Otomobil

Yeni BMW 3-Serisi 2018 Paris otomobil şovu için onayladı

BMW 3-Serisi ,Çarşamba günü BMW, yeniden tasarlanan, yedinci nesil 3-Serisi sedan’ın 2018 Paris otomobil fuarında 2 Ekim dünyasına açılacağını doğruladı .

Onay ile birlikte, otomobil üreticisi farların ana hatlarını ve farların gündüz farı ışığı imzasını gösteren tek bir teaser çekimi yaptı. Teaser ayrıca kapı kolu ışıkları ve bir su birikintisi lambası ortaya çıkarır.

Teaser’ın çekimi, hafta başında BMW’nin Dingolfing’deki ana fabrikasındaki yeni 3-Serisinin montaj adımlarını vurgulayan bir video yayınladı. Aşağıda gösterilen video, net bir şekilde görülebilen yeni bir dijital gösterge paneli ile iç kısmına bakış sağlıyor.

Yeni 3 Serisi bu yılın sonunda bir 2019 modeli olarak geçiyor ve kısa bir süre daha pratik Sport Wagon ve yüksek performanslı M3 tarafından takip edilecek .

BMW mühendisleri, otomobilin, bir G20’nin fanlar için, sürüş ve taşıma gibi spor sedan özelliklerinde yeni standartları belirlediğinden emin olmak için çok çalıştılar . Süspansiyon, direksiyon ve frenler gibi anahtar bileşenler, giden modelde kullanılandan önemli ölçüde farklıdır. Otomobil, 2016 7 Serisi’nde piyasaya sürülen CLAR modüler platformu sayesinde daha düşük ve daha rijit.

Güç aktarma organları açısından, şu ana kadar sadece bir ünite onaylanmıştır: BMW’nin en güçlü dört silindirli olacağı bir inline-4, 248 beygir gücündeki 330i inline-4 üretiminden daha fazlasını ifade edecektir. Gücün artmasına rağmen, motorun yakıt tüketimi yaklaşık% 5 daha düşük olacak, çünkü yeni 3 Serisi ‘standart sekiz vitesli otomatik şanzımanın ayarlanması sayesinde.

3 serisinin BMW otomobil standında Paris otomobil fuarına katılması yeni 8-Serisi , Z4 , X5 ve Vision iNext konseptini oluşturacak .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu