Nasıl Yapılır?

Wordpress Mega Menü

WordPress Sitenize Mega Menü Ekleme

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress sitenize bir mega menü eklemenin mümkün olup olmadığını sordu? Mega Menüler, görüntü ve videolar gibi zengin medyayla navigasyonunuza çok sütunlu açılan menüler eklemenize izin verir. Bu makalede, WordPress sitenize kolayca bir mega menü eklemenizi göstereceğiz.

Neden  WordPress’de Mega Menü Eklemeliyim?

Mega Menüler, birçok içeriğe sahip web siteleri için özellikle yararlıdır. Bu, web sitesi sahiplerinin üst menülerinde daha fazla öğe göstermesine olanak tanır.

Reuters, Buzzfeed ve Starbucks gibi popüler web siteleri, son derece ilgi çekici ve etkileşimli gezinme menülerini görüntülemek için mega menüler kullanır.

Varsayılan WordPress gezinme menüleri, açılır menüler ekleme ve hatta her öğenin yanında resim simgeleri eklemenize izin verirken , bazen yalnızca bir mega menüsü gerekir.

WordPress web sitenize kolayca bir mega menü eklemeyi nasıl ele alalım.

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

WordPress’de Mega Menü Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, Max Mega Menu eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Piyasadaki en iyi ücretsiz mega menü WordPress eklentisidir.

Etkinleştirme sonrasında eklenti, WordPress yönetici menünüze yeni bir menü öğesi olan Mega Menu’yi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına gidersiniz.

İlginizi Çekebilir

Varsayılan ayarlar çoğu web sitesi için çalışacaktır. Bununla birlikte, menü renklerini değiştirmeniz gerekecek, bu yüzden WordPress temanızın gezinme menüsü kabı tarafından kullanılan renklerle eşleşiyorlar.

Temanızda hangi renklerin kullanıldığını bulmak için, tarayıcınızdaki Inspect aracını kullanabilirsiniz .

Renk hex kodunu aldıktan sonra, daha sonra kullanmak için bir metin dosyasına yapıştırabilirsiniz.

Ardından, mega menü ayarları sayfasını ziyaret etmeniz, ‘Menü Temaları’ sekmesini ve ardından ‘Menü Çubuğu’ bölümünü tıklamanız gerekmektedir.

Burada, mega menü tarafından kullanılan arka plan rengini, temanızın gezinme menü kabı ile eşleştirmek için değiştirebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  POS Sistemi Nasıl Kurulur

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık mega menü ayarlarını yapılandırdık, devam edelim ve mega menümüzü oluşturalım.

Öncelikle Görünüm »Menüler sayfasını ziyaret etmeniz ve ardından navigasyonunuza en üst düzey öğeleri eklemeniz gerekir.

Ardından, Menüler ekranında ‘Max Mega Menu Settings’ (Max Mega Menü Ayarları) ‘nın altındaki kutuyu işaretleyerek mega menüyü etkinleştirmeniz gerekir.

Bundan sonra, farenizi bir menü öğesine götürmeniz gerekir ve menü sekmesinde bir “Mega Menu” düğmesi göreceksiniz.

Düğmeye tıkladığınızda bir açılır pencere açılır. Burada mega menünüze herhangi bir WordPress widget’ı ekleyebilir ve görüntülemek istediğiniz sütun sayısını seçebilirsiniz.

Widget ayarlarını düzenlemek için bir widget üzerindeki ingiliz anahtarı simgesini de tıklayabilirsiniz. Widget ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

İşiniz bittiğinde, açılır pencereyi kapatabilir ve hareket halindeki mega menüyü görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te mega menüyü nasıl ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı