Yazilim Program

Çocuklar İçin En İyi Kodlama Uygulamaları

Küçük çocuklar dilleri daha iyi öğrenirler. Daha yaşlı beyinler daha verimli olsa da , genç beyinler daha çabuk idrak edebiliyorlar

Küçük çocuklar dilleri daha iyi öğrenirler. Daha yaşlı beyinler daha verimli olsa da , genç beyinler daha çabuk idrak edebiliyorlar. Konuşulan diller gibi, çocukların programlama dillerini araştırmak için mükemmel bir fikir. BBC’nin mikro : bit donanımı çocuklar için kodlamayı öğretir ve Kano, çocukların programlamayı öğrenmesi için bir DIY bilgisayardır.

Kodlama uygulamaları, çocuk programlamayı öğretmek için geniş fırsatlar sunar. Eğlenceli ve kontrollü bir ortam. Çocukları kodlama botu kampına göndermek yerine, çocukların programlamayı öğrenmesi için bu beş en iyi kodlama uygulamasına göz atın.

1. Kodable (Ücretli / Ücretli, Web / iOS )

Kodable’ın sloganı “çocuklar için programlama, sevgi ile yapılan” okur. Kolay dersleri anaokulunu beşinci sınıflara hedefler. K-3 müfredatı çoğunlukla temel olmakla birlikte, dördüncü ve beşinci sınıf öğrenimi odaklanmış bir dizi konuya kaymaktadır. Kodable, JavaScript’i öğreten programlama standartlarına uyar. JavaScript yeni başlayanlar için mükemmel bir dil olduğundan, Kodable, fantastik programlama becerilerini güçlendirir.

Artı, dersler yoluyla ilerleme eğlenceli kalır. Oyunlar bir labirentte gezinmek gibi bir dizi zorlukla karşılaşır. Ancak Kodable programlama konseptlerini çok basit tutmaz. Daha ziyade, Kodable, döngü ve dallanma dahil olmak üzere kavramları bile içerir. Büyük ölçüde Kodable, başlangıçta programlama kavramını sunmak için kararlar verirse sunar. Ayrıca, Kodable gamification kullanarak JavaScript öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor. Genel olarak, Kodable çocuklar için programlama öğrenmek için sağlam bir giriş seviyesi aracıdır.

Neden harika: Kodable ücretsiz ve web tabanlı ve döngü ve dallanma gibi temel programlama kavramlarını tanıtıyor.

2. Papatya Dinozor (Özgür, iOS )

 Çocukken, en sevdiğim tavuk nuggets dinozor şekilli olanlardı. Dinozorların eklenmesi, mükemmellik için bir reçete. Bu noktayı daha da kanıtlayan Daisy the Dino , çocuklar için en iyi kodlama uygulamalarından biridir. Mini oyunlar, çocuk programlama temellerini öğretir. Örneğin, bir döngü-deloop sorunu, çocukları Daisy’nin çeşitli hareketler gerçekleştirmesini sağlamak için sözcük komutlarını kullanmaya teşvik eder. Ama bir yakalama var: Bir kez spin komutunu kullanmakla sınırlıdır. Bir ipucu, tekrar eden beş komutun içine spin komutunun yerleştirilmesini önerir.

Papatya Dinozor , bir dinozor var çünkü çocuklar için programlama öğrenmek için en iyi kodlama uygulamaları biridir. Dino kahramanı kesinlikle yardımcı olsa da, kodlamaya ve zorluklarına daha fazla odaklanıyor. Ayrıca, Papatya Dinozor teknik odaklı görünmüyor. Yüzeyde basit bir kelime ve bulmaca çözme oyunu. Iken Papatya Dinozor biraz kısa olabilir, ücretsiz ve temelde ses.

Neden bu harika: Papatya Dinozor ücretsiz, basit ve hatta teknik olmayan çocuklara hitap ediyor.

3. Code-a-Pillar’ı düşünün ve öğrenin (Ücretli, iOS / Android )

Fisher-Price tarafından Düşün ve Öğren Kodu-a-Pillar benzersiz bir bonus sunuyor: Bir uygulama ve çevrimdışı bir oyuncak. Çocukları teknik ve programlama teknolojisiyle başlatmaya başlamak için mükemmel bir fikir olsa da, çok fazla ekran süresi zararlı sonuçlar doğurur. Bu nedenle, Düşün ve Öğren Kodu-a-Pillar uygulaması ve ilgili oyuncak birlikte çalışır.

App ile, çocuklar temel bilgisayar programlama ve kodlama kavramları sunan bulmacaları çözmek. Bu, 3-6 yaş arası küçük çocuklara yöneliktir. Bir Kod-a-Pillar oyuncak varken, uygulama bağımsızdır. Bazı yönlerden kiddos için biraz zor olabilir. Bu nedenle bir yetişkin denetlerse en iyisidir. Aynı şey “Candy Land” yönünü deşifre eden bir genç yaş grubu hakkında da söylenebilir. Ses efektleri ve film müziği her ikisi de kapatılabilir. Bu, dikkat dağıtan rahatsızlıkları sınırladığı için hoş bir dokunuş olarak kalır.

Neden harika: Bağımsız uygulamaya ek olarak ilgili bir fiziksel oyuncak var. Ayrıca, dikkat dağıtıcı olmayan bir deneyim için müzik ve efektler kapatılabilir.

4. Gamestar Mechanic (Ücretli, Web)

Gamestar Mechanic, çocuklara kendi video oyunlarını yapmalarını öğreten web tabanlı bir uygulamadır. Oyun oynamak cazip, bu yüzden oyun tasarımı vaadini çocuklar, web geliştirme veya uygulama geliştirme daha moreso için çekici. Böylece oyun tasarımı büyük bir kazanç ile mükemmel bir püf noktasıdır: oyun oynamak. Ama Gamestar Mechanic oyun tasarımına odaklandığından, kesinlikle daha gelişmiş. Düşün ve Öğren Kodu-a-Sütunu gibi uygulamalarda görüldüğü gibi basit eşleştirme oyunları beklemeyin .

7–14 yaşlarındaki çocuklar için, Gamestar Mechanic mükemmeldir. App kursları, oyun oluşturma ve bir oyun ve oyunlaştırma özelliği ile öğreniyor. Görevler oyun tasarımı oluşturur ve oyunlar yapmak için kullanabileceğiniz öğeler kazanırsınız. Güçlü bir topluluk, Gençler ve Gençler için muhteşem bir kodlama uygulaması haline getiren Gamestar Mechanic’i yuvarlar.

Neden harika: Gamestar Mechanic biraz daha yaşlı bir yaş grubunu hedefliyor. Oyun tasarımı gelecek vaad eden ve tomurcuklanan bir sektördür, dolayısıyla daha gelişmiş programlamaya mükemmel bir inanç vardır.

5. Minecraft (Ücretli)

Minecraft çok popüler bir oyundur. Sandbox stili onu son derece uyumlu hale getiriyor. Her ne kadar çocuklara yönelik olmasa da, Minecraft ve her yaştan içeriğe sahip olması, programlama için güvenli bir ortam sunuyor. Bazı mods, özellikle çocuk merkezli LearnToMod mod gibi çocukları hedefler  .

Minecraft’ı çocuklarınıza sunucular hakkında bilgi verme ve bir Linux oyun sunucusu kurma fırsatı olarak kullanabilirsiniz .

Bununla birlikte, Minecraft genç izleyiciler için önceden yapılandırılmamış. Yetişkinlerin başlangıç ​​kurulumunun biraz yapılması gerekebilir. Ancak bir kez oluşturulduğunda, LearnToMod, sindirilebilen programlama bilgilerinin bir özetini sunuyor. Başarılı bir çevrimiçi topluluk var. Bu uygulamaların çoğu gittiğinden Minecraft daha pahalıdır. Yine de, gerçek dünya programlama becerilerini geliştiren öğreticileriyle bir sürü söz tutar. Minecraft Pi içinde modding çocukları almak için harika bir ortamdır Minecraft .

Neden harika: LearnToMod mod gibi modlar, çocukların gerçek kodlama becerilerini dersler ve talimatlarla öğretir.

6. Tynker (Ücretsiz / Ücretli, Web)

Tynker sağlam bir uygulama. Adı, elleri ele geçirmeyi gösteren tinkering’i öneriyor. Bu şekilde Tynker, programlamayı mükemmel bir şekilde öğretir. Çocuklar için programlama öğrenmek için birçok uygulama gibi, Tynker de kodlamayı heyecanla aşılamaktadır. Bir platform olarak, seçimlerden oluşan bir çatırdama sahiptir. Çocuklar robotları ve uçakları kodlayabilir, Minecraft’ı modlayabilir , uygulamalar ve oyunlar oluşturabilir veya STEM’i keşfedebilir.

Çocuklar Python ve JavaScript ile başlamadan önce görsel blokları kullanarak kod ile başlar. Ama bu arada, programlama projeleri üzerinde odaklanıyor, böylece çocuklar için cazip bir değer önerisi var. Tynker, gerçek kodlara geçmeden önce görsel bloklarla başladığından, net bir öğrenme yolu vardır. Artan ilerlemenin düzeyine sahip kapsamlı bir ortam, Tynker’i çocukların öğrenmeyi öğrenmek için en iyi ortamlardan biri yapar. MIT tarafından desteklenen benzer düşünen Scratch’ı da düşünebilirsiniz.

Neden bu harika: Ücretsiz ve ücretli katmanlar sunuyor. Tynker, çocukların düzenli projeler yapmasına ve çocuklar kadar büyüdüklerine izin veriyor.

7. Nancy Drew: Kodları ve Clues – Gizem Kodlama Oyunu (Ücretli, iOS / Android)

Yazmam için beni motive eden bir şey olsaydı, Mavis Beacon’dı. Ancak, annem bana Ölümün Yazılması’nın bir kopyasına izin vermişti , muhtemelen bunu tercih etmiş olurdum. Belki de Ölü oyunun kodlanması, belki de çocuklar için değil. Benzer şekilde, Nancy Drew: Kodlar ve İpuçları – Gizem Kodlama Oyunu oyunlar ile öğrenmeyi sunuyor. Ayrıca, Nancy Drew: Kodları ve Clues oyunu onun kahramanı ile ince bir STEM tema içerir.

Öncül basit ama etkilidir. Bir teknoloji fuarı ve çözülmesi gereken bir gizem hakkında bir hikaye var. Yol boyunca, çocuklar görsel kod bloklarını uygun yerlerine sürükleyip bırakıyorlar. Bazı mini oyunlar kostümleri seçmeyi içerir. Goldieblox: Kodlamadaki Maceralar – Roket Cupcake Co. bir STEM konsantrasyonu ile bir başka muazzam giriş seviyesi kodlama uygulaması. Dengeli oynanışından dolayı Nancy Drew , çocukların programlamayı öğrenmesi için en iyi kodlama uygulamalarından biridir.

Neden harika: Sezgisel, oyun oynamayı ve STEM temalarını sunmasıyla eğlence doruğa çıkıyor.

Programlamayı Öğrenen Çocuklar İçin En İyi Kodlama Uygulamaları

Programlama inanılmaz derecede gelişmiş olsa da, çocukların erken başlaması için mükemmel bir fikir. Çocuklar için bu beş en iyi kodlama uygulaması, çocukların programlamayı öğrenmeleri için muhteşem bir fırsat sunuyor. Microsoft, teknolojinin en ön safında yer alıyor ve Code GameLab, programlamaya karşı sağlam bir adımdır. Çocukken, çoğunlukla Oregon Trail II ve Math Blaster oynadım .

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu