Blog
Trend

WordPress’te Soru ve Cevap Sitesi Nasıl Oluşturulur

Soru ve Cevap Sitesi Nasıl Oluşturulur,Yahoo Answer, Quora, Stackoverflow gibi çevrimiçi soru ve cevap toplulukları diğerlerinden öğrenmenin eğlenceli ve kolay yoludur

Soru ve Cevap Sitesi Nasıl Oluşturulur,Yahoo Answer, Quora, Stackoverflow gibi çevrimiçi soru ve cevap toplulukları diğerlerinden öğrenmenin eğlenceli ve kolay yoludur. Sorular ve Cevap siteleri, kullanıcıların diğer topluluk üyeleri tarafından yanıtlanan seçili konular hakkında özel sorular sormalarına izin verir. Bu makalede, size WordPress’te nasıl soru ve cevap sitesi oluşturulacağını göstereceğiz. Soru ve cevaplara adanmış bir site oluşturabilir veya mevcut WordPress sitenize bir Soru ve Cevap bölümü ekleyebilirsiniz.

Videoyu beğenmiyorsanız veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.


DW Question Answer Eklentisi İndir

Yapmanız gereken ilk şey, DW Question Answer eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek . Etkinleştirildiğinde, eklenti WordPress sitenizde iki yeni sayfa oluşturur: DWQA Sorular ve DWQA Soru Gönder . Bu sayfaların başlığını ve bağlantısını düzenlemek için Sayfalar »Tüm Sayfalar’a gitmeniz ve her bağlantının altındaki Hızlı Düzenleme bağlantısını tıklamanız gerekir .

Yapmanız gereken bir sonraki şey, kullanıcının web sitenize kayıt olmasına izin vermek. Bu, Ayarlar »Genel kısmına giderek sağlanabilir . Üyelik bölümüne gidin ve Herkes kayıt olabilir seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin . Seçtiğiniz emin olun abone yeni kullanıcı olarak varsayılan rolü .

Artık kullanıcı kaydı etkin, eklenti ayarlarını yapılandıralım. DW Q&A »Ayarlarbölümüne giderek başlayın . On Genel sekmesi, temel eklenti ayarlarını yapabilirsiniz. Buradaki çoğu seçenek kendi kendini açıklayıcıdır.

Soru Sor formunu gösterecek sayfayı ve Tüm Soruları Listelenecek başka bir sayfa seçmelisiniz . Zaman ayarları, tek bir sorunun ne kadar süreyle yeni bir soru olarak vurgulanacağını seçmenize izin verir . Bunu, Yeni Soru Zaman Dilimi seçeneğinin yanındaki saat sayısını girerek yapabilirsiniz . Ayrıca bir sorunun gecikmiş olarak işaretleneceği gün sayısını belirleyebilirsiniz. Gelen Özel Kalıcı bölümünde, tek bir soru, tek Q & A kategorisi ve tek Q & A etiket için sayfa sümüklüböcek girebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Şimdi Bildirim sekmesine geçelim. Burada, bir soru sorulduğunda, yanıtlandığında veya yeni bir yorum eklendiğinde, kullanıcılara gönderilen e-postaları özelleştirebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Wordpress İle Online Kurs Yada Ders Sistemi Nasıl Oluşturulur ?

Açık izinler sekmesi, yorum, soru sormak sorulara cevap ve ayrılmasına izin kullanıcı rolleri seçebilirsiniz. Varsayılan olarak eklenti anonim kullanıcıların cevaplar yayınlamasına izin verir, ancak sorular yalnızca kayıtlı kullanıcılar tarafından sorulabilir. Bu, kullanıcıların kaydolması için harika bir teşviktir.

Soru Cevap Sitesini Yönetmek

Sitenize eklenmiş tüm soruları Soru-Cevap »Tüm Sorular bölümünden görüntüleyebilirsiniz . Bir olarak yönetici , düzenlemek veya sitenizde herhangi bir kullanıcı tarafından gönderilen soruları silebilir.

Kullanıcıların kategori oluşturma iznine sahip olmadığından, Soru kategorileri de ekleyebilirsiniz. Ancak, kullanıcılar sitenize bir soru gönderirken soru etiketleri ekleyebilir.

Soru ve Cevap Sitenizin Ön Uç Özellikleri

DW Soru Cevapları çoğu WordPress temasına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Sorular sayfanız şöyle görünecek:

Sorular duruma, kategorilere, görünümlere ve cevaplara göre aranabilir veya sıralanabilir. Kullanıcılarınız sorulara oy verebilir, cevap verebilir ve kendi yorumlarını ekleyebilir. Kullanıcılar ayrıca her bir sorunun yanındaki yıldız simgesini tıklayarak soruları takip edebilirler.

Soruyu soran kullanıcı ve site yöneticisi bir soruyu çözülmüş olarak işaretleme özelliğine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca cevaplara oy verebilir, en iyi yanıtı seçebilir ve sorulara ve cevaplara yorum ekleyebilir. Bu, kullanıcılarınızın soru konusundaki tartışmalara katılmaları için daha derin bir etkileşim platformu sağlar.

Bu eklenti ücretsizdir ve testlerimiz sırasında çok iyi bir performans sergiliyor. Orada birkaç Soru ve Cevap WordPress teması var, ancak bunlar sonsuza dek bu temayı kullanmanıza engel oluyor. Eklenti kullanmanın avantajı, temanızıveri kaybetmeden değiştirebilmenizdir.

Bu makalenin, WordPress sitenizde kendi soru ve cevap topluluğunuzu oluşturmanıza yardımcı olacağını umarız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı