Kendin Yap

2019 Dekor Trendini Birleştiren 3 DIY Projesi

Yeni bir yılımızla, 2019’un en sıcak DIY trendlerinden bazılarını içeren ev geliştirme projelerini planlamak için mükemmel bir zaman. şu anda ev tasarım pazarında en son ve en büyük trendleri barındıracak üç basit ve eğlenceli DIY projesi hakkında bilgi vericem.

1. Yaşayan Mercan Kuru Silme Tahtası

Araçlar ve Malzemeler:

 • Herhangi bir boyutta çerçeve
 • Boya
 • Boya fırçası

Her yıl bir Pantone rengi seçilir. Bu yılki, canlı ve canlı bir renk popülasyonu ile trendi kucaklayanlara hayat veren “canlı mercan”. Bu tonu içerebilecek birçok proje olsa da sevdiğimiz bir tanesi de bu rengi renkli kuru silme mesaj panosu ile mutfağınıza ya da ofisinize eklemektir. Bunu yapmanın zor olduğu izlenimine rağmen, yanılıyorsunuz. Bu projenin sırrı, istediğiniz boyutta duvara asabileceğiniz bir çerçeve elde etmek ve çerçevenin camının bir tarafını güzel Pantone mercan renginde boyamaktır. Boya kuruduktan sonra, boyalı yüzü içe bakacak şekilde çerçeveye geri ekleyin. Çerçeveyi duvara asın ve tıpkı bunun gibi, renkli bir vurgu olarak ikiye katlanan fonksiyonel bir kuru silme tahtanız var.

2. Boho Şık Tepsi

Araçlar ve Malzemeler:

  • Farklı büyüklükte metal veya tahta tepsiler
  • Canlı renklendirilmiş ve desenli kağıt veya ambalaj kağıdı
 • Mod Podge
 • Boya fırçası
 • Sprey boya (isteğe bağlı)

Boho’yu andıran, hatta bazıları bile hippi görünümünü hatırlatan boho chic tasarım trendi, 2019’da cömert olacağa benziyor. Evinize bir boho cazibe eklemek için kolay bir proje için, evinizin neredeyse her odasına sığacak kadar çok yönlü olan dekupaj tepsileri oluşturmayı düşünün.

Bu proje için eski metal veya ahşap tepsilere, bir boya fırçasına, Mod Podge’a ve desenli el sanatları veya ambalaj kağıdına ihtiyacınız olacak. Bohem tarzının parlak ve canlı renkler, çiçek desenleri veya göz alıcı geometrik şekiller ile karakterize olduğunu unutmayın. Bu projeyle ilgili en iyi şeylerden biri, evinizin veya odanızın tarzına uyması için, tepsinin boyutunu, şeklini ve renkleri uygun gördüğünüz şekilde tamamen özelleştirebilmenizdir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Elbise Nasıl Çizilir? Elbise Çizimi

Bu projeyi, tepsinin alt kısmına bir Mod Podge tabakası yayarak ve tamamen kaplayana kadar dikkatlice kağıt artıklarını katmanlandırarak başlatın. Kağıdı bir desenle kullanabilir veya ekstra yetenek için farklı desenleri birleştirebilirsiniz. Mod Podge’u kağıdın üzerine pürüzsüz bir katman halinde boyayın, böylece tamamen sıkışır ve gece boyunca kurumaya bırakılır.

Tepsinizin kenarlarını açıkta bırakmak istiyor ancak makyaj yapmak veya farklı bir renk olmasını istiyorsanız, bu projenin ilk adımını tepsiye boyayın ve dekuplaj işlemine başlamadan önce kurumasını sağlayın.

3. Çevre Dostu Yükseltilmiş Aksan

İlginizi Çekebilir

Araçlar ve Malzemeler:

 • Boş kavanoz
 • topuzlar
 • Sprey boya
 • Sıcak tutkal tabancası

Yeşile gitmek kesinlikle yeni bir trend değil, ancak her geçen yıl hayatlarımızda ve evlerimizde giderek daha yaygın. Bu nedenle, çevre dostu tasarım fikirleri 2019 için hiç olmadığı kadar popüler. Bu eğilimi evinizin dekoruna dahil etmek için, tadını çıkarabileceğiniz çok çeşitli DIY projeleri var. Bu kolay projelerden biri, upcycling kavanozları içerir. Bunlar Mason kavanozlarından boş salsa kavanozlarına kadar her şey olabilir . Bunları neden evinizde yararlı kılan çekici bir şekilde geri dönüştürmüyorsunuz?

Bu proje basit bir proje. Boş kavanozları toplayın ve gerektiği gibi bir yapışkan sökücü kullanarak tüm etiketleri soyun. Sıcak tutkal tabancası kullanarak, seçtiğiniz bir düğmeyi kavanozun üst kısmına yapıştırın. İstediğiniz renge boyayın ve kurumaya bırakın. Ondan sonra, mutfağınızda, banyonuzda veya ofisinizde kullanmak üzere çevre dostu ve güzel saklama kavanozlarına sahipsiniz. Bunlar kitaplıklarda bile stil parçaları olarak iyi görünüyor.

2019’ların en sıcak dekor trendlerini kucaklayarak evinizi her zamankinden daha ucuz hale getirecek bu ucuz ve kolay DIY projeleri ile kucaklayın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı