Kendin Yap

Örgü manşetli çizgili noel çorabı nasıl yapılır

Doğduğumdan beri çocuklarım için çizgili Noel çorabı hazırlamak istedim ve dört yıl sonra sonunda başardık! Her yıl burada ve orada rastgele çoraplar kullanıyoruz, ancak şimdi her birinin sonsuza dek kendileri olacak el yapımı bir çorapları var ve isterlerse evden çıktıklarında onlarla birlikte gidebilirler. Bir ömür boyu sürecek gerçekten özel ve gerçekten kaliteli bir şey yapmak istedim ve çizgili çorapların çok zor olacağını düşündüm, ancak ortaya çıktığı gibi, oldukça basit bir proje! Sadece biraz dikkatlice kes ve biraz tahmin et. Ama sizin için her şeyi yaptık, o yüzden çabucak olmalı!

Bunların küçük bir tarihi olmasını istedim, bu yüzden onları geç büyük annemin koleksiyonundan elde ettiğim özel bir şey için hazırladığım kumaştan astarladım. Örme manşetlere gelince, süslü görünüyorlar ama gerçekten sadece yünlü kazaklar! Yani aslında bir şeyi örmek zorunda değilsiniz. Doğru kaynakları araştırırsanız, bu gerçekten uygun maliyetli bir proje olabilir. Öyleyse bunları yapalım!

Örgü Manşetli Çizgili Noel Çorabı Nasıl Yapılır

Malzemeler

  • eski örgü kazak
  • çorabın kumaşı (benekli yün ve keçe kullandık)
  • astar kumaşı
  • dikiş makinesi ve aksesuarları
  • iplik
  • makas
  • kâğıt
  • dolma kalem
  • çorap döngüsü için trim
  • pimleri

Zaman Oluşturun: Stok başına 1 Saat

Adım 1: Stok şeklinizi bir kağıda kesin. Mevcut olanı izleyebilir ve her tarafına 1/2 add ekleyebilir veya sadece istediğiniz şekli çizebilirsiniz.

Adım 2: Kağıt stoğunuzu kesin. Astar kumaşınıza ve çorap kumaşınıza uygulayın. Astar için çorap şeklinin iki parçasını ve çorap için iki parçasını kesin. (Bir seferde iki adet istifleyebilir ve kesebilirsiniz.)

Adım 3: Astarınızı dikin. Sağ tarafları bir araya getirin ve üst kısım dışındaki tüm kenarları dikin, çorabın bir tarafında 3 ″ boşluk bırakarak, sonunda sağ tarafını çevirebilirsiniz. Astarı yan yana bırakın.

Adım 4: Çoraplarınızı dikin. Sağ tarafları bir araya getirin ve üst kısım dışındaki tüm kenarları dikin. Bunu sağa çevirin.

5. Adım: Kolluğunuzu kesin. Yıkadığımız yünlü kazakları hafifçe hissetmek için kullandık. Manşet için, çorabınızın üst kısmının iki katı, artı ″ and ve manşetten iki kat yüksek, artı ″ cut kesin. Bu parça, 8,5 17 genişliğinde bir çorabın en üstünde 10 ″ x 17,5 a boyutundadır.

Adım 6: Manşeti, kısa uçlar bir arada, sağ taraflar yukarı bakacak ve kenarları dikilecek şekilde katlayın.

Adım 7: Manşeti sağa katlayın ve tamamlanmamış kenarları hizalayın. Çorapları manşetin içinde kaydırın ve bitmemiş tüm kenarları hizalayın. Çorap halkası için triminizi ikiye katlayın ve bu bitmemiş kenarları da çorap ucunun karşısına gelecek şekilde hizalayın.

Adım 8: Bunların hepsini, hala içte olması gereken çorapların astarının içine kaydırın. Tüm bitmemiş kenarları hizalayın (astar, sonra kesin, ardından iki kat manşet, daha sonra çorap ve pim).

Adım 9: Dikişlerin, çorapların üstündeki her katmandan geçtiğinden emin olarak, tüm bu katmanların üstünü dikin.

Adım 10: Çorabı çekin ve manşonu astardaki boşluktan geçirin. Dikiş makinesi üzerindeki astardaki boşluğu doldurun ve astarı çorabın içine sokun. Ta-daaaaaa!

Şimdi onları dilediğin gibi dekore et! Henry, onun için jingle zilleri istedi, biz de sadece eğlence için jingle zilleri ve ponponları olan küçük bir askı yaptık. Çorapların halihazırda sahip olduklarımıza bağlanmasını istedim, böylece çocuk zevkleri değişiyorsa veya süslemelerimizin renkleri değişiyorsa, her yıl değiştirilebilecek tamamen renkli bir renk paleti ve süslemelerle gittik.

Bunları başkalarımızla sıralı görmek, beni gülümsetiyor! Noel Baba, senin için hazırız!

PS Yeni çoraplarınızla mükemmel görünecek !

örgü manşetli çizgili noel çorabı nasıl yapılır
örgü manşetli çizgili noel çorabı nasıl yapılır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu