Güzellik

Kuru Cilt İçin En İyi Yüz Yağı

Yüz yağları en etkili yollardan biridir. cildinizi nemlendirin ve besleyin. Doğru karışım, cildinizi cilt geliştirici vitaminler ve koruyucu antioksidanlar ile pompalayabilir ve ince çizgileri pürüzsüzleştirirken derin nemlendirme sağlar. Ancak yüz yağları pahalı olabilir, bu yüzden farklı cilt tiplerini hedef almak için kendi yüz yağları karışımımızı yapmada mutlak avantajlar elde ettik.

Yüz yağları özellikle kuru ciltler için lipofilik olduklarından mükemmeldir, bu da cildinize daha fazla nüfuz edebilecek daha küçük bir moleküler yapıya sahip oldukları anlamına gelir. Ayrıca, yağlar en zengin formüllerden biridir, bu nedenle nemlendiriciler gibi diğer cilt bakım ürünlerinden farklı olarak doğadan gelen saf iyiliklerdir.

Kuru Ciltleri Anlamak

Kuru cilt, özellikle göz çevresindeki, ince çizgileri ve kırışıklıkları vurgulayan genellikle donuktur. Cildiniz kuru ise, gözenekleriniz büyük olasılıkla küçük ve zar zor görünür olacaktır (sizin için yay!). Cildiniz sıkı ve pürüzlü hissedebilir; hatta çatlayabilir. Cildiniz aşırı derecede lapa lapa ise, cildiniz egzama veya dermatit gibi cilt rahatsızlıklarına yatkın olabilir.

Kuru cilde korniş katmanındaki nem eksikliği, sebum eksikliği nedeniyle gözeneklerinizi daha az görünür kılar. Nem eksikliği aynı zamanda cildinizin doğal elastikiyetini yitirdiği anlamına gelir, bu yüzden gergin hisseder.

DIY Yüz Yağı Kuralları

Yüz yağları iki farklı tip yağdan yapılır: bir taşıyıcı yağ ve bir uçucu yağ. Bir taşıyıcı yağ baz görevi görürken esansiyel yağ daha güçlü ve daha fazla iyileştirici ve besleyici güce sahip olacaktır.

Kuru ciltler için en iyi taşıyıcı yağlar:  Avokado yağı, Tatlı Badem yağı, Kayısı yağı, Kamelya Yağı.
Kuru ciltler için en iyi uçucu yağlar: Lavanta yağı, Sardunya yağı, Yasemin yağı, Kuşburnu yağı, Sedir ağacı Yağı.

Sahip olduğunuz ya da bulabileceğiniz yağlara bağlı olarak, kendinize ait olanları karıştırabilirsiniz. Genel kural her 30ml taşıyıcı yağ için 1-2 damla esans yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca, taşıyıcı yağı esansiyel yağ oranına aynı tuttuğunuz sürece farklı taşıyıcı yağları da karıştırabilirsiniz. Soğuk preslenmiş organik yağları almaya çalışın , çünkü bunlar en saf ve en kuvvetli olacaktır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Dövme Bakımı Nasıl Yapılır

Kuru Ciltler İçin DIY Yüz Yağı

Kuru Ciltler İçin DIY Yüz Yağı
Kuru Ciltler İçin DIY Yüz Yağı

60 ml Kamelya çekirdeği oi
2 damla Deniz Cehri Tonu yağı
2 damla Gül yağı

Talimatlar: Tüm malzemeleri bir cam şişeye ekleyin ve birleştirmek için ellerinizin avuçlarının arasında yuvarlayın.

Faydaları: Bu yağ süper besleyicidir, kuru veya hassas ciltler için mükemmel bir tedavi sağlar. Bir Japon favorisi olan Camellia Seed yağı çılgınca nemlendiricidir çünkü moleküler ağırlığı derimizle hemen hemen aynıdır ve hızlı bir şekilde emilmesine izin verir. Aynı zamanda, cildi besleyen, iyileştiren, yara izini azaltan ve cildi güçlendiren nadir bir yağ asidi olan zengin bir omega 7 kaynağı olan Sea Buckthorn Berry yağı gibi, cildi güçlendiren omegasla doludur. Son olarak, Gül yağı sadece anında parlamakla kalmayacak, aynı zamanda koparmalara yardım edebilecek güçlü bir antiseptik içerir.

Daha önce kendi DIY yüzünüzün yağını yapmayı denediniz mi? Bunu aşağıdaki yorumlarda deneyecekseniz bize bildirin.

Bir önceki yazımız olan Güzellik Uzmanından Daha Genç Görünmek İçin Önerilen Sırlar başlıklı makalemizde Genç görünmek ve Nasıl daha genç görünebilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı