Tanıtım

Zamansız Şıklığın Göstergesi Berjeri Seçerken Bunlara Dikkat!

Zarif tasarımı ile evinize harika bir atmosfer katan, oturma odalarınızdaki zamanınızı daha da keyifli hale getiren berjerler artık klasik ya da modern döşenmiş olsun bütün evlerin baş köşelerinde yer alıyor. İder Mobilya, salonunuzda ya da evinizdeki diğer odalarda konforlu alanlar yaratabilmeniz için birbirinden şık berjer modelleri ile farkını ortaya koyuyor.

Zamansız Bir Mobilya: Berjer Koltuk

15. Louis’den beri hayatımızda olan bu mobilya, koltukların da atası sayılır. Yüksek bir sırt kısmı olan, iki yanında kolçakları bulunan ve özel bir koltuk minderine sahip bu çok yönlü sandalyeler başlangıçta, asaletle eş değerdi ve ağır döşeme kumaşlarıyla, yaldızlı ipek kumaşlarla kaplanıyordu. 17. yüzyılda ahşap çerçeveli, arkalıklı berjerler görmek mümkündü. Bugünkü modeller belki yaldızlı ipekle kaplanmıyor ama rahat detaylar içeren modern bir tasarıma sahipler ve bu yüzden de zamansız olarak anılıyorlar. Rahatlık ruhuyla tasarlanan bu özel koltuklar, tipine bağlı olarak yüksek ya da alçak sırtlı olabiliyor; ayrıca kavisli, yuvarlak, ya da konik bir sırt yapısına sahip olan modelleri de var. Evlerde yerine göre bir çift olarak ya da tek başına kullanılabilen bu mobilyaların kullanım alanı da oldukça geniş. Dilerseniz bir şömine etrafında simetrik olarak şık ve kullanışlı bir çift deri berjeri konumlandırabilir ya da geniş bir banyonuz varsa modern çizgilere sahip, yumuşak bir kumaşla kaplanmış tekli bir koltuğu rahatlıkla buraya yerleştirebilir ve oldukça şık bir alan yaratabilirsiniz.

Farklı Zevklere Hitap Eden Berjer Modelleriyle Şık Evler

Tasarımcılar birbirinden farklı zevke hitap eden oldukça geniş bir yelpazede berjer modellerine imza atıyor. Sırt bölümü geniş ve yüksek tasarımlı olanlar oldukça rahat bir kullanım sunarken, bazı modellerde ise özellikle yerden yüksek olacak şekilde tasarlanan ahşap ayaklar dikkati çekiyor. Sıra dışı ve zamansız tasarımlara düşkün olanlar, modern çizgilere sahip, kumaş ve metal karışımı, aynı zamanda işlevsel ve kolçaksız modelleri tercih edebilirler. Yine modern çizgilerin peşinde olanlar, alışılmışın dışında çizgilere sahip, metal ayaklı berjer modellerini seçerek, salon ya da oturma odalarında klasikten çok modern bir görünüm yaratabilirler.

Berjer Denince Akla Kaliteli Malzeme Ve Konfor Hissi Gelmeli

Konfor ve rahatlık arayanların ilk tercihi olan berjerler bugün yumuşak kadife, keten gibi pratik kumaşlarla kaplanabiliyor. Çiçek desenlerinden hoşlananlar ya da yazlık evlerinde hafif ve havadar bir his yakalamak isteyenler için büyük çiçek desenli kumaşlarla kaplı modeller ilk tercih edilecek mobilyalardan biri olmalı. Zarifliğiyle dikkat çeken bu koltuklarla evinizde bambaşka bir hava estirmeniz mümkün. Kitap kurtları, kitaplıklarının yanında kullanacakları modern tasarımlı bir berjer sayesinde okuma hazzını yaşarken; hareket ettirme kolaylığı sayesinde dilerseniz pencerenin önüne pratik bir şekilde çekerek manzaranın keyfini de çıkarabilirsiniz. Bu koltuklarda rahat bir oturma hissi yakalayabilmenin temel koşulu, yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi. Döşemede kullanılan sünger ve elbette ki kumaşın kaliteli olması bu mobilyayı sadece rahat yapmıyor aynı zamanda şıklığına da büyük katkı sağlıyor.

Modern Bir Lüks İçin Klasik Tasarımdan Faydalanmak

Berjerleri artık farklı tarzlarda dekore edilmiş evlerde görmek mümkün. İlk tekli koltuktan bugüne evrim geçiren ve lüks mobilyaların temelini atan bu koltuklar zaman içinde renk ve desen bakımından sayısız varyasyona ilham verdi. Rahatlığın şık tasarımla buluştuğu berjerlerden hangisini seçerseniz seçin, evinizdeki odaların cazibesini gerçekten artırabilecek ve misafirleriniz için rahat bir koltuk işlevi görebilecek bir tekli koltuk bulmanız mümkün. İder Mobilya mağazalarında her zevke uygun, işlevsel ve şık tasarımlı berjer modellerine bakabilir, eviniz için en uygun olanı seçebilir, İder Mobilya’nın her bütçeye uygun berjer fiyatları sayesinde kalite ve şıklığı evinize kolayca taşıyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu