Kadın
Trend

Akrilik Tırnaklar Uzun Süreli Nasıl Dayanır?

Akrilik tırnaklar günlük olarak temizlendiğinde ve kontrol edildiğinde, dağınık işler sırasında örtülür ve alet olarak kullanılmazsa daha uzun süre dayanır.

Akrilik tırnaklar günlük olarak temizlendiğinde ve kontrol edildiğinde, dağınık işler sırasında örtülür ve alet olarak kullanılmazsa daha uzun süre dayanır. Herhangi bir yırtılma veya hasarlı alanın derhal bir salonda veya aşınma süresini artırmak için akrilik tırnaklarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir yapıştırıcı ile onarılması gerekir.

Gözyaşı, çatlaklar ve enfeksiyonlar akrilik tırnaklarını kaybetmenin en sık nedenleridir. Tırnakların günlük olarak sabun, ılık su ve yumuşak bir tırnak fırçası ile yıkanması gerekir. Tırnakları her gün hasar açısından inceleyin ve küçük gözyaşlarını akrilik tırnak tutkalı ile sabitleyin. Kırık bir tırnağı yerinde tutmak için asla bandaj veya bant kullanmayın.

Bulaşıkları yıkarken, bahçecilik yaparken ve ağır işleri yaparak sağlam eldivenler giymek, tırnakları daha uzun süre dayanmaları için korur. Küçük eşyaları toplamak, hareket ettirmek veya bir şeyleri kaldırmak için akrilik tırnak kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, her zaman parmaklarınızın uçlarını veya uygun bir alet kullanın. Ortamda, hasara neden olabilecek şeyleri yakalamaktan kaçınmak için tırnakların farkında olun.

Salonda tırnak büyümesine bağlı olarak her iki veya üç haftada bir akrilik tırnakların dokunması, değişiklikler arasındaki uzunluğu da artırır. Uygun bakım yapılırsa akrilik tırnaklar üç aya kadar dayanır. Tırnakların değiştirilmesi gerektiğinde, yeni akrilikler uygulanmadan önce çıkarıldıktan sonra en az üç gün bekleyin.

Bir önceki yazımız olan Amerikan Manikürü Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Oje inceltme nasıl yapılır?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı