey, WPForms eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek . 

Etkinleştirmeden sonra , lisans anahtarınızı doğrulamak için WPForms »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Bu anahtarı WPForms web sitesindeki hesabınızdan alabilirsiniz.

Doğrulamanın ardından WPForms »Eklentiler sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . ‘Kullanıcı Kaydı Eklentisi’ni bulmak için aşağı kaydırın.

Eklentiyi Yükle düğmesine tıklamanız ve ardından etkinleştirmek için tıklamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

Daha sonra, bir kullanıcı kayıt formu oluşturmanız gerekir. WPForms »Yenisayfa ekle’ye gidin . Bu form için bir başlık girin ve ardından kullanıcı kayıt formu şablonunu seçin.

Bu, Form Builder’ı kullanıcı kaydı form şablonuyla başlatacak. Alanları tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

Alanları yeniden düzenlemek için ayrıca sürükleyip bırakabilirsiniz.

Ardından, ayar paneline tıklamanız gerekir. Burası form bildirimlerini, onayı ve kullanıcı kayıt ayarlarını yapılandırabileceğiniz yerdir.

Devam etmek için kullanıcı kaydı sekmesine tıklayın.

Bu sayfada, form alanlarını WordPress kullanıcı kayıt alanlarınızla eşleştirebilirsiniz.

Aşağı kaydırın ve ‘Kullanıcı Etkinleştirmesini Etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Bu, Kullanıcı aktivasyon yöntemini seçebileceğiniz bir açılır menüyü ortaya çıkaracaktır.

WPForms, bir WordPress sitesindeki spam kayıtlarını önlemek için iki yaratıcı yol kullanır. Her kullanıcıya bir doğrulama e-postası göndermeyi seçebilirsiniz, böylece üyeliğini onaylayabilirler.

Alternatif olarak, bir site yöneticisinin WordPress sitenizdeki her bir kaydı manuel olarak onaylamasını isteyebilirsiniz .

İhtiyaçlarınıza en uygun seçeneği seçin ve form ayarlarınızı kaydetmek için kaydet düğmesine tıklayın.

Artık bu formu WordPress sitenizdeki herhangi bir sayfaya ekleyebilir ve daha sonra bu sayfayı kullanıcı kayıt sayfanız olarak kullanabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress'te Ads.txt dosyaları oluşturma

Kullanıcı kayıt sayfanız olarak kullanmak istediğiniz sayfayı düzenleyin. Sayfa düzenleme ekranında, ‘Form Ekle’ düğmesine tıklayın.

Bu açılır bir menü açacaktır. Açılır menüden oluşturduğunuz kullanıcı kayıt formunu seçin ve ardından form ekle düğmesine tıklayın.

Sayfa düzenleyicide kullanıcı kayıt formu için bir kısa kod belirecektir. Artık sayfanızı kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz.

Spam korumalı kullanıcı kayıt formunuzu görmek için web sitenizi ziyaret edin. Kullanıcı aktivasyon ayarlarınıza bağlı olarak, eklenti ya kullanıcıların e-posta adreslerini doğrulamasını ister ya da bir yöneticinin sitenizdeki her kullanıcı kaydını manuel olarak onaylaması gerekir.

Yöntem 2: Spamserler Eklentisini Durdur ile Spam Kayıtlarını Durdur

Yapmanız gereken ilk şey Spam Spamları Durdur Spam Önleme eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek . 

Etkinleştirildikten sonra Spamcıları Durdur »Koruma Seçenekleri’ne gidin . Spammer Kayıtlarını Durdurma, web sitenizi şüpheli spam etkinliği için agresif bir şekilde izleyen güçlü bir WordPress eklentisidir.

Bu sayfadaki varsayılan ayarlar çoğu web sitesinde işe yarayacaktır. Ancak, birçok meşru kullanıcının giriş yapamadığını düşünüyorsanız, birkaç tanesinin işaretini kaldırabilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Eklenti bir dizi spam önleme tekniği kullanıyor. Bir kullanıcının web sitenize gerçekten eriştiğini doğrulamak için HTTP Yönlendiricisi ve Başlık istekleri kullanır.

Ayrıca, bilinen spam etkinlikleri için Akismet API’sine karşı denetler. Eklenti aynı zamanda spam aktivitesini tolere ettiği bilinen kötü ana bilgisayarların bir listesini tutar ve bunları engeller.

Bazen bu eklentinin sizi yönetici alanından uzak tutabilmesi için küçük bir şans var . Böyle bir durumda, o zaman basit çözüm sayesinde sitenize bağlamaktır FTP ve gelen eklenti dosyayı yeniden adlandırmak stop-spammer-registrations.phpiçin stop-spammer-registrations.locked.

Artık sitenizin yönetici alanına erişebilirsiniz ve WordPress sizin için eklentiyi otomatik olarak devre dışı bırakacaktır.

Yöntem 3: Sucuri Kullanarak Spam Kayıtlarını Durdurma

WPBeginner olarak, web sitemizi spam göndericilere ve diğer güvenlik tehditlerine karşı korumak için Sucuri kullanıyoruz .

Sucuri bir web sitesi güvenlik izleme servisidir. Bilgisayar korsanlarının, kötü niyetli isteklerin ve spam gönderenlerin sitenize erişmelerini veya kötü amaçlı kodlar eklemelerini engeller.

Umarız bu makale, WordPress üyelik sitenizdeki spam kayıtlarını durdurmanıza yardımcı olur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı