Pratik Bilgiler

Süet Çanta Nasıl Temizlenir

En çekici cüzdanlardan bazıları süetten yapılmıştır . Pürüzsüz, kadifemsi bir his veren bir deri malzeme türüdür. Süet, ince bir iç deriden üretilmiştir. Deri yüzeyini aşındırmak için bir zımpara çarkı kullanılır. Bu, malzemenin çok sevilen pürüzsüz, nap yapısını oluşturur. Bununla birlikte, oldukça emici bir malzemedir ve su ve lekeler tarafından kolayca zarar görebilir. Sıvıların çantanıza dökülmemesini sağlamak için ekstra özen göstermeniz gerekir. Çantanızı temizlemek için aşağıdaki kılavuzu kullanın.

Adım 1 – Çanta ovmak

Süetinizi ovalamak için temiz ve kuru bir havlu kullanın. Orta basınç, yüzey izlerinin ve su lekelerinin temizlenmesine yardımcı olacaktır . Malzemenin yapısını bozacağı için çok sert ovalamayın.

Adım 2 – Fırça

Özel bir deri mağazasından süet bir fırça alın. Ayrıca çevrimiçi bir tane satın alabilirsiniz. Fırçayı kullanarak çantanızdaki tozu ve ince tozu temizleyin. Ayrıca, çantanın ince görüntüsünü geri kazanmaya yardımcı olur.

Adım 3 – Lekeyi çıkarın

Emiciliği yüksek olduğu için, lekeler süet çantanızdaki en büyük baş ağrınız olabilir. Çantanızdaki lekeleri temizlemek için yumuşak bir kalem silgi veya ince zımpara kağıdı kullanın. Leke temizlenene kadar silgiyle hafifçe silin. Temizlendikten sonra, temiz bir havlu veya fırça ile çantayı ovalayın. Ayrıca çantanızdaki lekeleri temizlemek için bir parça eski ekmek de kullanabilirsiniz. Temizleninceye kadar ekmek ile lekeyi ovalayın.

Adım 4 – Durum

Çantanı temizledikten sonra şartlandırmak iyi bir fikirdir. Bu, çekici görüntüsünün daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, çantaya yeni bir görünüm kazandırır ve çantanızın ömrünü uzatır. Parlatıcı bir bez üzerine az miktarda yağ koyun. Yağı kısa ve sabit darbelerle çantanıza sürün. İçeriden başlamak en iyisidir. Daha kolay uygulama için çantayı ters çevirin. Köşelerde ve dikişler boyunca ekstra çaba gerekir. İçi ile bittiğinde dışa doğru ilerleyin.

Adım 5 – Profesyonel Temizlik malzemeleri kullanın

Çantanızı bir veya iki yılda bir profesyonel süet temizleyicisine götürürseniz yardımcı olur. Temizleyici, çantanıza tamamen temiz ve bazı özel muamele sağlayacaktır. Çok paraya mal olmaz ve çantanızın dayanıklılığına katkıda bulunur. Süet cüzdanlar piyasadaki en yüksek fiyatların arasında olduğu için bu çabaya değer.

İpuçları

Leke oluşumunu azaltmak için çantanızda leke oluşmasını önlemek için gerekli önlemleri alın. Deri ürünleri satan bir mağazadan süet koruyucusu edinin. Talimatlarda belirtildiği şekilde uygulayın. Bu, çantanın su geçirmez hale gelmesine yardımcı olur ve lekeleri önler. Aynı zamanda çantanıza daha uzun süre yeni bir görünüm kazandırır.
Çantanızı temizlemeniz gerektiğinde sabun ve sudan kaçının. Bunlar süet dokusunu bozar ve yumuşak, pürüzsüz hissi kaybedersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu