Teknoloji

CS:GO Hilecilere Karşı Yeni Güvenlik Tedbiri

CS:GO;FPS oyunu Counter-Strike: Küresel Offensive, Emniyetli Mod hile tedbire sistemini tanıtan diğer bir güncelleme aldı. Bu sistem oyunun istemcisiyle etkileşime girmeye çalışan harici evrakları engelleyerek bilgisayar korsanlığını önlemek için tasarlandı. Haberin bilgileri resmi blogda bir notta yayınlandı. Fakat ne yazık ki kimi raporlara nazaran, sistem hile yapanlar tarafından kırılmış. Sistem ayrıyeten yayıncılar tarafından kullanılan uygulamaların çalışmasını da engelliyor.

CS:GO

Oyun artık varsayılan olarak Muteber Modda başlayacak. Oyunu etkileyen üçüncü taraf programlara sahip olan kullanıcılar, bulunan muhakkak belgeler ve oyunu bu programlarla başlatma yahut güvenilmeyen moda geçme imkanı içeren bir ileti alacak. Bu türlü bir durumda oyun kendisini etkileyen her şeyle birlikte yüklenecek, lakin itimat seviyesinde bir azalma olacak ve VAC (Valve Anti-Cheat) muhafazalı sunuculara erişim sağlanamayacak. Oyun sırasında yasak belgeler tespit edilirse kullanıcı oyundan atılacak.

CS:GONe yazık ki yeni sistemin piyasaya sürülmesi başarılı değil üzere görünüyor. Kimi hile üreticilerinin bu güvenlik tedbirini halihazırda kırdıkları söyleniyor. Ayrıyeten kimi kullanıcılar yanlış bulgulardan şikayet ediyorlar. CS:GO yayıncılar tarafından kullanılan programları hile olarak tespit ediyor ve bu da birçok yayını durdurmaya zorluyor (GeForce Shadowplay üzere bu çeşit kimi uygulamalar çalışmıyor).

Valve Software’deki geliştiricilerin sistemi geliştireceği ve bu eksiklikleri ortadan kaldıracağını umuyoruz. CS:GO’nun şu anda birtakım önemli hileci problemleri var. Hile yapanların sayısı, fiyatsız oyun modeline geçtikten sonra 2018’de süratle büyümeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu