Kadın
Trend

Manikür ve Pedikür nasıl yapılır

Tırnaklarınızı Manikürlemek için temizleyin ve eğreleyin, tırnak etlerini çıkarın, ellerinizi yıkayın ve nemlendirin

Tırnaklarınızı Manikürlemek için temizleyin ve eğreleyin, tırnak etlerini çıkarın, ellerinizi yıkayın ve nemlendirin, bir baz cila uygulayın, renkli cila uygulayın ve şeffaf bir üst kat uygulayın. Bu 45 dakikalık işlem, pamuklu ped, aseton, kütikül sökücü, kütikül çubuğu, su, havlu, sabun, nemlendirici ve cila gerektirir.

  1. Tırnakları temizleyin Pamuklu bir pedin asetona daldırın ve ciltteki yağları ve cilaları kalmayıncaya kadar tırnaklarınızın üzerine silin. Bir tırnak törpüsü ile uçları şekillendirin.
  2. Tırnak etlerini çıkarın Bir elin tırnak etlerine küçük bir damla tırnak eti temizleme jeli uygulayın ve ürünün cildinize temas etmesine izin vermeyin. Bir manikür çubuğu ile kazıyın ve diğer elinizdeki manikürleri çıkarın.
  3. Ellerinizi yıkayın ve nemlendirin Ellerinizi ılık su ve yumuşak bir el sabunu ile yıkayınız. Onları bir havluya bastırın, kalın bir nemlendirici krem ​​uygulayın ve ellerinizi eminceye kadar ovalayın.
  4. Oje uygulayın Bir pamuk pedini asetona batırın ve nemlendirici izlerini çıkarmak için tırnaklarınızı silin. Bir taban kat ve iki kat renkli cila uygulayın. Manikürü şeffaf bir üst kat ile kapatın ve tırnaklarınıza kuruması için en az 20 dakika verin.

Bir önceki yazımız olan Akrilik Tırnaklar Ne Kadar Dayanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Akrilik Tırnaklar Uzun Süreli Nasıl Dayanır?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı