Nasıl Yapılır?

FTP ile WordPress’e Dosya Yükleme

FTP kullanarak WordPress medya dosyalarını toplu yüklemek mi istiyorsunuz? 

FTP kullanarak WordPress medya dosyalarını toplu yüklemek mi istiyorsunuz? Varsayılan olarak, WordPress, dosyaları bir seferde toplu yüklemek isteyen kullanıcılar için can sıkıcı olabilecek, FTP aracılığıyla medya dosyalarını yüklemenize izin vermez. Bu makalede, FTP kullanarak WordPress medya dosyalarını kolayca nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

Neden FTP Kullanarak Medya Dosyalarını Toplu Yüklemeliyim?

Varsayılan WordPress medya yükleyici, aynı anda birden fazla dosya yüklemenizi sağlar. Mesaj yazarken veya Medya »Yeni sayfa ekle sayfasını ziyaret ederek ‘Medya Ekle’ düğmesine tıklayarak bunu yapabilirsiniz .

Yüklemek için birden fazla fotoğraf, görüntü, ses ve hatta video dosyalarını seçebilir ve geri kalanını WordPress yapacak.

Ancak, bu yöntem bazen çalışmayabilir. Bir görebilirsiniz maksimum dosya yükleme boyutu sınırı sorunlarını veya dosyaları upload sonsuza sürebilir.

Daha kolay bir alternatif, dosyaları FTP kullanarak yüklemektir. Ancak, WordPress, FTP ile yüklenen dosyaları tanımıyor ve bunları yönetici alanının içinde göstermeyecek.

Neyse ki, bunun bir yolu var. FTP’yi kullanarak WordPress medya dosyalarını kolayca nasıl yükleyeceğimize ve bunları WordPress’te nasıl hazırlayacağımıza bir göz atalım.

WordPress’te Medya Dosyalarını FTP ile Toplu Yükleme

Öncelikle, bir FTP istemcisi kullanarak WordPress sitenize bağlanmanız gerekir.

Web sitenize FTP ile bağlandığınızda, / wp-content / uploads / folder adresine gidin.

Yüklemeler klasörünün içinde yıllar ve aylar için klasörler göreceksiniz. Bu nasıl saklar medya dosyalarını WordPress varsayılan olarak. Medya dosyalarınızı mevcut yıl ve geçerli ay klasörüne yükleyebilirsiniz.

Eğer yoksa, onu yaratabilirsiniz. Örneğin, mevcut yıl için 2018 ve bu klasörün içinde Ocak ayı için yeni bir klasör 01 oluşturabilirsiniz.

Dosya boyutuna ve İnternet hızınıza bağlı olarak dosyalarınızı yüklemek biraz zaman alabilir.

Tüm görüntü, ses, video veya WordPress tarafından desteklenen herhangi bir medya dosyasını yükledikten sonra, bunları WordPress’e aktarmaya hazırsınız.

FTP Medya Yüklemelerinizi WordPress’te Görünür Hale Getirmek

Dosyaları web sitenizin sunucusuna yüklediyseniz bile, WordPress bunları otomatik olarak tanımıyor.

Varsayılan WordPress medya yükleyiciyi kullanarak bir dosya yüklediğinizde, WordPress dosya bilgilerini veritabanının içine kaydeder. Daha sonra bu dosyaları WordPress veritabanınızdan bilgi getirerek görüntüler.

Bu dosyalar medya yükleyici aracılığıyla yüklenmediğinden, WordPress onları veritabanında saklamıyor.

Bunu düzeltelim.

Yapmanız gereken ilk şey, Add from Server eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirme sırasında, Medya »Sunucudan Ekle sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Varsayılan olarak, eklenti / wp-content / klasörüne bakar ve içinde bulduğu tüm medya dosyalarını ve klasörleri görüntüler. Açmak ve yüklenen medya dosyalarınızı bulmak için klasörleri tıklayabilirsiniz.

FTP’yi kullanarak yüklediğiniz dosyaları bulduğunuzda, yanlarındaki onay kutularına tıkladıktan sonra ‘İçe Aktar’ düğmesine tıklayın.

Eklenti, içe aktarılan medyanızı WordPress medya kitaplığına kaydetmeye başlayacaktır. Ekrandaki ilerlemeyi her dosyadan geçerken göreceksiniz.

Tamamlandığında, tüm içe aktarılan dosyalarınızı görmek için Medya »Kütüphane sayfasını ziyaret edebilirsiniz .

Artık bu görüntüleri, ses dosyalarını ve diğer medya dosyalarını WordPress yayınlarınıza ve sayfalarınıza ekleyebilirsiniz.

Bu makalenin, FTP kullanarak WordPress medya dosyalarını kolayca nasıl yükleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu