İnceleme

Samsung Galaxy Watch İnceleme

Samsung’un yeni Galaxy marka smartwatch, beklediğiniz gibi, şirketin Galaxy ürün yelpazesi ile el ele şimdilik gidiyor.

Samsung’un yeni Galaxy marka smartwatch, beklediğiniz gibi, şirketin Galaxy ürün yelpazesi ile el ele şimdilik gidiyor.

Galaxy Watch kalıbı kırar. Samsung’un Gear giyilebilir hattını yıllar boyu kullandıktan sonra ilk kez smartwatch’un günden güne gerekli bir parçası olduğunu hissettim.

Samsung Galaxy Watch, Gear S3’ün gerçek halefi ve 2017’deki Gear Sport’tan çok daha fazlasını pratiklik ve kullanışlılıkla birleştiriyor.

Samsung Galaxy Watch  Teknik özellikler

 • Boyutlar:49mm x 46mm x 13mm
 • Ağırlık: 63g
 • Yapı: Paslanmaz Çelik 316L
 • Görüntü Türü: Süper AMOLED
 • Ekran Boyutu: 1.3-inç
 • Ekran Çözünürlüğü: 360 x 360 piksel çözünürlük
 • Koruma: Corning Gorilla Glass DX +
 • İşletim Sistemi: Tizen 4.0
 • Yongaseti: Exynos 9110
 • CPU: Çift Çekirdekli 1.115Ghz
 • Depolama: 4GB
 • Dahili Bellek: 768MB RAM
 • Pil: 472mAh pil Bluetooth 4.2 MIL-STD 810G 50m su geçirmez İvme ölçer Gyro Kalp hızı sensörü Barometre

Gümüş 46mm Galaxy Watch’ı test ettim ve Samsung’un Gear S3 Frontier’ı kadar büyük . Bu değişkeni incelemeyi seçtim çünkü 42mm modelden daha büyük bir bataryaya sahip.

Yani, daha büyük bir batarya umursamıyorsanız, 42mm Galaxy Watch gitmek için yoludur. Küçük smartwatch’la geçirdiğim beş dakika içerisinde bileğime ait olduğunu  hissettim.

46mm modelini kullanırken fark ettiğiniz ilk şey cihazın oldukça ağır olmasıdır. Smartwatch, 44 mm Apple Watch Serisi 4’ten 15 g (0,033 lbs) ve 42 mm varyanttan daha ağır olan 14 g (0,030 lbs) ağırlığındaki 63g (0.138 lbs) ağırlığındadır.

Boyut olarak, Galaxy Watch 49 mm x 46,9 mm x 13 mm (1,93 x 1,81 x 0,51 inç) olarak ölçüyor ve Samsung’un bugüne kadarki en büyük Galaxy Gear’ı oluşturuyor.

Buna karşılık, Apple’ın 44mm Watch Series 4’ü, 44mm x 38mm x 10.7mm’de (1.73 x 1.50 x 0.42 inç) ölçülerek Apple’ın daha ince bir seçenek sunmasını sağlıyor.

Öte yandan 42mm varyant 49g (0.108lbs) ağırlığında ve 45.7 x 41.9 x 12.7mm (1.80 x 1.65 x 0.5 inç) boyutlarında ve neredeyse mükemmel bir orta zemine sahip.

Frontier’e benzer bir şekilde, saatimin bileğindeki saatle dizüstü bilgisayarıma yazmanın sinir bozucu olduğunu ve zaman zaman elimden dolayı çalışırken giyilebildiğini çıkardığını buldum. Bu, daha ince olan Galaxy Sport veya Gear S2 ile yaşadığım bir sorun değil.

46mm modeli büyük ve 42mm varyantı kadar zarif olmasa da, yine de çekici bir smartwatch. İnsanların beni kullanırken gördükleri zaman garip görüneceklerini asla hissetmedim. Bileğim daha küçük olsaydı durum böyle olabilirdi.

46mm Galaxy Watch ayrıca 360 x 360 piksel çözünürlüğe sahip 1,3 inç Süper AMOLED ekrana sahip. Ekran, inç yoğunluğu başına 278 piksel ile canlı ve net. Ek olarak, saat, Corning’in en yeni ve akıllı saatler için en iyi teklifi olan Gorilla Glass DX + ‘a sahiptir.

Pil buna değer 

46mm Galaxy Watch 472mAh bir bataryaya sahiptir. Pili iyi kullandım. Tipik olarak, yaklaşık üç gece güç alırdım ve dördüncü gün boyunca pil bir noktada ölürdü.

Saatin spor izleme işlevinden yararlandığım birkaç spor salonu günü eklersem , pilin üçüncü günün sonunda şarj edilmesi gerekeceğini öğrendim .

Buna karşılık MobileSyrup genel yayın yönetmeni Patrick O’Rouke, Apple Watch Series 4’ün “ılımlı kullanım” ile bir buçuk gün sürdüğünü buldu .

‘Sadece zindeliğim üzerinde çalışıyor’

Galaxy Watch ve kalp atış hızı sensörüyle, gün boyunca kalp atışlarıma göz kulak oldum. Saatimi sürekli olarak her on dakikada bir kalp atış hızımı kontrol ederek kontrol ettim.

Koştuğumda kalp atışlarım artardı ve oturduğumda dinlenme kalp atışlarımı gösteriyordu, ancak ne kadar doğru olduğundan emin değilim. Spor salonumdaki eliptik makinelerden farklı bir okuma aldığımı fark ettim, dakikada ortalama dokuz atış.

Galaxy Watch aynı zamanda en yeni Fitbit izci ve Apple Watch 4 Serisi gibi otomatik tanıma özelliklerine de sahiptir. Bu antremanlar yürüme, koşma, eliptik kullanma, bisiklete binme, kürek çekme ve daha fazlasını içerir. Ancak, bir eliptik kullanarak, Galaxy Watch’ın egzersiz yaptığımı fark etmesi birkaç dakika sürdü.

Benzer şekilde, smartwatch benim mekik kullandığımı fark etmeden önce birkaç tekrar aldı. Öte yandan, yürümeye başladığımda cihaz hemen algıladı.  Ek olarak, saat rastgele bir egzersiz karışımı gibi hissettirdi.

Yatma vakti

İlgili Makaleler

Giyilebilir ürünler aynı zamanda nasıl uyuduğumu da izliyordu. Her zaman, şu ana kadar uyuduğumda ve uyandığımda her zaman bilirdi. Bu ne yazık ki, saatine göre çok değildi.

Bu süreç iyi çalıştığı halde, saatin ne kadar uyumam gerektiğini söylemiş olsaydı daha faydalı olurdu, ama ne yazık ki yapmıyordu. ABD’de, Galaxy Watch da sizin ne kadar stresli olduğunuzu gösterebilir, ancak bu özellik Kanada’da mevcut değildir.

Galaxy Watch’da ayrıca Samsung Pay var, ancak bazı sınırlamalar var. Samsung’un en yeni smartwatch’ları ile kullanıcılar, Interac kartlarıyla ödeme yapamaz ve kredi olarak yalnızca Kanada’daki bu özel bankacılık kurumları ATB, RBC ve CIBC ile çalışır. Samsung, Galaxy Akıllı Telefonlarının yaptığı gibi, Galaxy Watch’ın neden daha fazla banka ile çalışmadığını söyleyemedi, ancak “yakın gelecekte ek ödeme ağları ve bankacılık ortaklarıyla büyümeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. .”

Sonunda, Samsung S Voice asistanından kurtuldu ve Bixby Voice ile değiştirildi.

Bixby Voice, alarm ayarlayabilir ve soruları cevaplayabilir, ancak Google Asistan’ın aksine bağlamsal AI’ya sahip değildir. Galaxy Watch’taki Bixby Voice aynı anda yalnızca bir soruyu cevaplayabilir.

Birçoğu Galaxy Watch’ın Wear OS kullanmasını umarken, yine de Tizen tabanlı yazılımı kullanıyor. Tizen, Samsung’un geliştirdiği Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Neredeyse tüm şirketin akıllı saatlerinde, fitness cihazlarında, TV’lerinde ve akıllı cihazlarında kullanılır.

Tizen OS, birçok işletim sistemine sahip olmasa ve Wear OS ve watchOS ile karşılaştırıldığında çok farklı görünse de, yine de oldukça yetenekli.

Sonuç

Samsung Galaxy Watch’ın genel olarak çekici bir cihaz olduğunu sanıyordum. Saatiniz biraz hantal olsa da, uzun pil ömrü buna değdi. Galaxy Watch, önceden yüklenmiş egzersizler, iyileştirilmiş bir kalp atış hızı monitörü ve önceki Gear giyilebilir ürünlerden daha doğru bulduğum bir uyku izleyici ile her zamankinden daha fazla kullanışlılık getiriyor.

Önceki Gear saatlerine kıyasla, Galaxy Watch daha iyi bir deneyim sunuyormuş gibi hissettirdi.

Ayrıca Samsung’un Bixby Voice özelliğini taşıyan ilk giyilebilir ürünler olması, sesle çalışan asistanın özellikle harika olmamasına rağmen, bu smartwatch’ı şirketin diğer cihazlarına göre daha yetenekli hale getiriyor.

Tizen o kadar da kötü değil Kanada’da, Bluetooth’lu 42mm akıllı saat 419,99 dolardan satılıyor. Bu arada, 46mm modelinin fiyatı 459,99 dolar. Smartwatch’un overpriced olup olmadığını söylemek zor.

Samsung’un smartwatch pazarındaki en büyük rakibi Apple, Watch Series 4’ü 519 dolara sattı. Bu arada, Fitbit’s Ionic ilk piyasaya çıktığında 399.95 Dolar ve Fitbit 2018 Versa da 249.95 Dolar perakende satış yaptı.

LG’nin Watch W7 ürünü resmi olarak Kanada’ya gelmese de, saat ABD’de 596 $ CAD’ye eşdeğer olan 450 dolar satıyor.

Galaxy Watch eğlenceli ve kullanışlı bir smartwatch’tır ve formlarını izlemek isteyenler için kesinlikle faydalıdır.

Samsung Galaxy Watch İnceleme

Uyku takibi çok doğru - 100%
42mm çok şık - 100%
46mm spor büyük bir batarya - 100%
46mm değişken ağır - 17%
Bixby Voice en iyisi değil - 18%
Çalışmaya başladığımda hemen tanımıyor - 12%

58%

Sonuç

"Galaxy Watch eğlenceli ve kullanışlı bir smartwatch ve sporlarını izlemek isteyenler için kesinlikle yardımcı oluyor"

User Rating: 3.6 ( 1 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu