Nasıl Yapılır?

Siteye YouTube Abone Ol Düğmesi Ekleme

YouTube kanalınızda daha fazla abone almak ister misiniz?

YouTube kanalınızda daha fazla abone almak ister misiniz? Blog’unuzda bir abone ol düğmesine sahip olmak, ziyaretçilerinizin videolarınızı bulmasını ve kanalınıza abone olmasını kolaylaştırır. Bu makalede, WordPress’te YouTube abonelik butonunu nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Yöntem 1: YouTube Abone Düğme Kodunu Manuel Olarak Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey , Google Developer’s’ın web sitesindeki YouTube abone düğmesini ziyaret etmektir .

Bu sayfada, YouTube kanalınızın adını girmeniz, bir düzen, tema ve abone sayısı seçeneği belirlemeniz gerekir. Düğmenin web sitesinde nasıl görüneceğinin canlı bir önizlemesini görüntüler. Memnun olduktan sonra, gömme kodunu kopyalamak için aşağıya kaydırın.

Ardından, sitenizin WordPress yönetici alanına giriş yapmanız ve Görünüm »Widget’lara gitmeniz gerekiyor . Orada bir metin widget’ını widget alanınıza sürükleyip bırakmanız ve widget’taki YouTube abone kodu kodunu yapıştırmanız gerekir.

İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmeyi ve YouTube abone düğmesini işlem görmek için web sitenizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yöntem 2: YouTube Abone Çubuğu Eklemek için Eklentiyi Kullanma

Web sitenize bir YouTube abonelik düğmesi eklemenin bir başka yolu, sitenizdeki her YouTube videosunun altına eklenmesidir. Bu, ek pozlama sunar ve abonelerinizi önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabilir.

Öncelikle YouTube Abone  eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekiyor .

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, YouTube kanal kimliğinizi eklemek için Ayarlar »YouTube Abone Çubuğu’na gitmeniz gerekir . Ayrıca, düğme düzenini biçimlendirmeniz, bir düğme teması seçmeniz ve abonelerin sayısını göstermeniz gerekir.

YouTube abone çubuğu eklentisi, düğmeden önce biraz metin eklemenizi ve stilini düzenlemenizi sağlar. “Kanalıma Abone Ol” gibi bir harekete geçirici mesaj eklemek için bu alanı kullanabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıkladığınızdan emin olun .

Bu eklenti, YouTube Abone çubuğunuzu sitenizdeki her YouTube videosunun altında otomatik olarak gösterir. YouTube Abone çubuğu, kanalınızdaki ve üçüncü taraf kanallarınızdaki videolarda görünecek, böylece sitenizdeki yararlı video içeriğini paylaşabilir ve YouTube kanalınızda daha fazla abone edinebilirsiniz.

Not: YouTube abone çubuğu eklentisi yalnızca oEmbed videolar ile çalışır . İFrame ile gömülü videolarla çalışmaz.

Bu makalenin, WordPress’te YouTube abone düğmesini eklemenize yardımcı olduğunu umuyoruz. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu