Ekonomi

Devlet Bankalarında Hesap Açmak

Devlet bankalarında hesap açmak isteyen pek çok müşteri bulunabilmektedir. Bildiğiniz gibi, devlet bankaları genelde daha düşük faizle kredi verirler ve pek çok bankacılık işlemi çok daha ucuzdur. Ayrıca maaş alınan bankalarda genelde devlet bankalarıdır. Devlet bankalarında hesap açmak işlemi için, öncelikle hangi bankayı tercih ettiğinizi düşünmeniz lazım. Genel olarak her banka oldukça kolay bir şekilde ücretsiz hesap açılışı yapar. Bu yazıda sizlere birkaç devlet bankası üzerinden nasıl hesap açabileceğinizi anlatacağız.

Ziraat Bankası Hesap Açmak

Ziraat Bankası hesap açmak işlemi oldukça kolaydır. Genelde Ziraat Bankası’nda hesap açan bireyler, işlem ücretleri ve faiz oranları nedeniyle Ziraat Bankası’nı tercih ederler. Peki Ziraat Bankası hesap açılımı nasıl yapılır? Ziraat Bankasında hesap nasıl açılır? Aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede Ziraat Bankası hesap açmak işlemini tamamlayabilirsiniz.

1- Sıradan bir gün, dışarı çıktınız ve Ziraat Bankası’nda hesap açmak istiyorsunuz. Bir banka hesabında açılan ilk hesap vadesiz hesap olur genelde. Ziraat Bankası’nda gittiğiniz zaman bir adet TL veya döviz mevduat hesabı açmak istiyorum diyebilirsiniz. Hesap açtırdığınız zaman artık o bankada bir hesabınız olur.
2- Banka şubesine gidip, hesap açmak istedikten sonra, size bir adet hesap cüzdanı ve bir de banka kartı verilir ve bunlar için sizden genelde bir ücret alınmaz. Hesabınızı açtırdıktan sonra içerisine para yükleyebilir ve kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.
3- Hesap cüzdanında, hesap numarası, IBAN ve bakiye bilgileri yer alır. Bu bilgilerle herhangi bir noktadan ödeme de alabilirsiniz.
4- Hesap açılışından sonra bir de internet bankacılığı şifresi isterseniz, işlemlerinizi gerçekleştirmek için bundan sonra şubeye gitmenize gerek kalmaz.

Detaylı bilgi: https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/ziraat-bankasi-hesap-acma/

Halkbank Hesap Açmak

Halkbank hesap açmak işlemi son derece kolaydır. Halk bankasında bir adet vadesiz mevduat hesabı açtırmak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Halkbank şube sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı muhtemelen sizin mahallenizde ve ilçenizde en az bir adet Halkbank şubesi bulunacaktır.

1- Halk bankasında vadesiz mevduat hesabı açtırabilmek için, Halkbank şubesine gitmeniz gerekir.

2- Hesap açtırmak için, en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük bir şekilde hesap açabilmek için, kefilinizin bulunması gerekir, ayrıca tüm işlemlere kefilinizin onay vermesi gerekir.

3-Hesap açtırdığınızda, vadesiz hesap cüzdanı ve bir de Halkbank vadesiz hesap kartınızı alırsınız.

4- Vadesiz hesap bakiyenize dilediğiniz zaman para yükleyebilir ve dilediğiniz zaman hesap bakiyenizde bulunan parayı kartınız ile veya ATM üzerinden çekerek harcayabilirsiniz.

Detaylı bilgi: https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/halk-bankasi-hesap-acma/

Vakıfbank Hesap Açmak

Vakıfbank, Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biridir. Emekli maaşı, diğer maaş ödemeleri, engelli aylığı gibi ödemeler, genelde Vakıfbank’a yatırılmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi mecburi olarak Vakıfbank’ta hesap açtırma gereği duyabiliyor. Peki Vakıfbank hesap açmak işlemi nasıl yapılır? Vakıfbank’ta vadesiz TL hesabı nasıl açılır?

1- Devlet ödenekleri, devlet bankalarına yatar, bu nedenle maaş almak için bir devlet bankası olan Vakıfbank’ta hesabınızın bulunması gerekebilir. Maaşınızı Vakıfbank’tan almak için, en yakın Vakıfbank şubesine giderek bir adet vadesiz hesap açabilirsiniz. Vakıfbank’ın Türkiye genelinde binlerce ATM ve şubesi bulunur. Bu nedenle para çekim ve diğer işlemlerinizi de oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

2- Hesap açtırmak için 18 yaş şartı bulunur ancak kefil şartıyla 18 yaş altı bireylerde hesap açabilirler.

3- Başvuruya gelen kişilerin yanlarında mutlaka kimlik belgesi olması gerekmektedir.

4- Hesap açılımı için bir ücret genelde alınmaz, hesabınız açıldığında bir adet vadesiz hesap cüzdanı ve banka kartı teslim edilir.

Detaylı bilgi: https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/vakifbank-hesap-acma/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu