Kendin Yap

Yazlık Elbise Tasarımları

YAZLIK KIYAFET TASARIM FİKİRLERİ

YAZLIK KIYAFET TASARIM FİKİRLERİ

Gardırobunuzu yaz mevsimine hazırlamanın tam vakti! Sizler için, hemen denemek için can atacağınız pek çok el yapımı kıyafet tasarım fikirlerim var!

Kot ceketinize yanlışlıkla boya damlattıysanız ve artık giyilmez durumda olduğunu düşünüyorsanız size yanıldığınızı ispatlayıp ceketinizi nasıl yazlık bir kıyafete dönüştüreceğinizi göstereceğim!

O halde hemen makas, iplik ve iğnenizi kapın gelin, vakit kaybetmeden işe koyulalım!

Sizlere bugün, eski tişörtlerinizi çok tarz etek ve elbiselere dönüştürmenin çeşitli yollarını göstereceğim! Tişörtün eteğine sevimli bir düğüm atıp kollarını da kolaylıkla cebe dönüştürebilirsiniz.

Sade kot pantolonlarınızı çekici yırtık kotlara dönüştürebilirsiniz, ihtiyacınız olanlar makas ve süsleme işlemi için cımbız!

Siz de benim gibi giysilerinizde delikler açmayı seviyorsanız elbise ya da tişörtünüzün sırtına özellikle yaz mevsiminde sizi rahatlatacak kalp şeklinde bir delik açabilirsiniz!

Ayrıca, şık yırtık taytlar ve denim şortlarınız için çok sevimli dantel cepler de yapabilirsiniz.

Daha bitmedi! Hava alan spor ayakkabı bile yapabilirsiniz, makası alın…ne yapmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz değil mi?! ; )

Kıyafetlerimi dönüştürerek birkaç saatliğine de olsa tasarımcı olma fırsatını yakaladığımda hiç vakit kaybetmeden hemen bu fırsatı değerlendiriyorum. Makaslarınızı alın gelin, hep beraber yaratıcılığımızı konuşturalım!

Sıkıcı tişörtünüze muhteşem yepyeni bir yaka yapabiliriz. Yakayı tişörtünüze bağlayan kısmından bir şerit kesin. Bu parçayı ikiye katlayıp makineyle dikin. İşte size çift yaka!

Sizinle fiyonk kol yapmanın harika bir yöntemini paylaşmak istiyorum. Önce tişörtünüzü tersine çevirin. Kolların ucunu ve tişörtün eteğini kesin. Etekten kestiğiniz parçayla iki küçük sevimli fiyonk yapın. Sıcak tutkal yardımıyla bunları yapıştırın.

Tişörtünüze kazara kahve döktüyseniz, kahve lekelerini BAHAMALAR desenine dönüştürebilirsiniz!

Eski erkek arkadaşınızın sizde kalan kıyafetlerinden kurtulmak istiyorsanız sizi anlıyoruz ve yardıma hazırız! 😉

Artık giymediğiniz sıkıcı tişörtlerinizi bambaşka kıyafetlere dönüştürmenin binbir yolu var!

Tişörtlerinize kendi ellerinizle ekran görüntüsü baskıları ve karanlıkta parlayan desenler yapabilir; eski bir atleti çok şirin bir büstiyere dönüştürebilirsiniz, bunlar sadece başlangıç!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu