Pratik Bilgiler

Banyo Nasıl Temizlenir

Banyoyu temizlemek asla göz alıcı bir iş değildir. Odanın bazı yönlerinin temizlenmesi kolaydır, diğer bölgelere ulaşmak daha zordur. Ancak, zaman zaman temiz bir banyo yapmak için bu alanların üstesinden gelinmesi gerekir. Bu sorunlu alanlara nasıl ulaşılacağı ve gıcırtılı bir temiz banyo yaptırmayla ilgili ipuçları için okumaya devam edin.

Çini ve Derz

Zemini temizlemek yeterince kolay gözükse de, fayanslarınız olduğunda ve harçla ilgilenmeniz gerektiğinde zorlaşır. Bu dar hatlara ulaşmak zordur, yine de kesinlikle kir, enkaz ve kir toplarlar ve arada bir dikkat isterler.

Bu banyo problemini çözmek için, banyo zeminden her şeyi çıkararak başlayın. Ardından, gevşek kalıntılardan kurtulmak için zemini süpürün veya süpürün. Daha sonra, zemine eşit bir şekilde yaymak için bir ovalama süngeri kullanarak tüm zeminde liberal bir karo ve harç temizleyici uygulayın.

Temizleme çözeltisinin beş ila 10 dakika beklemesine izin verin. Bu, herhangi bir kirin gevşemesini sağlar ve fırçalama adımını kolaylaştırır. Ardından süngeri kullanarak fırçalamaya başlayın. Ayrıca derzin bulunduğu fayansların arasınıdikkatlice temizlemek için eski bir diş fırçası kullanın .

Ovulduktan sonra, çözeltiyi ılık suyla zeminden durulayın. Zemini temiz bir havluyla tamamen kurulayın.

Tuvaletin Arkasında

Bu noktada ciddi bir şekilde iğrenebilir ve yalnızca daha fazla kir, bakteri toplar. Bu nedenle, banyonuzu her temizlediğinizde tuvaletin arkasını temizlemelisiniz. Bununla birlikte, diz çöküp tuvaletin arkasındaki kollarınıza uzanma ihtimali çok kötü olabilir ve hatta iğrenç görünebilir. Bunu yapmaktan kaçınmak için, temizlik ürününüzü tuvaletin arkasına püskürterek ve uzun bir çubuğa tutturulmuş bir temizleme fırçasına veya süngerine uygulayarak başlayın. Uygun bir şekilde kullandığınız fırçayla bölgeyi ovalayın. İşiniz bittiğinde alanı kurutmak için bir değnek üzerine kuru bir sünger veya bir süpürgenin etrafına sarılmış bir havlu kullanın.

Tuvalet Altında

Tuvaletinizin altında da sorunlu bir alan olabilir. Tuvalette bir fırça kullanırken bile, bu noktayı kaçırmak kolaydır. İhtiyacı olanın dikkatini çekmesini sağlamak için, tuvaleti fırçanızla temizledikten sonra bir yarım bardak daha köpüren klozet temizleyici ekleyin. Birkaç dakika oturmasını ve kalınlaşmasını sağlayın. Tamamen köpürdükten sonra, derin bir temizlik için jantın altını ve çevresini ovalamak için eski bir diş fırçası kullanın. (Brüt, ama gerekli!)

Duş başlığı

Herkes her zaman duş başlığını temizlemeyi düşünmüyor , ancak bu önemli bir banyo temizleme adımı. Duşunuzun bu kısmını temiz tutmamak, deliklerinin kir, kir ve mineral birikintileri nedeniyle tıkanması nedeniyle eşit olmayan şekilde duş püskürtmesine neden olabilir.

Bu temizleme aşaması ilk başta biraz zor görünebilir, ancak duş başlığını temiz tutmak için kolay bir çözüm vardır. Aslında, duvardan ayırmanıza bile gerek yok!

Bunu yapmak için, duş başlığına sığacak büyüklükte bir lastik bant ve plastik torbaya ihtiyacınız olacaktır. Lastik bandı duş başlığının üstüne kaydırın ve bir veya iki kez kolun çevresini dolayın. Plastik çantanızı beyaz sirke ile doldurun. Torba açıklığını lastik bandın altına kaydırarak torbayı başa takın. Bir saat kadar oturmasına izin verin, ardından sıvıyı alandan temizlemek için duşunuzu çalıştırın. Duş başlığını yumuşak bir bezle parlatın.

Işık Fikstürü

Banyoların çoğunda makyajın bir parçası veya aynanın üstünde güzel aydınlatma armatürleri bulunur. İstenilen estetiği korumak ve yararlı bir ışık seviyesini korumak için düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Bir banyo çok fazla trafik gördüğü için, bu aydınlatma armatürleri kir, toz ve kir çekmeye meyillidir.

Bu armatürleri temizlemek için, bir güvenlik önlemi olarak banyoya güç sağlayan elektrik kesiciyi kapatın. Gerekirse, temizlik sırasında ışık kaynağı olarak el feneri veya taşınabilir lamba kullanın.

Sonra, ampulleri çıkarın ve armatürleri mümkün olduğunca aşağı çekin. Eğer demirbaşlarınız kaldırılamazsa, yerlerinde temizlenebilirler. Bu durumda, görevi yerine getirirken sağlam ayaklara sahip olduğunuzdan emin olun.

Armatürlerin dışını, toz ve gevşek kalıntıları gidermek için bir bez veya kuru kağıt havluyla silin. Yeni bir temizlik bezi alın ve armatürün içini silin. Nemli bir bez kullanarak, armatürleri Windex gibi bir temizleyiciyle nazikçe temizleyin. Parçaları havluyla kurulayın ve tekrar birleştirin. Son olarak, banyonuzdaki gücü tekrar sağlamak için kesiciyi tekrar açın.

Derin temiz bir banyo kesinlikle bir angarya olsa da, bir kez yapıldığında banyonuzun yukarıdan aşağıya ne kadar lekesiz olduğunu seveceksiniz! Bu ipuçları ve püf noktaları, banyonuzun ulaşılması zor ve unutulmuş alanlarının bile pırıl pırıl parlamasını sağlamanın mükemmel bir yoludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu