Nasıl Yapılır?

WordPress 429 Hatası Çok Fazla İstekler Nasıl Düzeltilir

WordPress sitenizde 429 çok fazla istek hatası görüyor musunuz?

WordPress sitenizde 429 çok fazla istek hatası görüyor musunuz? Bu hata son derece sinir bozucu olabilir çünkü neye sebep olduğunu anlamak zor. Bu makalede, WordPress 429’un çok fazla istek hatasını kolaylıkla nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

 WordPress 429 Çok fazla istek hatası? Nedenleri

429 çok fazla istek hatası için en yaygın neden, bir kullanıcı, bot veya betiğin sunuculara çok fazla istekte bulunmaya çalışmasıdır. Web sitelerinde DDOS saldırılarını önlemek için bir önlemdir.

Ancak, düzgün bir şekilde yapılandırılmamışsa, arama motorlarının veya diğer API’lerin düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu, web sitenizde beklenmedik davranışlara neden olur.

Bazen, web sitenizdeki bir komut dosyası bir API kullanarak başka bir web sitesine veya hizmete çok fazla istekte bulunduğunda hata oluşur. Bu durumda, API bir 429 hata koduyla yanıt verir.

Bu, WordPress’te 429 çok fazla istek hatasının nasıl giderileceğini ve giderileceğini ele alalım.

WordPress’te 429 Çok Fazla İstek Hata Düzeltiliyor

Bu hata bir dizi faktörden kaynaklanabilir. 429 çok fazla istek hatasını gidermek ve düzeltmek için birden fazla yol göstereceğiz.

Yaramazlık Eklentisini Bul ve Devre Dışı Bırak

429 hatasının en yaygın sorumlusu web sitenizde genellikle kötü bir eklentidir. Eklentiler, bazen sitenizde 429 hata koduyla reddedilebilecek müteakip taleplerde bulunabilir.

Yapmanız gereken ilk şey, web sitenizdeki tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakmaktır. Bunu, WordPress yönetici alanınızdaki eklentiler sayfasını ziyaret ederek ve tüm eklentileri seçerek yapabilirsiniz. Bundan sonra, toplu işlemler açılır kutusunun altındaki ‘Devre Dışı Bırak’ı seçin ve uygula’ yı tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Şimdi tekrar 429 çok fazla istek tekrarı üretip üretemeyeceğinizi görmek için web sitenizi tekrar kontrol edin. Eğer yapamıyorsanız, bu bir eklentinin bu soruna neden olduğu anlamına gelir.

Artık eklentilerinizi tek tek açabilir ve her eklentiyi etkinleştirdikten sonra web sitenizi kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde, hataya neden olan eklentiyi bulabileceksiniz.

Hataya neden olan eklentiyi bulduğunuzda, bunu alternatif bir eklentiyle değiştirebilir veya hata hakkında bilgi sahibi olmak için eklenti yazarına ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Varsayılan WordPress Temasına Geçme

Daha fazla WordPress teması, normalde eklentilerle birlikte gelen işlevleri içerir. Bu tür temalar, web sitenizde 429 hataya neden olabilir.

Öğrenmenin en kolay yolu, Twenty Seventeen gibi bir varsayılan WordPress temasına geçmektir. Bu 429 hata sorununu çözerse, başka bir WordPress teması bulabilir veya sorunu tema geliştiricisine rapor edebilir ve düzeltebilir.

Hosting Sağlayıcınıza Sorun

Çoğu zaman, web sitenize erişmesi gereken üçüncü taraf hizmetlerinde 429 çok fazla istek hatası göreceksiniz. Bu, arama motorları, tarayıcılar ve diğer web uygulamaları olabilir.

Hatayı Google Arama konsolunda veya herhangi bir üçüncü taraf hizmetinde görüyorsanız, büyük olasılıkla büyük olasılıkla web sitenize çok fazla istek gönderiyorlar. Bu durumda, WordPress barındırma sağlayıcınızdan bu istekleri engellememesini istemeniz gerekir .

Bu makalenin, WordPress 429 hatayı sitenizde çok fazla sayıda istekte bulmanızı sağladığını umuyoruz. 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Sitenizi Hızlandırmak için Eklenti Düzenleyicisi Nasıl Kullanılır
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı