WordPress

WordPress Siteniz Ne Kadar Hızlı? Ücretsiz Hız Test Araçları ile öğrenin

Web sitenizin yükleme hızı, büyük bir başarı elde etmede önemli bir rol oynar. 

Web sitenizin yükleme hızı, büyük bir başarı elde etmede önemli bir rol oynar. WordPress web sitenizi hızlandırmak için gerekli önlemleri almak şart olsa da, web sitenizi WordPress hız test araçlarıyla düzenli olarak çalıştırmak da önemlidir.

Büyük resim dosyaları yüklemek, tonlarca eklenti yüklemek, yoğun kod temalarını kullanmak, yavaş web sitesi hızına katkıda bulunabilir. Benzer şekilde, ağır JS ve CSS dosyalarını kullanmak yükleme süresini artırır. Bunları ayrı ayrı kullanmak hızı fazla etkilemeyebilir, ancak toplu olarak WordPress web sitenizi yavaşlatabilir.

Yavaş bir web sitesi ziyaretçiler arasında saygın değildir ve arama motorları için optimize edilmiştir. Öte yandan, hızlı yüklenen bir web sitesi daha iyi kullanıcı deneyimi, daha fazla sayfa dönüşümü, daha iyi kullanıcı katılımı ve daha yüksek SEO sıralaması sunar.

Bir WordPress web sitesinin geliştiricisi veya yöneticisi olarak, web sitenizin hızını düzenli olarak kontrol etmek sizin göreviniz olmalıdır. Tüm web sitenizin performansından ödün vermeden web uygulamanızı yeni bir düzeltme eki veya sürümle güncellemenize yardımcı olur.

İnternet hız test araçlarıyla doludur ve kullanıcıların hangilerini kullanacaklarını anlamaları çok zor hale gelir. Bu hız testi araçları, yalnızca web sitenizin hızını analiz etmenize yardımcı olmakla kalmaz, web sitenizin performansını artırmak için hangi önlemleri almanız gerektiğini de açıklar.

Bir Web Sitesi Hız Testi Ne Analiz Etmenize Yardımcı Olabilir?

Eğlenceli bölüme geçmeden önce, ilk önce WordPress hız testi araçlarının size nasıl yardımcı olabileceğini anlayalım.

Yükleme sorunlarına neden olan komut dosyalarını, JS ve CSS’yi tanımlayın.

WordPress hız testi araçları, web sitenizin yavaş yüklenmesine neden olan JS ve CSS dosyalarını belirlemenize yardımcı olur. Bu, sitenizi hızlandırmak için bu dosyalarda değişiklik yapmanızı sağlar.

Farklı coğrafi konumlardan bir hız testi yapın

Bir site sahibi olarak, web sitenizi dünyanın farklı yerlerinden gelen ziyaretçiler için optimize etmeniz önemlidir. WordPress hız testi araçları, web sitenizin çeşitli coğrafi bölgelerde nasıl performans gösterdiğini analiz etmenize yardımcı olur.

Yükleme süresini, sayfa boyutunu ve istek sayısını analiz edin

Yükleme zamanını test etmek aslında bir WordPress hız testi aracına ihtiyaç duymanızın nedenidir. Tamamen yüklenecek süreyi hesaplayarak web sitenizin ne kadar hızlı veya yavaş olduğunu söyler.

Ayrıca sayfa boyutunuzu da gösterir. Daha ağır sayfalar daha açık sayfalardan daha yavaş yüklenme eğilimindedir, bu nedenle bu araçlar, sayfanızın kaldırmanız gereken görüntülerle mi yoksa videolarla mı yüklendiğini bilmenizi sağlar.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  En İyi WordPress Güvenlik Tarayıcıları-Malware ve Hacks Algılama

WordPress hız testi araçları, web sayfanızı yüklemeniz için ne kadar istek gerektiğini de söyler.

CDN erişilebilirlik testleri gerçekleştirin

Hız testi araçları sadece web sitenizin performansını kontrol etmekle kalmaz aynı zamanda CDN’nizin de işaretini gösterip göstermediğini size söyler.

Tarayıcı tabanlı test gerçekleştir

WordPress hız testi aracı, web sitenizin farklı tarayıcılarda nasıl performans gösterdiğini bilmenizi sağlar. Ayrıca, aracın web sitenizin neden belirli bir tarayıcıda iyi performans göstermediğini belirlediği çapraz tarayıcı testi olarak da bilinir.

WordPress Web Sitesi Hız Testi Araçları

Pingdom Web Sitesi Hız Testi

Pingdom , web sitenizin hızını farklı yerlerde konumunuzu analiz etmenize yardımcı olan en kolay ve en basit WordPress hız testi web sitesi tabanlı araçlardan biridir. Her bir site elemanının yüklenmesi için gereken zamanın görsel bir tasvirini sağlar.

Pingdom

Son rapor, notları ve önerileri içeren test sonuçlarının ayrıntılı bir listesidir. Bir bağlantı koparsa veya 404 hatası verirse raporda vurgulanır. Ayrıca, web siteniz gerçek kullanıcı deneyimini test etmek için Google Chrome kullanılarak test edilmiştir.

Pingdom’un ayrıntılı öneri ve konular listesi, onu şimdiye kadarki en iyi hız testi araçlarından biri yapar.

Google PageSpeed ​​Insight

Google PageSpeed ​​Insight gibi Google tabanlı bir araç , web sitenizin yüklenme süresinin ne kadar azaldığını ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu WordPress hız testi aracıyla ilgili en iyi şey, Google kullanıcı dostu olması ve kullanıcı düşünme kalıpları hakkında fikir vermesidir. Bu, web sitenizdeki yavaş hızın nedenini belirlemenize yardımcı olur. Web sitesini iki kez alır, biri masaüstü sürümü için diğeri mobil sürümler için. Web sitenizi 1-100 arasında derecelendirir. Web siteniz 85’in üzerinde bir şey alırsa iyi olarak kabul edilir.

Google PageSpeed, web sitenizin hızını artırabilecek çok faydalı ve ayrıntılı değişiklikler gösterir. Bu araç, hız ile ilgili sorunları tanımlamak için idealdir. Puanı ihmal edebilir ve endişelerinizi tespit ettiği konulara odaklayabilirsiniz. Tanımlandığında, bu sorunları düzeltin ve web sitenizi Pingdom ve GTMetrix gibi diğer çevrimiçi hız testi araçlarıyla test edin.

YSlow

YSlow , bir web sitesini analiz eden ve Yahoo’nun yüksek performanslı web sitelerini analiz etme kuralıyla karşılaştıran açık kaynaklı bir WordPress hız aracıdır. YSlow ile web siteniz için bir öneri listesi ve test sonuçları göreceksiniz. YSlow, önce görüntüleri ve komut dosyalarını bulmak için DOM’u tarar. İkincisi, GZIP gibi bileşenlerin boyutu hakkında bilgi alır ve başlıkların süresi dolar. Sonunda, ilgili bilgiler sağlar ve web sitenizin hızının derecelendirilmiş bir sonucunu derler.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Wordpress'in Sidebar Bölümüne Resim Ekleme

Onların Google Chrome uzantılarını da deneyebilirsiniz .

YSlow bir web sitesi hız testi aracı olarak alınmamalıdır. Bu araç, bir web sitesinin etkin optimizasyonunu ölçen Google PageSpeed ​​Insights’a benzer. Bundan sonra, YSlow kullanarak toplanan sonuçlar, web sitenizi arama motorlarında daha güvenilir bir şekilde daha iyi sonuçlar veren arama motorlarında dizine eklemenize yardımcı olabilir. Bu sonuçları onay için diğer çevrimiçi hız test araçlarını kullanarak da kontrol edebilirsiniz.

GTMertix

Tercih ettiğim çevrimiçi hız testi aracı GTMetrix olacak . Piyasadaki diğerlerine göre en ünlü hız testi araçlarından biridir. GTMetrix, PageSpeed ​​ve YSlow metriklerine kıyasla çok daha ayrıntılı ve daha iyi sonuçlar gösterir. F’den A’ya kadar olan derecelendirme sistemine dayanmaktadır. Pingdom test sonuçlarına oldukça benzer, ancak web sitenizi Google PageSpeed ​​Insights ve YSlow üzerinden çalıştırır ve sonuçları GTMetrix kontrol panelinde görüntüler.

Bu yüzden GTMetrix’i kullanmayı seviyorum.

Ücretsiz GTMetrix hesabı, web sitenizi Vancouver, Kanada’da bulunan belirli bir sunucudan test etmenize yardımcı olabilir. Yine de, eğer premium üye olursanız, hız testini çok daha kolaylaştıracak 7 sunucu lokasyonuna erişebileceksiniz.

GTMetrix’in ücretsiz hesabı, ayrıntılı öneriler ve sonuçlar için en iyi seçimdir.

Web Sayfası Testi

WebPage Test ayrıca, aralarında seçim yapabileceğiniz 40’tan fazla konum ve 25 tarayıcı (mobil cihaz dahil) içeren en iyi WordPress hız testi araçlarından biridir. Web siteniz FTTB, Sıkıştırma, CDN kullanımı, önbellekleme ve diğerleri gibi testlerle performans açısından test edilmiştir.

Her test için belirli sunucu konumlarını ve farklı tarayıcıları seçebilirsiniz. Bu, kullanıcıların web sitelerini çeşitli konumlardan ve tarayıcılardan analiz etmelerine yardımcı olduğundan mükemmel bir harekettir.

WebPageTest aracı bir adım öndedir ve web sitenizi sizin için gerçek zamanlı veri sonuçları alabilmesi için tüketici bağlantı hızlarında test eder. WebPage Test Aracı’nın en büyük kusurlarından biri, sonuçların gösterilmesinin zaman almasıdır.

Ve bu, Pingdom ve GTMetrix arasındaki fark olup, web sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini gösterirken, WebPage size gerçek bir ziyaretçi için hızlı bir şekilde yükler.

Denemek isteyebileceğiniz birkaç diğer test aracı şunlardır:

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress'de Özel Mesaj Nasıl Oluşturulur

Dotcom-Monitor Web Sitesi Hız Testi

DareBoost

PageScoring

Sarı Laboratuar Araçları

Uzmanların Kullandığı WordPress Hız Testi Araçları

Favori web sitesi hız testi aracı GTMetrix. Ücretsiz, kapsamlı ve diğer araçlardan daha gerçek dünya tarzı testler verme eğilimindedir. Tipik iş akışım ikincil kontrol olarak hem GTMetrix hem de Pingdom üzerinde test yapmayı içerir. Kevin Michael Geary, Dijital Hırs Kurucusu
Favori hız testi aracım, VoipReview’daki araç. HTML5 hız testi olduğundan, tarayıcınızda Java veya Flash uygulamasına gerek kalmadan çalışmasını seviyorum. Aynı zamanda mobil cihazınızda da çalışır. Testi yaptıktan sonra, çoğu testin sağlamadığı birçok bilgiyi görebilirsiniz. Logan Abbott, Wirefly.com Başkanı
Google’ın kendi aracı olduğu için Sayfa Hızı İncelemelerini kullanıyoruz ve bu nedenle, bize Google’ın sayfa hızımızı nasıl derecelendirdiğinin en iyi göstergesi olacak. Page Speed ​​Insights ayrıca, bu aracı sık kullanmamızın başka bir nedeni olan kapsamlı bir skorla birlikte, neyin iyileştirilmesi gerektiğine dair bazı ipuçları ve öneriler sunar. Biron Clark, CareerSidekick.com’un kurucusu ve CEO’su
Web sitemizin hızını test etmek ve ne gibi değişiklikler yapmamız gerektiğini belirlemek için her zaman Pingdom’un site hızı aracına gidiyorum. Bu ücretsiz araçla ilgili harika olan şey, site hızınızı test etmek istediğiniz bir coğrafi bölgeyi seçebilmenizdir (‘Avrupa – İngiltere – Londra’ veya ‘Güney Amerika – Brezilya – Sao Paulo’ gibi). Web sitemiz uluslararasıdır, bu nedenle her kullanıcının aynı deneyimi edinmesini sağlamak için dünyanın her köşesinden yükleme sürelerini test etmemiz çok önemlidir. Audrey Strasenburgh, SEO Stratejisti, LogoMix

Sonuç

WordPress hız testi araçları, hızını takip etmek için sitenizle uyumlu şekilde çalışır. Web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için yararlı öneriler paylaşır. Hızlı yükleme yapan bir web sitesi, marka otoritesi, daha yüksek arama motoru sıralaması ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için şarttır.

Önerilerin ayrıntılı bir listesini görmek için kişisel olarak Google PageSpeed ​​ve YSlow ile başlamanızı ve ardından bir kez düzeltildikten sonra GTMetrix ve Pingdom gibi gerçek hız test araçlarıyla gitmenizi öneririm. Bu sizi güncel tutar ve web siteniz için daha iyi sonuçlar almanıza ve daha fazla kullanıcı güvenine sahip olmanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Wordpress Kategori Kaldırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı