Tanıtım

Kıbrıs’lı iş insanı Fatih Eryılmaz Sektör çalışanlarını uyardı

Corona Virüs Belirtileri Nelerdir?

Kıbrıs’lı iş insanı Fatih Eryılmaz Corona virüs salgınında, görülen semptomların önemi oldukça büyüktür. Çünkü belirtiler hakkında bilgi sahibi olmak, erken tanı açısından da önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra covid-19 taşıyıcısı olduğunu düşünerek insanların sağlık kuruluşlarına gitmeleri hem kendileri ve hem de toplum için risk oluşturmaktadır.

Corona Virüs Belirtileri

İshal

Sık görülen belirtiler arasında olmasa da, azımsanmayacak ölçüdeki vakalarda ishal belirtisine rastlanmıştır. Diğer belirtilerle birlikte ishal görülmesi, ciddiye alınabilecek durumlardan biridir.

Kas Ağrısı, Yorgunluk ve Halsizlik

Covid-19 belirtileri arasında en yaygın görülen belirti, kas ağrısıdır. Kas ağrısını halsizlik ve yorgunluk gibi belirtilerde izlemektedir. Rahatsızlığın görüldüğü hastaların önemli bir kısmında, çeşitli kas ağrılarının şiddetli bir şekilde görüldüğü bilinmektedir.

Boğaz Ağrısı

Tek başına koronavirüs belirtisi olmasa da, boğaz ağrısının corona belirtileri arasında yer aldığı bilinmektedir. şayet salgın dönemlerinde diğer belirtilerle birlikte boğaz ağrısı yaşıyorsanız, corona virüsünden şüphelenmeniz erken tanı için önemlidir.

Nefes Darlığı

Her virüs taşıyıcısında görülen bir belirti olmamakla birlikte, nefes darlığı corona virüs belirtileri arasında yer alan şikayetlerden biridir. her hastada görülmeyen bu belirti, covid-19 taşıyıcılarında önemli solunum sıkıntısının yaşanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden hastalara normal solunum cihazlarıyla birlikte, daha rahat nefes almasını sağlamak için vantilatör adı verilen ve hastanın nefes almasını kuvvetlendiren tıbbi cihazlarda bağlanmaktadır.

Kuru Öksürük

Alt ve üst solunum yollarında ciddi semptomların yaşanmasına neden olan covid-19, kuru öksürük belirtisinin de sık görülebileceği bir rahatsızlıktır. Şiddetli boğaz ağrısıyla birlikte ciğerlerde ciddi sıkıntıların olması, kuru öksürükle birlikte daha yaygın görülmektedir.

Yüksek Ateş

Corona belirtileri arasında en yaygın görülenlerden biri de, yüksek ateş sorunudur. Özellikle diğer belirtilerden herhangi biriyle birlikte yüksek ateş görülmesi, ciddiye alınması gereken durumlardan biridir. diğer belirtilerle birlikte görülecek yüksek ateş durumunda, mutlaka bir sağlık kuruluşundan yardım almanız oldukça önemlidir.

Bugüne kadar dünya geleninde görülen corona virüs vakalarının %80’den fazlasında yüksek ateş belirtisi görülmüştür.

Kıbrıs’lı iş insanı Fatih Eryılmaz yukarıdaki belirtiler nadiren tek başına görülebilecek belirtiler olsa da, genellikle birkaç belirti birlikte görülmektedir. Diğer belirtiler, yüksek ateş belirtisiyle beraber seyretmektedir. Hastalar tarafından yapılan açıklamalar, vücuttaki değişikliğin hissedilir derecede olduğu yönündedir. Şayet belirtiler sizde görülmeye başlamış ve vücudunuzda değişiklik olduğunu hissediyorsanız, erken tanı için mutlaka doktorunuza başvurulması uyarısında bulundu.

Kaynak: https://www.royalhaber.com/gundem-haberleri/fatih-eryilmazdan-kibrisa-dev-saglik-yatirimi-32741.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu