Blog

Bitcoin Ödemelerini Kabul Etme

WordPress’te Bitcoin ödemelerini kabul etmek istiyor musunuz? Bitcoin, dünyanın herhangi bir yerinden çevrimiçi ödemeyi kabul etmeyi çok kolaylaştırır. Bu makalede, WordPress’te Bitcoin ödemelerini kolayca nasıl kabul edeceğinizi göstereceğiz.

Neden WordPress’te Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmelisiniz?

WordPress, WordPress için WooCommerce veya diğer e-ticaret eklentilerini kullanarak birkaç dakika içinde bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza olanak tanır . Bu platformlar PayPal, Stripe, 2Checkout ve diğer birçok popüler ödeme ağ geçidini kullanarak ödemeleri çevrimiçi olarak kabul etmenizi sağlar .

Aslında bir alışveriş sepeti eklentisi kullanmadan Stripe veya PayPal ile ödeme kabul edebilirsiniz .

Ancak, tüm ödeme ağ geçitleri her yerde mevcut değildir. Müşterilerinizden bazıları bölgelerinde PayPal’a sahip olmayabilir, diğerleri kredi kartlarını kullanmak istemeyebilir.

Bitcoin, dünyanın herhangi bir yerinden herkes tarafından kullanılabilecek alternatif bir ödeme yöntemi sunar. Bitcoin’de ödemeleri kabul ettikten sonra, bunları banka hesabınıza aktarabilir veya cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Bitcoin oranları sürekli olarak artmaktadır ve daha fazla kişi onu kullanmaya başladığında bunu yapmaya devam edecektir.

Bu, Bitcoin’e nasıl başlayacağınıza ve WordPress web sitenize nasıl entegre edileceğine bakalım.

Bitcoin’e Başlarken

İlk olarak, bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bu, Bitcoins göndermek veya almak için kullanacağınız ve bitcoin’lerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir yazılım parçasıdır.

Birçok farklı türde cüzdan mevcuttur. Bilgisayarınıza veya hatta telefonunuza bir cüzdan yükleyebilirsiniz.

Cüzdanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyaçlarınız için doğru cüzdanı seçmek için Bitcoin Cüzdanları sayfasını ziyaret edin .

Ardından, bir BitPay hesabı için kaydolmanız gerekecektir . BitPay, Bitcoin değişimi, dönüştürme ve banka hesabınıza veya Bitcoin cüzdanınıza aktarma hizmeti sunan çevrimiçi bir hizmettir.

Kayıt sırasında servis seçmeniz istenecektir. Web sitenizde ürün veya hizmet satmak ve ödemeleri banka hesabınıza aktarmak için ‘İşletme Hesabı’nı seçmeniz gerekir.

Bundan sonra, hesabınızı oluşturmak için kuruluşunuzun adını doldurabilir ve kişisel bilgilerinizi girebilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, başlangıç ​​kontrol paneline ulaşacaksınız. Orada hesabınızı doğrulamak için gereken üç adımı göreceksiniz.

Öncelikle e-posta adresinizi doğrulamanız gerekir. Ardından, işletme hesabınızı doğrulamak için işletme bilgilerinizi girmeniz gerekir. Son olarak, banka hesap bilgilerinizi veya Bitcoin cüzdan adresinizi girmeniz gerekir.

Bu adımları tamamladıktan sonra web sitenizdeki ödemeleri kabul etmeye hazır olacaksınız.

BitPay, WordPress web sitenizde ödemeleri kabul etmenin birçok yolunu sunar. Size iki farklı yöntem göstereceğiz ve işinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

BitPay ile WooCommerce’de Bitcoin Ödemelerini Kabul Etme

Eğer zaten WooCommerce kullanıyorsanız , bu yöntem sizin için tavsiye edilir.

Yapmanız gereken ilk şey , WooCommerce eklentisi için BitPay’i kurmak ve etkinleştirmektir . 

Etkinleştirme sonrasında, WooCommerce »Ayarlar sayfasını ziyaret etmenizve ‘Ödeme’ sekmesine tıklamanız gerekir . Ardından, ayarlarını yapılandırmak için BitPay bağlantısına tıklayın.

API anahtarınızı oluşturmak için API alanının altındaki bağlantıyı tıklamanız gerekir. Bu sizi ‘Yeni Jeton Ekle’ düğmesine tıklamanız gereken BitPay web sitesine götürecektir. Bundan sonra bu belirteci bir etikete eklemeniz ve devam etmek için ‘Jeton Ekle’ düğmesine tıklamanız gerekir.

BitPay şimdi size WooCommerce BitPay ayarlar sayfanızda kopyalayıp yapıştırmanız gereken bir eşleştirme kodu gösterecektir. Daha sonra devam etmek için bul düğmesine tıklayın.

Eşleştirme kodunu doğrulamak için WooCommerce web siteniz artık BitPay’e bağlanacaktır. Başarı ile, API anahtarınızı otomatik olarak getirecek ve depolayacaktır.

Değişikliklerinizi kaydetmek için kaydetme ayarları düğmesini tıklamayı unutmayın.

Müşterileriniz artık mağazanızın ödeme sayfasında Bitcoin kullanarak ödeme yapma seçeneği görecek.

BitPay ile WordPress’te Bitcoin Ödemelerini Kabul Etme

Bu yöntem, WordPress web sitesinde bir alışveriş sepeti veya e-ticaret eklentisi kullanmayan kullanıcılar için önerilir.

BitPay, satmak istediğiniz ürünler için ödeme butonları oluşturmanıza olanak tanır. BitPay gösterge tablonuzun altındaki Ödeme Araçları sayfasını ziyaret edip Ödeme Düğmeleri’ni tıklayın.

Bu sizi düğme üreteci sayfasına götürecektir. İşletme adınızı, ödeme kaleminizin açıklamasını ve ödeme tutarını girmeniz gerekir.

Ayrıca bir tarayıcı yönlendirme URL’si de girebilirsiniz. Yazılım, e-kitap veya müzik gibi dijital ürünler satıyorsanız bu özellikle yararlıdır. Yönlendirme sayfası, kullanıcılarınızın dosyayı indirebileceği sayfa olabilir.

Devam etmek için Oluştur düğmesine tıklayın.

BitPay şimdi size düğme kodunu ve farklı düğme boyutlarını gösterecektir. Kullanmak istediğiniz tuş boyutunu seçin ve kodu kopyalayın.

Artık WordPress web sitenize gidebilir ve düğmeyi eklemek istediğiniz gönderiyi veya sayfayı düzenleyebilirsiniz . Gönderi düzenleme ekranında, metin düzenleyicisine geçmeniz gerekir .

Ardından, BitPay web sitesinden kopyaladığınız kodu metin düzenleyicisine yapıştırın ve değişikliklerinizi kaydedip yayınlayın.

Artık ödeme düğmenizi çalışırken görmek için posta / sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te Bitcoin ödemelerini nasıl kabul edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu