Yazilim Program

Tarayıcınızın sizin için çalışmasını sağlayan en iyi Chrome uzantıları

Chrome tarayıcısı, Google Drive ve Fotoğraflar’dan Dokümanlar düzenleyicilere kadar Google’ın bulut tabanlı hizmetlerine zaten kullanışlı bir giriş kapısıdır. Ancak, Chrome uzantıları aracılığıyla popüler web tarayıcısını, tarama hayatınızı daha kolay, daha üretken ve daha güvenli hale getirmek için araçlar ve bildirimler ekleyerek özelleştirebilirsiniz.

Chrome tarayıcı uzantıları, kullanıcıların Google’ın tarayıcısının ( Windows ve Mac ) yapabileceklerini genişletmelerini sağlayan kük uygulamalardır . Bir uzantı genellikle adres çubuğunun sağındaki alanda Chrome’un araç çubuğuna bir simge ekler. Uzantılar, bir web sayfasının kullandığı izleyicilerin Gmail iletilerinin sayısından gelen her şeyi gösterebilir ve koruma izlemeye ve üçüncü taraf çerezlerini yönetmeye yardımcı olur. Eklentiler, perakende web sitelerinde fiyatları izleyebilir, dilbilginizi izleyebilir, Kindle’ınıza web içeriği gönderebilir, ekran görüntülerini yakalamaya yardımcı olabilir ve şifreleri yönetebilir.

Google’ın Chrome Web Mağazası’ndan uzantıları arayabilir ve yükleyebilirsiniz . Mağaza, fotoğraflar ve üretkenlik dahil olmak üzere 12 kategoride uzantıları düzenler. İstediğiniz uzantıyı bulun ve ardından uzantıyı tarayıcınıza eklemek için “Chrome’a ​​Ekle” düğmesini tıklayın. Web mağazası ayrıca oyunlar da dahil olmak üzere tarayıcı temaları ve uygulamaları sunar.

Chrome için bir uzantı ekledikten sonra, simgesinin adres çubuğunun sağında görüntülendiğini göreceksiniz. Birini basılı tutup ardından yeni bir yere sürükleyerek uzatma simgelerini yeniden düzenleyin. Bir uzantıyı uzantı simgesine sağ tıklayıp “Chrome Menüsünde Gizle” yi seçerek de gizleyebilirsiniz. Uzantı satırının en ucundaki üç dikey noktayı tıklatarak gizli uzantıları görüntüleyin ve bir simgeye sağ tıkladığınızda bu seçeneği belirleyerek bir uzantıyı kaldırın. Son olarak, bir simgeye tıkladığınızda, yüklediğiniz uzantıların tam bir listesini görmek için Uzantıları Yönet’i seçebilirsiniz. Tüm uzantılarınızı, simgelerin sağındaki üç dikey noktaya tıklayarak ve “Diğer Araçlar ve Uzantılar” ı seçerek de görebilirsiniz.

1. Grammarly

Dilbilgisi yazarken dikkat eder, yazarken dilbilgisi ve imla önerileri yapar. Birinci sınıf kompozisyon öğretmeninin her zaman yanında olması gibi.

2. The Great Suspender

Chrome sekmeleriniz esaret altında tavşan gibi ürerse, The Great Suspender onları askıya alabilir ve açık sekmelerin neden olduğu bellekteki stresi azaltır. Sekmeleri belirli bir süre sonra askıya alabilir veya manuel olarak çevrimdışı duruma getirebilirsiniz. Bir sekmeyi sayfayla tıklayarak reaktifleyin.

3. OneTab

OneTab , açılır sekmelerde istenmeyen sekmeler yerleştirmenize izin vererek sekmeli belleklerin korunmasına farklı bir yaklaşım getirir . Sekmeler bulunduktan sonra, web sitesini yeniden sekme olarak görüntülemek için onları yeniden sıralayabilir veya birini tıklayabilirsiniz.

4. LastPass

LastPass’ın ücretsiz sürümü ile Chrome’da şifreler oluşturabilir, kaydedebilir ve doldurabilirsiniz. Yıllık 12 dolarlık bir abonelik, şifreleri aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza ve uygulamaların kilidini açmanıza olanak tanır.

5. 1Password

1Password Chrome tarayıcı uzantısı bir ana parola ile güvenli hesapları ve hizmetlerine erişimi sunarak şifreleri ve log-in bilgisini işler.

6. Momentum

Yeni bir sekme açın; Momentum , ilham verici bir teklif, yapılacaklar listeniz ve şimdiki zamanla elinizdeki göreve odaklanmanızı sağlar.

7. Save to Pocket

Daha sonra okumak üzere bir web sayfasını kaydetmek istiyorsanız , sayfayı daha sonra herhangi bir cihazda görüntülemek üzere sayfayı Cep’e kaydetmek için Cep simgesini tıklatın .

8. Speed Dial 2

Hızlı Arama 2 , sık kullanılan sayfalar ve uygulamalar, yer imleri, tarama istatistikleri ve diğerleri dahil olmak üzere boş bir sekmeye öğeler eklemenize izin vererek yeni sekmeleri daha kullanışlı hale getirir.

9. Camelizer

Camelizer Chrome için uzantı, fiyatlar izlemek fiyat-tarih çizelgeleri görmek ve Amazon’da satılan ürünler için fiyat bırak uyarıları almak izin cryptically olarak adlandırılır camelcamelcamel.com web içine takar.

10. Ebates

2.000’in üzerinde çevrimiçi perakendeciden kupon ve nakit iadesi sunan Ebates ile biraz para kazanın .

11. Wikibuy

Amazon’da en iyi fiyatları alıp almadığınızı merak ediyorsanız, Amazon’da alışveriş yaparken diğer perakendecilerde daha düşük fiyatlar arayan ve daha sonra bulduğu fırsatları gösteren Wikibuy’u inceleyin .

12. Google Mail Denetleyicisi

Google Mail Checker , kaç tane okunmamış Gmail mesajınız olduğunu gösterir. Gmail’e gitmek için simgeyi tıklayın. Basit.

13. Google Earth’ten Earth View

Bu uzantı hoş bir şey yapar: Yeni bir sekme her açtığınızda, uzantı Google Earth’ten ilginç bir Uydu görüntüsü görüntüler. Sağ alt köşede, fotoğrafın dünyanın neresinde olduğunu kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu