Pratik Bilgiler

Çamaşır Makinesinin Küfünü Nasıl Temizlerim?

Çamaşır makinenizden küf temizliği söz konusu olduğunda çoğunuzun sorun yaşadığını hayal edebiliyorum, değil mi? Çok kötü kokuyor ve çok zehirli, ama bir şekilde ortadan kaldırılması gerekiyor.

Çamaşır makinenizde küf temizliği

Pekala, çamaşır yıkamaktan gerçekten çok hoşlanan birinin olduğunu da varsayabilirim. Çoğumuz bunu yapmak için daha kolay ve hızlı bir yol arıyoruz, değil mi?

Bu, temizlik için kullandığımız yıkama ürünlerine dikkat etmememizin temel sebebidir. Aslında, bu ürünler aşırı derecede zehirlidir ve özellikle cilt problemleri gibi bir dizi sağlık problemine neden olabilir.

Bu ürünler yüksek oranda zararlı toksin içeriğine sahiptir. Daha spesifik olmak gerekirse, 6 en yaygın yıkama ürününde bulunan ve etiket üzerinde bulunmayan 100’den fazla uçucu madde bulunmaktadır! Daha da kötüsü, bu bileşiklerin çoğu kanserojendir!

Üstelik, bu ürünler çamaşır makinenizin içindeki küf oluşumuna katkıda bulunabilir.

Mildiyerin de çok tehlikeli olduğu bilinmektedir ve küfürlü bir makinede çamaşırlarınızı yıkamanız, bunun sadece sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini göstermektedir.

Yani, soru geliyor – sağlığınızı riske atmadan küfü çamaşır makinesinden temizlemek nasıl?

Çamaşır makinesindeki küf nasıl temizlenir

Çamaşır makinesinden küfü temizlemek ve giysileri toksinlerden temizlemek nasıl yapılır?

Neyse ki, küfü çamaşır makinesinden temizlemek için kolay, basit, doğal ve ucuz bir yol var. Sadece iki malzemenin yardımıyla çamaşır makinenizi ve çamaşırlarınızı temizleyebileceksiniz.

Eğer kabartma tozu ve beyaz sirke olmasa bunu nasıl başarabilirsin  ? Bu iki süper etkili bileşen sağlığınızı ve paranızı koruyacaktır.

Üstelik bu güçlü kombinasyon kıyafetlerinizi beyazlatır ve lekeleri onlardan arındırır. İlk başta, çamaşır yıkamak için sirkeyi kullanmak garip gelebilir, ama gerçek şu ki, sirke, kabartma tozu ile kombine edildiğinde kokmuş kokuyu bırakmaz.

Renkli kıyafetlerinizi yıkamak isterseniz, çamaşır makinenizde yıkama ürünlerinizin bulunması gereken pişirme tozu ve sirke konulması tavsiye edilir. Sadece 4 litre su ile bir bardak kabartma tozu karıştırın.

Beyaz giysilerini içine koy ve ıslanmasına izin ver. Sonra, onları sıkın ve bu o! Beyaz giysilerinizin nasıl daha taze ve beyaz olduğunu fark edeceksiniz!

Daha sonra, gece ve sabah aynı karışımı içinde bırakmalısınız, 1 bardak beyaz sirke veya hidrojen peroksit ekleyip yıkamalısınız. Onları 30 dakika bekletin, sonra tekrar yıkayın.

Sonuçlara hayran kalacaksınız! Giysileriniz daha önce hiç olmadığı gibi daha beyaz olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu